Wyzwanie czytelnicze LC

Reks, szczeniak z wakacji

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Seria: Zaopiekuj się mną!
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Bożena

Gdy Dorotka przyjeżdża na pole namiotowe, gdzie z rodziną spędza wakacje, spodziewa się najwspanialszych przygód w swoim życiu. Czeka tam na nią kolejna miła niespodzianka – suczka właścicieli kempingu się oszczeniła, a Dorotka może pomagać w opiece nad szczeniaczkami. Dziewczynka zakochuje się w jednym ze szczeniaków, któremu potajemnie nadaje imię Reks. Wkrótce Dorotka i Reks stają się...

Wkrótce Dorotka i Reks stają się nierozłączni. Gdy wyjazd dobiega końca, dziewczynka nie może znieść myśli o pozostawieniu szczeniaka, chociaż cały czas wiedziała, że nie będzie mogła go zabrać. Jak Dorotka ma się pożegnać z Reksem? Czy istnieje jakiś sposób, aby przekonać rodziców, by mogła zabrać pieska do domu?

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

biblioteczka_justyny | 2015-11-15
Przeczytana: 19 października 2015

Historia dziewczynki, która bardzo chciała mieć pieska. Książka pokazująca dzieciom jak zwierzęta się do nas przywiązują, i że ich posiadanie jest odpowiedzialnością. Jednocześnie czytając ją nasuwa się pytanie, czy to my wybieramy zwierzątko, czy to jednak zwierzęta wybierają nas?

Aneqq | 2015-04-12
Przeczytana: 13 lipca 2014

Oki :))

Reyna | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gdy zaczęłam czytać tą książkę, wydawała mi się ona taka sama jak inne z tej serii, czyli, dziewczynka chce psa/kota -> spotyka jakiegoś -> ukrywa go przed rodzicami -> dostaje tego zwierzaka. Ale teraz było inaczej, dziewczynka również chciała zwierzaka, ale spotkała go przypadkowa i wiedziała że są one na sprzedaż, ale i tak się do niego przywiązuje. Gdy jej mama proponuje jej nie spotykanie się z psiakiem przez kilka ostatnich dni pobytu na kempingu, dziewczynka ze złami w oczach przystaje na propozycje mamy. Owczarek niemiecki również przywiązał się do Dorotki i postanawia uciec z zagrody. Odnajduje ją wieczorem, więc Dorota postanawia oddać go dopiero rano. Dziewczynka poszła do pani która ma te pieski, a tam dowiaduje się, że kobieta która chciała wziąć Reksa, zmieniła zdanie i nie było więcej osób na liście oczekujących. Dorotka biegnie do rodziców prosić oto, aby to oni adoptowali Reksa. Rodzice się nie zgadzają. W nocy jeszcze tego samego dnia, padał okropny deszcz, pomimo...

Asia | 2015-01-17

Książka smutna jak i zarówno ciekawa. Zakończenie bardzo ciekawe i interesujące. Książka przeznaczona dla dzieci, jak i zarówno i dorosłych. Szczerze polecam.

MollKsiążkowy | 2017-08-12

Jedna z książek z najlepszej serii i najlepszej autorki. Duży druk i cudowna fabuła!!!

Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Piękna książka o przyjaźni. <3

Gwiazdka10 | 2016-08-22
Przeczytana: 2014 rok
majka | 2013-12-31

Ksiązka fajna nie tylko dla małych dzieci!

MajkaCzyta | 2016-07-06

<3 Uwielbiam tą książkę :D