Droga do skarbu

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Cykl: Przygody Fafryda i Szarego Kocura (tom 3)
Wydawnictwo: Solaris
Swords Against Wizardry
838843151X

Według słów Andrzeja Sapkowskiego cykl opowieści Fritza Leibera o dwóch złodziejach z Lankmaru Fafrydzie i Szarym Kocurze jest niedościgłym wzorem dla wielu pisarzy fantasy. Nasi bohaterowie przeżywają moc awanturniczych przygód. z mrożących krew opresji wychodząc dzięki sile. sprytowi. poczuciu humoru lub wdziękowi osobistemu. Tom & Droga do skarbu& zawiera dwa opowiadania (U wiedźmy w namiocie. Najlepsi złodzieje w Lankmarze) i dwie krótkie powieści: & Grań Niebios& i & Władcy Kuarmalu& zwłaszcza ta druga nowela. rozgrywająca się w podziemnym królestwie. weszła do kanonu światowej fantasy.

nati02andi | 2012-09-03
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 02 września 2012

Pozycja lepsza od poprzedniej. I chociaż znowu jest mało Lankmaru, to rekompensuje to powieść w podziemiach Kuarmalu. Kocur jak zwykle świetny ze swoim sprytem, swego rodzaju nonszalancją oraz częstymi przechwałkami; do Fanfryda z każdą częścią uprzedzam się coraz bardziej, jak na mój gust jest zbyt napuszony i przekonany o swojej wszechwiedzy/mocarności (zwłaszcza w "Grani Niebios").
Polecam całą serię, chociażby z powodu postaci Szarego Kocura!

jagienkaa | 2016-02-04
edSolka | 2016-01-17