Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków

Okładka książki Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków Olive Yong
Okładka książki Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków
Olive Yong Wydawnictwo: Publicat hobby
hobby
Publicat
2024-04-24
2024-04-24
rysowanie koty kawaii hobby nauka rysowania

Po książkę sięgnęłam w ramach współpracy reklamowej (barterowej) z Wydawnictwem Publicat.
Słyszeliście wcześniej o kawaii?
Po japońsku oznacza to "słodycz" . Kotki pokazane w tej książce faktycznie są mega słodkie. Dzięki niej możesz nauczyć się je rysować samodzielnie! 😻
Jak pisałam już jakiś czas temu, przy poprzedniej książce o rysowaniu, nie mam zbyt wielkiego talentu, ale dzięki tej książce myślę, że odrobinkę go podszlifowałam. Przynajmniej jestem zadowolona z tego, co stworzyłam. 😁 Rysowanie tych słodzików sprawiło mi wielką frajdę!
To zbiór 75 śmiesznych rysunków (instrukcji),które możesz odwzorować krok po kroku, poza tym możesz poćwiczyć też sylwetki, kształt głowy, łap, ogonka, dopracować detale kociego pyszczka, miny i emocje czy kolorystykę.
Książka podzielona jest na rozdziały, a każdy dotyczy innej sfery życia. Na końcu znajdziecie również kocie kolorowanki. 🐱🐈‍⬛
Polecam miłośnikom kotów i nie tylko. 🙂 To idealna rozrywka dla małych i dużych. Na pewno nie będziecie się nudzić. Mnie rysowanie pochłonęło bez reszty. 😊

Słyszeliście wcześniej o kawaii?

Na początek może kilka słów wyjaśnienia czym jest kawaii: w dosłownym tłumaczeniu to „słodycz”. Japońska koncepcja lub idea. Można tak opisywać ubrania, kaligrafię lub dowolny temat. W rysunku charakteryzuje się grubą kreską, większą głową postaci czy pastelowym kolorem. Znacie Hello Kitty? Pokemony? To właśnie styl kawaii. Słodki, co?

Jeżeli chodzi o samą książkę to jest podzielona na 15 rozdziałów. Kompaktowa, kolorowa i naprawdę dobrze przeprowadza nas przez kroki rysowania kotków. Nie musisz się więc martwić jeżeli jesteś kompletnym amatorem i nie miałeś styczności z tym stylem rysunku, a co więcej nie posiadasz talentu w tej dziedzinie. Ja go też nie mam. A pierwsze próby kreski już za mną i jestem zadowolona! W rozdziale „rysowanie kotów” znajdziemy między innymi: tęgość ciała, kształt łapek, ogona, katalog kocich emocji (aż 12 minek!),paleta kolorów oraz umaszczenie ciała lub głowy. Takie podstawy, dzięki którym jesteśmy w stanie stworzyć rysunek samodzielnie.

Ale, ale… co dzieje się w dalszej części książki? Coś niesamowitego. Jest bogata w aż 75 kocich stworzeń w przeróżnych POZACH. Zostajesz przeprowadzony przez każdy etap rysunku poszczególnej kociej postaci. Dla przykładu może to być rasa kota sfinks lub norweski leśny. Gdy znajdziesz się w innej części książki możesz zostać autorem syrenokota, kocykowca, kota jednorożca lub kociego jajka sadzonego! Taaak! W sumie to ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, bo podstawy masz już na samym początku. A muffinkot czy sushikot? JEST!

Powiem Wam, co mnie się spodobało najbardziej, bo nie tylko słodziaki. Mianowicie teksty otwierające dany rozdział. I zacytuję je tutaj, bo naprawdę warto. Pierwszy z nich to: „Jak przeliterować „miłość”? Miłości się nie literuje, ją się czuje”. <3 Rozczulające, prawda? W dodatku okraszone kociakami. Kolejny to: „Szczęście jest jak motyl. Im bardziej za nim gonisz tym prędzej ucieka. Ale jak szkupisz uwagę na czymś innym, przyleci i delikatnie usiądzie ci na ramieniu”. A przy tym tęgi kocur z motylem… Na końcu książki można jeszcze kolorować kotki, to też urozmaicenie.

Polecam serdecznie, @fenek_czyta

Jeżeli chodzi o samą książkę to jest...

#kotykawaii od @wydawnictwo_publicat to kolejny fajny podręcznik do nauki rysowania krok po kroku.

Znajdziemy tu aż 75 instrukcji rysowania tych przesłodkich stworzonek, wraz z ich atrybutami.
Instrukcje są dokładne, proste i naprawdę fragmentaryczne, dzięki czemu nawet taki laik jak ja może poczuć się artystą.🤭

Każdej instrukcji towarzyszą rysunki i ładne, stonowane kolorystycznie ilustracje. Całość tworzy bardzo przyjemną dla oka mieszankę.

Nie jest to jednak wszystko, co możemy tu znaleźć.
Na samym początku przeczytamy kilka słów od twórcy tego podręcznika. Dowiemy się też czym w ogóle jest Kawaii, jak korzystać z tej książki oraz jakie narzędzia będą nam potrzebne.

Zanim przejdziemy do całych kociaków, możemy też potrenować rysowanie poszczególnych elementów i sprawdzić katalog kocich min i emocji.

Ostatnie strony są natomiast wypełnione uroczymi maluchami do pokolorowania!

Całość ma format minimalnie większy niż kieszonkowy, jest więc łatwa do przechowywania, jak również zabrania ze sobą, np. na wyjazd.

Ta książka to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje rysownicze zdolności bez względu na wiek. Osobiście korzystam z nią wraz z prawie 6 letnim synem i oboje mamy podobną frajdę

Każdej instrukcji towarzyszą rysunki i ładne, stonowane...

Lubicie rysować ? A może chcecie się nauczyć ?

Ta książka zabierze Was w świat cudownie słodkich kotków Kawaii !😻
W środku znajdziecie 75 samouczków , jak krok po kroku narysować te cudeńka.

Kawaii w krótkim tłumaczeniu oznacza SŁODYCZ!
I jakież słodkie są te kotki .

Muszę się przyznać , że nie rysuje jakoś pięknie , ale dzięki tej książce tworzę z moimi dziewczynkami przesłodkie kociaki !

"Koty Kawaii" to pozycja obowiązkowa w bibliotece małego i dużego artysty 😻☀️

Lubicie rysować ? A może chcecie się nauczyć ?

Ta książka zabierze Was w świat cudownie słodkich kotków Kawaii !😻
W środku znajdziecie 75 samouczków , jak krok po kroku narysować te cudeńka.

Kawaii w krótkim tłumaczeniu oznacza SŁODYCZ!
I jakież słodkie są te kotki .

• Na prezent
  • Do kupienia
  • Fenek

Dodaj cytat z książki Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków