Park sztywnych

Karolina Antczak Wydawnictwo: Empik Go kryminał, sensacja, thriller
Empik Go
2024-01-12
2024-01-12

Czytujecie komedie kryminalne, bo ja lubię ten gatunek. Dlatego też z ciekawością sięgnęłam po tę książkę. I co... I powiem Wam, że humoru nie ma tu zbyt wiele, ale jest naprawdę dobrze poprowadzona historia kryminalna, która wciąga i intryguje. Pełna absurdów i ironii, trochę w angielskim stylu.
Morderstwo księdza zawsze wzbudza kontrowersje, więc do sprawy zostaje przydzielona prokurator Sabina Miodek, co akurat niezbyt jej pasowało. Ale co odkryła to już sami sprawdźcie.
Przyznam się Wam, że wbrew temu, iż nastawiłam się na dużą dawkę humoru, a jej nie dostałam, to naprawdę dobrze mi się czytało tę książkę. Choć powiem że pani prokurator, może trochę wkurzać...albo śmieszyć, zależy jak na to spojrzeć. A jej współpraca z miejscową policją wywołuje uśmiech na twarzy.
Autorka nie podpowiada nam tu zbyt wiele, zmuszając nas do myślenia i szukania rozwiązania zagadki.
Co jest najczęstszym motywem zabójstw? Chciwość, zazdrość, złość, chęć ukrycia sekretów, namiętność, albo miłość. A co było motywem tego zabójstwa? Tego, to już się sami dowiedzcie. Ja w każdym razie nie wpadłam na rozwiązanie, bo autorka skutecznie myliła tropy. Choć dobrze się bawiłam rozwiązując tę zagadkę. Teraz Wy spróbujcie.

Morderstwo księdza zawsze wzbudza kontrowersje, więc do sprawy zostaje...

Książka jest komedią kryminalną. Jak wiecie z reguły sięgam po cięższe klimaty- thrillery szczególnie, ale czasem dobrze jest znaleźć czas na jakąś odskocznię. Jeśli chodzi o komedie kryminalne to często denerwuje mnie w nich bycia na siłę zabawnym w każdym zdaniu i brak dobrego watką kryminalnego. Tutaj autorce udało się to zrównoważyć. Fabuła była ciekawa i chętnie czytałam zastanawiając się nad rozwiązaniem zagadki. Humoru było jak dla mnie w sam raz- czyli nie przeszkadzał a jednak nie jeden raz się naprawdę uśmiechnęłam. Bohaterowie są ciekawi i różnorodni. Ksiazke czyta się bardzo szybko u przyjemnie i chyba o to powinno chodzić w tym gatunku. Jeśli lubicie komedie kryminalne to mogę ją polecić!

Fabuła ok. Lektor średni

Fabuła ok. Lektor średni

• Empik audio powieści
  • Może być ciekawe
  • Samodzielne
  • Audiobooki 2024
  • Nieprzeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Park sztywnych