Reks, szczeniak z wakacji

Okładka książki Reks, szczeniak z wakacji Holly Webb
Okładka książki Reks, szczeniak z wakacji
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Zielona Sowa
2015-06-05
2015-06-05
Jacek Drewnowski
wakacje dziecko przyjaźń piesek niespodzianka

@fenek_czyta

W książce poznajemy Dorotkę i jej rodzinę – mamę, tatę i brata. Dziewczynka kocha pieski i pragnie takowego mieć. Niestety. Rodzice nie zgadzają się, ponieważ uważają, że jest jeszcze zbyt mała, by się opiekować zwierzęciem oraz nie mają wystarczająco dużego ogrodu by piesek mógł w nim biegać.
Wyjazd na wakacje, na kemping i nadzieja, że chociaż tam nasza bohaterka będzie mogła bawić się z czworonogami. Spełnia się jedno z jej marzeń. Okazuje się, że suczka właścicielki pola namiotowego oszczeniła się. Tak więc dziewczynka za zgodą Pani Julii i rodziców opiekuje się zgrają maluchów.
Jak dla mnie jest to niesamowicie emocjonalne opowiadanie o miłości małej dziewczynki do pieska. Ponadto autorka ukazuje również perspektywę szczenięcia i jego uczucia względem małej Dorotki. Jego przywiązanie do niej i walkę o przyjaźń. Odpowiedzialność i wytrwałość pokazana w czynach dziewczynki naświetla nam jak bardzo zależy jej na owczarku niemieckim, którym jest piesek.
Nie bez powodu właścicielka pola namiotowego nie nadaje imion szczeniętom – wszystko po to by się do nich nie przywiązywać, bo w końcu będą musiały trafić do nowych domów i tam też je otrzymają. Co uczyni Dorotka? Czy jej ulubiony owczarek niemiecki otrzyma imię? Z wakacji do domu powrócą we czwórkę czy w piątkę?

@fenek_czyta

Wyjazd na wakacje, na kemping i nadzieja, że chociaż tam nasza...

Klasyczna historia Holly Webb - jest dziewczynka, która bardzo chce mieć psa i szczeniak, który ją sobie wybiera na właścicielkę. Tym razem jest więc akcja dwustronna. Jak zawsze z mnóstwem wdzięku i pozytywnych emocji.

Książeczka napisana bardzo przyjemnym i zrozumiałym językiem. Przygoda dla dzieci ciekawa, ale... w moim przypadku niestety nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Po prostu była smutna i stąd taka opinia Małolatów. Jednak książeczka w przystępny sposób opowiada o uczuciach zwierząt i ludzi (dzieci),stąd muszę stanąć w obronie autorki. Po prostu taki klimat. Osobiście, polecam.

Kurtki opis
Dorotka jedzię na połę namiotowę Dorotka przywiązuję się do Reksa gdy dobiega końca Dorotka chcę się pożegnać co będzię dalej ?
Tom 8 polecam

Kurtki opis
Tom 8 polecam

Przeczytałem w godzinę i 46 minut. Książka, od której nie można się oderwać. Ciekawa akcja na biwaku,dziewczynka Dorotka pokochała pieska Reksa a rodzice nie chcieli zgodzić na posiadanie psa,Polecam. posiadam

Książka bardzo mi się podoba. Jest ciekawa i skrywa w sobie dużo przygód, które chciałabym przeżyć. Chciałabym również przeczytać ją jeszcze raz.

Przeczytana wspólnie z córką która tę serię uwielbia. Urocza, przyjemna lektura. Wesoły piesek i bohaterka z którą może się dziecko utożsamić - czego chcieć więcej do szczęścia :)
Polecamy

Polecamy

super książka fajnie się ją czytało

super książka fajnie się ją czytało

Bardzo fajna seria dla dzieci, szczególnie tych lubiących zwierzęta. Książki zwracające uwagę na empatię i pomoc zwierzętom. Polecam

Synek 5 lat, córeczka 7 i mama - wszystkim bardzo spodobała się książka.

Synek 5 lat, córeczka 7 i mama - wszystkim bardzo spodobała się książka.

• Zaopiekuj się mną
  • 2017
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Reks, szczeniak z wakacji