Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Smaki

Okładka książki Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Smaki Monika Skikiewicz
Okładka książki Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Smaki
Monika Skikiewicz Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Olo i Awa. Logopedyczna zabawa literatura dziecięca
literatura dziecięca
Olo i Awa. Logopedyczna zabawa
Media Rodzina
2024-03-13
2024-03-13

Jako rodzice zastanawiamy się nad wieloma aspektami rozwoju naszych dzieci. Już od samego początku pojawia się całe mnóstwo pytań. Najpierw kwestia, kiedy moje dziecko zacznie mówić, malować, lepić, układać klocki, by przejść do rysowania szlaczków, pisania liter, liczenia i czytania.

Każde dziecko jest inne, rozwija się we własnym tempie, dlatego bardzo cenię sobie takie pozycje książkowe, jak seria "Olo i Awa. Logopedyczna zabawa". Monika Skikiewicz pokazuje nam rodzicom, że połączenie rozwoju językowego i motorycznego idzie w parze. W książeczkach z tej serii znajdziecie zarówno obrazki do oglądania, słowa do powtarzania, jak i mnóstwo ćwiczeń do wykonania. Zatem wstajemy z kanapy i zaczynamy zabawę.

Awa i Olo szykują właśnie smakołyki na piknik. Razem z rodzicami wybierają się na wycieczkę. Niestety, nagle zaczyna padać. Dzieci są zawiedzione. Z pomocą przychodzi tata i wpada na pewien pomysł. Przecież w domu także można urządzić piknik. Piknik z dobrą zabawą i ulubionymi potrawami. Tyle smaków czeka na spróbowanie.

Książeczka skierowana jest nie tylko do młodszych dzieci, ale i do starszych przedszkolaków, przed którymi nauka pisania. Zachęca do zabawy, aktywnego spędzania czasu, w połączeniu z utrwalaniem poznanych słów i nauką nowych. Wymyślanie zabaw rozwija w dziecku kreatywność i wyobraźnię.

Warto zwrócić uwagę także na piękne, kolorowe ilustracje. Przypominają mi one książeczki z mojego dzieciństwa. Bardzo lubię taką szatę graficzną.

Jeśli lubicie książki interaktywne, to mam dla Was ciekawą pozycję, która łączy w sobie kilka cech.

Olo i Awa to tak technicznie logopedyczna seria i faktycznie historia jest zawsze przeplatana logopedycznymi zabawami i pytaniami skierowanymi do małego czytelnika. Myślę, że połączenie takie zawsze interesuje dzieciaki bo uatrakcyjnia samo czytanie.

Tym razem dowiemy się conieco o piramidzie żywieniowej, poznamy rozmaite smaki (wraz z najnowszym smakiem: umami),oraz przygotujemy wspólnie piknik.

Treść zacheca dzieci do mówienia i ćwiczenia buzi (chociaż nie tylko buzi 🙂). Promuje też spędzanie czasu z dzieckiem i podpowiada nam jak możemy się bawić. Przyznam, że chociaż znamy zabawę w naleśnik i mąż często przygotowuje naleśnikowego Adasia 😉, to w pizzę wcześniej się nie bawiliśmy, jednak teraz wiemy, że warto 🙂.

Tym razem dowiemy się...

Słodki, słony, gorzki, kwaśny, a może umami? Czy Wasze dzieci znają już każdy z tych smaków?

Dziś zapraszam na prawdziwą ucztę z Olo i Awą, dzięki którym dowiemy się wszystkiego na temat piramidy żywienia i smaków.

Olo i Awa mają się wybrać z rodzicami na piknik. Każdy z nich przygotowuje swoje ulubione smakołyki, a podczas przygotowań nie może zabraknąć logopedycznych zabaw. Gdy rodzina jest gotowa do wyjścia zaczyna padać deszcz. Dzieci są zmartwione, że piknik zostanie odwołany, na szczęście tata ratuję sytuację i wpada na pomysł, by piknik odbył się w domu.

W najnowszej książce "Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Smaki" wspólnie z bohaterami poznamy smaki oraz poćwiczymy rozwój językowy wykonując ciekawe ćwiczenia buzi i języka. Nie zabraknie też zabaw ruchowych aktywizujących zarówno dzieci i dorosłych.

Ćwiczenia logopedyczne z Olo i Awą to doskonała forma aktywności i urozmaicenie codziennych zabaw. Jak wiadomo rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze, więc warto o nie zadbać proponując właśnie zabawy logopedyczne. My bardzo lubimy serię tych książek i często po nie sięgamy ❤️

"Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Smaki" to książeczka logopedyczna aktywizująca dziecko,dająca możliwość zabawy i fajnego spędzenia czasu. W tej części dzieci poznają smaki,rozmawiają o jedzeniu i przygotowywaniu go.
Książeczka zawiera umiarkowaną ilość tekstu,który poza czytaniem i poznaniem historii ma też funkcję logopedyczną- dziecko odpowiada na pytania,powtarza,wykonuje proste ćwiczenia czy zadania.
Jak pisze autorka,rozwój języka idzie w parze rozwojem motorycznym,więc oprócz ćwiczenia samej wymowy ważny jest po prostu ruch. Cała seria o Olo i Awie w ciekawy sposób łączy te dwie czynności i sprawia,że czytanie staje się aktywną czynnością,angażuje małego czytelnika i daje mu możliwość uczestniczenia w historii.
Przy okazji dzieci poznają jakie smaki mają poszczególne potrawy,jak wygląda piramida żywienia, czym jest umami lub co można położyć na pizzę! Brzmi smakowicie :)
Sama książeczka ma mały,poręczny format,proste ilustracje i żywe,mocne kolory. Została napisana przez logopedke i animatorkę, na początku znajdziemy wskazówki jak czytać książeczkę i kilka słów o mowie dziecka.
W serii znajdziemy też część o znakach,kredkach,piłkach i plamkach.
Myślę,że to bardzo udana i oryginalna seria!

Dodaj cytat z książki Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Smaki