Wieczne szczęście

Wieczne szczęście
Wydawnictwo Zen
2024-01-01
2024-01-01

Zapraszam do mojej recenzji :)

Zapraszam do mojej recenzji :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

„Szczęście jest motylem: spróbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono usiądzie na Twoim ramieniu” A.De Mello

Na kilkudziesięciu stronach poznajemy autora i Jego przemianę z człowieka zatraconego w pracy, karierze do podróżnika duchowego, który opowiada o swojej transformacji z życia pełnego trosk do stanu szczęścia i duchowego spokoju.

Dlaczego nie czujemy szczęścia przez cały czas, skoro jest wszystkim czego szukamy? Ciągle biegamy za karierą, pieniądzem, lepszym życiem, ale nigdy nie czujemy pełni szczęścia i spełnienia. Ciągły niedosyt nie pozwala nam cieszyć się tym co mamy więc tkwimy w błędnym kole. Książka dla mnie jest swego rodzaju przewodnikiem by móc w inny sposób spojrzeć na swoje życie. Rzeczywistość można zaakceptować albo starać się zmienić, innej drogi do szczęścia nie ma. Może zabrzmi to blacho, ale wszystko zależy od naszego nastawienia. Tworząc wokół siebie negatywne emocje, tworzymy lawinę kolejnych złych uczuć.

„Każdego dnia uczestniczymy w cudzie, z którego nie zdajemy sobie sprawy – niebieskie niebo, białe chmury, ćwierkające ptaki, zielone liście. Wszystko jest cudem, zacznij nim żyć, a Twoje życie stanie się cudem” – T.N.Hanh

Jednym z ciekawszych rozdziałów (przynajmniej dla mnie) jest rozdział o medytacji, która jest kluczem do duchowego przebudzenia. Do tej pory niewiele wiedziałam o technikach i sensie medytacji. Wyjaśnia czym jest medytacja i jak ważna jest w drodze do szczęścia. Umożliwia akceptowanie chwili, taką jaka jest i doświadczanie jej w pełni.

Podsumowując, serdecznie polecam lekturę Pana Bartosza. Zapoznanie się z treścią nie gwarantuje od razu pełni szczęścia, ale na mnie pozycja wywarła emocje. Uświadomiłam sobie, że w świecie, który cały czas pędzi do przodu, warto jest przystanąć, spojrzeć w niebo, oddychnąć pełną piersią i zastanowić się: Czy ja naprawdę muszę się tym przejmować? Czy to jest naprawdę jest ode mnie zależne? Czego tak naprawdę szukamy?

Dlaczego nie czujemy...

• Wideo recenzje 2024

Dodaj cytat z książki Wieczne szczęście