Co wolisz? Wikingowie

Znak emotikon
2024-03-13
2024-03-13
Arkadiusz Gardaś

Książka, w której czytelnik podejmuje decyzje! A przy okazji pozna życie Wikingów.

Ta książka to świetna rozrywka dla młodszych czytelników, znajduje się tu mnóstwo ciekawostek z życia Wikingów. A że ich styl życia był dość intrygujący, polecam książkę dzieciom 8+.

Książka jest wypełniona ilustracjami, odzwierciedlającymi opisywane historie. Czytelnik jest zaangażowany, podejmuje decyzje, a mój syn zmieniał zdanie i przechodziliśmy niektóre pytania od początku ;)

Ciekawostek o Wikingach jest na prawdę sporo, z różnych dziedzin życia. Znajdziecie również przepis na gnijącego wieloryba, bo przecież świeże mięso rekina może być trujące 🦈

Ciekawa i zabawna propozycja dla dzieci. Z tej serii znajdziecie też wersję z Egipcjanami.

Co wolisz: książkę historyczną naładowaną informacjami i ciekawostkami o dawnej cywilizacji czy książkę lekką, zabawną, przy której można się szczerze uśmiechnąć? W zasadzie to bez znaczenia co wybierzesz, bo wszystko to znajdziesz w jednej publikacji "Co wolisz? Wikingowie" Clive'a Gifforda z ilustracjami Tima Wessona.

Co wiecie o Wikingach? Jak się okazało my wiedzieliśmy niewiele. Na szczęście dzięki kilku ciekawym pytaniom, a dokładnie podpowiedziom pozwalającym dokonać wyboru pomiędzy sugerowanymi opcjami odpowiedzi oraz dodatkowym bonusom można naprawdę porządnie poszerzyć swoją wiedzę o tej grabieżczej i brutalnej cywilizacji.

To, co przede wszystkim lubili robić Wikingowie to napadać, kraść, zabijać i dobrze się bawić. Mieli też całkiem pokaźny panteon równie srogich wróg, dostosowane do nich prawo i oryginalne rozrywki. Można odczuć ulgę z faktu, że w naszych czasach nie panoszą się po świecie 😉

Książka napisana jest z dowcipem przez co z łatwością zdobywa uwagę młodych czytelników i bawiąc edukuje. Wielkość fontu idealna do samodzielnego czytania. Ponadto pomiędzy rozdziałami można odnaleźć ciekawe zadania aktywizujące. Jest w niej wszystko, co sprawia, że wśród dzieci może stać się hitem. Zwłaszcza wśród fanów historii.

W serii znajduje się jeszcze bliźniacza publikacja o starożytnym Egipcie.

Co wiecie o Wikingach? Jak się okazało my...

Co wiesz o Wikingach? Pewnie kojarzysz ich z hełmami, długimi brodami i drakkarami, czyli charakterytycznymi łodziami, którymi pływali podbijając świat. Wiesz też na pewno, że Wikingowie byli niezwykle waleczni. Nic więc dziwnego, że odcisnęli ślad w historii.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się o Wikingach więcej, sięgnij po książkę "Co wolisz? Wikingowie" Jest to nowość wydawnictwa Znak Emotikon. Forma tej książki na pewno Cię zaskoczy!

W tej książce to Ty będziesz decydować kim chcesz zostać i co chcesz robić. Będziesz miał okazję zastanowić się czy wolisz przeciągać linę, czy rzucać w ludźmi kośćmi z kurczaka? Czy podczas łupieży wolisz zgubić miecz czy tarczę? Czy wolisz próbę ognia czy wody? Wolisz być saskim skrybą czy wikińskim poetą? Pracować w domu jako rolnik czy wyruszyć w morze jako łupieżca? Przy okazji tych rozważań poznasz wiele ciekawostek o Wikingach.

Czy zatem jesteś gotowy na wyprawę do świata Wikingow?

Ps. W serii Co wolisz znajdziesz także tytuł o Starożytnych Egipcjanach.

Co wiecie na temat wikingów? Czy Wasza wiedza ogranicza się może do tego, że mieli bujne brody i pływali po morzach?

Okazuje się, że wikingowie byli jednym z najokrutniejszych i najpotężniejszych ludów świata. Za sprawą swoich podbojów odcisnęli swój ślad w historii.

Książka „Co wolisz? Wikingowie” jest prawdziwą przygodą, w której czytelnik musi podjąć wiele wyborów. Przenosimy się do czasów wikingów i poznajemy ich życie, które pełne jest ciekawostek.

I tak dla przykładu będzie trzeba podjąć decyzję, czy wolisz:
- Przemierzać morza jak łupieżca czy jako handlarz?
- Przeciągać linę czy rzucać w ludzi kośćmi z kurczaka?
- Zgubić podczas łupieży miecz czy tarczę?

Nie są to proste wybory, ale każda decyzja jest wyjaśniona i przestawione są jej dobre i negatywne skutki.

Dowiesz się między innymi:
- W jaki sposób wikingowie polowali na wieloryby, skoro ich statki nie były do tego przystosowane?
- W jaki sposób wikingowie osądzali o winie lub niewinności podejrzanego?
- Na czym polegała gra w przeciąganie liny i czemu była to rywalizacja na śmierć i życie?

Ta książka jest zarówno ciekawa i mądra, jak i zabawna, a niekiedy nawet straszna. A dzięki temu niezwykle wciągająca. Zabawne ilustracje i prosty język sprawiają, że ta książka naprawdę zachwyca.

Lubisz mieć wybór w książce? Nie chcesz, żeby ktoś za ciebie decydował, jakim masz być bohaterem? Zabaw się w wikinga i sam napisz swoją historię.
Wikingowie to postacie bardzo barwne mieli oni ciekawe życie, ale raczej nie do pozazdroszczenia, mało jedli, w każdej chwili mogli zginąć i nie mieli fajnych rozrywek. Pomimo tego nie nudzili się, rabowali, sprzedawali, wymieniali się, polowali, walczyli i wykonywali jeszcze wiele innych zadań, które są dla nas dość dziwne. Książka o wikingach dostarcza nam naprawdę fantastycznej rozrywki i wiedzy, której wcześniej pewnie nikt nie posiadał, chociaż momentami historie są dość krwawe.
Co wolisz? Na to pytanie w tej książce trzeba sobie odpowiedzieć kilka razy, czy wybór jest łatwy? Nie. Wydaje mi się, że nie ma tutaj dobrego rozwiązania, co byśmy nie wybrali, zawsze będziemy w kiepskiej sytuacji, bo niestety wikingowie nie mieli łatwego życia. Łupieżca, który przemierzał morza, musiał siedzieć na małej łodzi z wieloma mężczyznami, którzy nie pachnieli zbyt ładnie, za to handlarz wciąż musiał pilnować dobytku i uważać na piratów, a do tego patrzeć, czy nikt nie oszukuję go na pieniądze. Podczas walki najlepiej nie gubić nic ani tarczy, ani miecza, bez miecza zostawało się bez broni, czyli sytuacja dość kiepska, ale może nawet gorsza była bez tarczy, bo nie było się czym osłonić.
Książka pomimo tego, że jest pełna ciekawej grafiki i żarcików to jest raczej dla trochę starszych dzieci, ponieważ nie brakuje tam tekstów sugerujących, że osoba przegrywająca ginęła lub była mocno okaleczona. Raczej młodszym te fragmenty się nie spodobają, ale też nie ma co tego ukrywać, bo jednak taka jest prawda i wikingowie często ginęli w nierównej walce. Historia pozwala nam w niej aktywnie uczestniczyć, ponieważ mamy jakiś wybór, ale ja pomimo wybrania danego wariantu i tak czytałam wszystko i wtedy okazywało się, że nie ma lepszej sytuacji, można tylko wybrać mniejsze zło.

Nie wiem, czy jest jakaś lepsza forma nauki historii dla dzieci niż historia z jajem. Takim jajem, że dzieci nie mogą oderwać się od książki, bo albo parskają śmiechem, albo nie mogą wyjść ze zdumienia, albo wykrzywiają buzie z głośny "bleee" 🤢

Bo co może być lepszego od całowania upoconych stop faraona? A może pysznie byłoby zjeść gnijącego rekina?

Wydawnictwo Znak Emotikon ma dla Was dwie absolutne bomby! Historia starożytnych Egipcjan i Wikingów napisana na nowo.
Dowiecie się mnóstwa informacji, poznacie przepis na mumifikację zwłok, ocenicie, czy chcielibyście być poddani próbie ognia lub próbie wody, i wierzcie - choć nie musicie, to przeczytacie te pozycje od deski do deski.

Książki z serii "Co wolisz?" przenoszą w czasy dawnych cywilizacji, o których aż tyle nie wiemy. Poznacie obyczaje, zawody, a także wielu sławnych władców. Historia podana w takiej formie zyska uznanie na niejednej lekcji.

Do lektury nie będzie trzeba przekonywać. Książki są napisane lekkim piórem, proste w przekazie. Uzupełnione zabawnymi ilustracjami i podzielone na małe partie materiału. Dla uczniów - idealne!

Wydawnictwo Znak...

Waleczni, dzielni, nieustępliwi, niosący spustoszenie. Od wieków w taki sposób określa się wikingów. Historie i legendy o skandynawskich wojownikach mają wielu miłośników i nic dziwnego, bo opowieści o pirackich grabieżach, zdobywaniu nowych terenów i kupieckich wyprawach potrafią zmrozić krew w żyłach.

Istnieje wiele książek o Wikingach, które obejmują szeroki zakres tematów, w tym ich historię, kulturę i sposób życia. Wiele z nich przeznaczonych jest dla dorosłego odbiorcy. A jeżeli już uda się trafić
na pozycję dla dzieci, to znajdują się w niej same suche fakty, które nijak zainteresują młodego czytelnika.

Na szczęście znalazłam idealną książkę dla dzieci, która pełna jest fascynujących ciekawostek, śmiesznych wyzwań i zmuszających do myślenia pytań. Dzięki tej pozycji ty i wasze pociechy przeniesiecie się do niesamowitego świata najemnych wojowników.

„Co wolisz? Wikingowie” to książka napisana przez Cliva Gifforda, doświadczonego dziennikarza
i autora ponad 180 książek, 800 reportaży i opowiadań napisanych dla dorosłych oraz dzieci. Do tego w środku znajdziecie genialne ilustracje Tima Wessona, które świetnie wkomponowują się w całość i mamy przepis na genialną historyczną książkę dla młodych odkrywców i pasjonatów tych tematów.

Na 153 stronach znajduje się ogrom rzetelnych informacji i ciekawostek, które autor zawarł w kilkunastu krótkich rozdziałach. Do tego na samym końcu mamy słowniczek trudniejszych pojęć, który pomoże wam wytłumaczyć takie słowa jak: holmgang, kolczuga czy jarl.

Cała treść napisana jest z humorem, w bardzo lekki sposób, który na pewno zainteresuje każde dziecko.

A więc? Co wolisz? Zostać rabusiem w bandzie wikingów? A może marzy Ci się ekscytujące, pełne wrażeń życie na polu bitwy? To Ty w tej książce decydujesz kim zostajesz!
A przy okazji możesz dowiedzieć się jak smakował gnijący rekin i dlaczego wszyscy bali się boga Thora.

Ta książka to znakomite kompendium wiedzy. Jaka szkoda, że w szkole nie ma tak skonstruowanych podręczników. Dzieci na pewno dużo chętniej chłonęłyby wiedzę.

@bajkowy.zawrot.glowy

Istnieje wiele książek o Wikingach, które obejmują szeroki zakres...

Przenieśmy się do świata wikingów, których losy rozpoczęły się w Skandynawii.

Co wolisz ?
Zostać łupieżcą czy może handlarzem ?
Poddać się próbie ognia czy może wody ?
Albo walczyć na polu bitwy jako Berserk czy spokojnie ryć ryny ?

To jedne z wielu pytań jakie czekają na Was w książce "Co wolisz ? WIKINGOWIE autorstwa Cliver Gifford oraz Tim Wesson.

Z pomocą tej książki w prosty i przystępny sposób poszerzysz swoją wiedzę na temat wikingów. Duże litery ułatwią samodzielne czytanie książki przez dzieci, a zabawny tekst spowoduje, że informacje będą łatwe do zapamiętania.

Całość zdobi duża ilość ilustracji w odcieniach szarości, czarni i bieli 😊

Przenieśmy się do świata wikingów, których losy rozpoczęły się w Skandynawii.

Co wolisz ?
Zostać łupieżcą czy może handlarzem ?
Poddać się próbie ognia czy może wody ?
Albo walczyć na polu bitwy jako Berserk czy spokojnie ryć ryny ?

Z pomocą tej...

Ah, gdyby nauka zawsze mogła być w takiej formie...
"Co wolisz? Wikingowie."
To wspaniała, interaktywna książka, z której informacje zostaną Ci w głowie na dłużej.
Czytanie ciekawostek o wikingach, ich zwyczajach, czy bogach to czysta przyjemność. Ilustracje i tekst nie raz rozbawią, a czasem przerażą. Na pewno nie grozi ci nuda!

▪️Słowo 'wiking' oznacza pirata!
▪️Mięso rekina może być trujące. Wikingowie jedli je zgniłe i sfermentowane.
▪️Wikińska kobieta nie mogła nosić męskich ubrań, ale mogła się rozwieść.
▪️Saski skryba robił atrament głównie z białek jaj wymieszanych z sadzą z komina.
▪️Thor to nordycki bóg grzmotów i błyskawic.

Zastanawianie się nad wyborem, co wolisz, sprawia wrażenie osadzenia w grze. Czytelnik wczuwa się w losy tytułowego ludu. Nawet trudne nazwy są łatwiejsze do zapamiętania dzięki takiej formie książki.

To jak? Sięgnij po nią, aby zdecydować co wolisz?
Zgubić podczas łupież miecz czy tarczę?
Zostać za popełnione zbrodnie wygnany z miasta czy skazany na pojedynek sądowy?
To nie są łatwe wybory!
Na końcu książki znajdziemy słowniczek z krótkim wyjaśnieniem najważniejszych nazw

'Tak więc topór i wiosła w dłoń, wiatr w żagle i wyruszamy na wyprawę w nieznane...'

Ah, gdyby nauka zawsze mogła być w takiej formie...
"Co wolisz? Wikingowie."

▪️Słowo 'wiking' oznacza pirata!
▪️Mięso...

• Serie