Psy są super, ale...

Okładka książki Psy są super, ale... Štěpánka Sekaninová, Adam Wolf
Okładka książki Psy są super, ale...
Štěpánka SekaninováAdam Wolf Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zwierzęta są super literatura dziecięca
48 str. 48 min.
2024-03-13
48 min.
Barbara Górecka
pies

Świetna i jak bardzo potrzebna książka! Bo ile się słyszy o psach przygarniętych bez żadnego pomyślunku, o tym że pies był zwyczajną zachcianką dziecka. Pamiętajmy, że pies to żywa, czująca istota, wymagająca opieki i troski na wiele lat. Książka pokazuje wszelkie aspekty posiadania psa, skupiając uwagę na tych bardziej uciążliwych i kłopotliwych. Zanim przygarniemy czworonoga pod swój dach warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jestem gotowy na te wszystkie poświęcenia. Jeśli tak, to z pewnością zyskamy najlepszego przyjaciela pod słońcem :)

“Koty są super, ale…” 🐈 oraz “Psy są super, ale…” 🐕 to książeczki edukacyjne, których zadaniem jest pokazanie, z czym wiąże się posiadanie w domu pupila pod postacią kota albo psa. Jesteśmy pewni, że mogą one stanowić ratunek dla rodziców, którym dzieci suszą głowę o kotka lub pieska, podczas gdy w domu nie ma na to warunków. Zamiast ulegać, podejmując nieodpowiedzialną decyzję i czyniąc krzywdę zwierzakowi, warto przeczytać te tytuły.😊

Książki absolutnie nie mają na celu zniechęcenia dzieci do opieki nad zwierzętami, jednak “opieka” jest tutaj słowem-kluczem: te sprytne książeczki pokazują, że zwierzak to nie zabawka, a prawdziwe stworzenie, które ma swoje potrzeby, swój charakter i emocje. ❤️ Gdy dojdziemy do końca książki i wykonamy wszystkie zawarte w niej zadania, a dziecko uzna, że jest gotowe na opiekę nad zwierzęciem, wtedy można podjąć decyzję. A jeśli już zdecydujemy, by przygarnąć pod swoje skrzydła psa lub kota, w książeczkach znajdziemy garść praktycznych informacji na temat tego, jak interpretować niektóre zachowania czworonogów oraz jak sobie z nimi radzić (sami dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o naszych dwóch kotach 😆).

Piękne ilustracje, ciekawy, skondensowany i rzeczowy tekst podany w interesującej dla dzieci formie. Naprawdę ciekawa propozycja, propagująca odpowiedzialne podejście do posiadania zwierząt domowych. Wiek: 4+. 🤩

Chyba nie ma dziecka, które nie chciałby mieć psa. Posiadanie czworonoga to przecież wspaniała sprawa! 🦮

Ale czy na pewno wiesz, z czym się to wiąże?

Posiadanie psa to nie tylko zabawa i przyjemność, ale także problemy, o których trzeba wspomnieć.

Psy są super, ale…
🦮 Robią siku i kupę gdzie im się podoba,
🦮 Gryzą wszystko co im się podoba,
🦮 Kiedy pada deszcz, przynoszą błoto do domu,
🦮 Czasem chorują, i trzeba zapewnić im opiekę w wakacje.

To tylko niektóre aspekty poruszone w tej książce. Oprócz tego znajdziemy tutaj także cenne wskazówki dla psów ruchliwych, naukę chodzenia na smyczy, czy też co mówi nam mowa ciała psa.

Ta książka poprowadzi dziecko przez etapy opieki nad zwierzęciem, a także pokaże problemy, z jakimi należy się liczyć zanim ostatecznie zapadnie decyzja o wzięciu psiaka do naszego domku. Polecam! 🦮

Ale czy na pewno wiesz, z czym się to wiąże?

Psy są super, ale…
🦮 Robią siku i kupę gdzie im się podoba,
🦮 Gryzą wszystko co im się podoba,
🦮 Kiedy pada deszcz,...

Książka "Psy są super, ale..." autorstwa Stepanki Sekaninovej stanowi niezastąpioną pomoc dla wszystkich, którzy rozważają przygarnięcie sierściucha pod swój dach. W przystępny i klarowny sposób autorka przekazuje niezbędną wiedzę dotyczącą opieki nad psem. Dzięki tej lekturze czytelnik dowie się jak należy odpowiednio dbać o swojego czworonożnego przyjaciela, jakie kroki podjąć w celu zapewnienia mu zdrowia,a przede wszystkim jakie problemy możemy napotkać w pierwszych dniach po przybyciu psa do naszego domu.

Nie brakuje również pozytywnych aspektów posiadania psa, które autorka podkreśla. Oprócz nauki odpowiedniej opieki nad zwierzakiem czytelnik dowiaduje się o wielu korzyściach płynących z posiadania psa jako członka rodziny. Psy nie tylko przynoszą radość i ciepło do domu, ale również są doskonałymi towarzyszami na spacerach, świetnymi kompanami podczas zabaw i źródłem niezwykłej miłości.

• Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Bajki
  • Lit. dziecięca

Dodaj cytat z książki Psy są super, ale...