Nie Mogę Cię (Nie) Kochać Tom 2

Okładka książki Nie Mogę Cię (Nie) Kochać Tom 2 Mariola Lorek
Okładka książki Nie Mogę Cię (Nie) Kochać Tom 2
Mariola Lorek Wydawnictwo: Miraż Cykl: Nie mogę cię (nie) kochać (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Nie mogę cię (nie) kochać (tom 2)
Nie Mogę Cię (Nie) Kochać
Miraż
2023-10-05
2023-10-05

Historia ciekawa jak rowniez zwroty akcji, bohaterowie super przedstawieni. Książkę szybko się czyta. Idealna na popołudnie z kawką/ herbatką

"Moje życie zostało naznaczone brudnym, bezlitosnym półświatkiem. Każdy ruch, gest czy słowo mogły sprawić, że jego zimne macki wciągną mnie w jeszcze mroczniejszą otchłań."
"Nie mogę cię (nie) kochać" @autorka_mariola to drugi tom serii o tej samej nazwie.
Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się doczekać, aż w moje ręce trafi kontynuacja i będę mogła się dowiedzieć, co dalej się zadzieje u Reed i Archera.
Ta dwójka podbiła moje serce w pierwszym tomie, chociaż z głównym bohaterem bywało różnie.
Mariola stworzyła nietuzinkową historię, która pochłonęła mnie do takiego stopnia, że pomimo ilości stron ja ją wciągnęłam jedną nocą. Tak nocą, ponieważ dla niej ją zarwałam. Nim się obejrzałam, a już czytałam zakończenie i przez kilka dni historia siedziała w mojej głowie. Najlepiej to jak bym miała trzeci tom na JUŻ! A nawet na wczoraj!
"Nie mogę cię (nie) kochać" jest to kolejna świetna historia pełna emocji, wrażeń i wzruszeń, napięcia, pikanterii oraz trudnych wyborów. To powieść, która powoduje wachlarz emocji, a czasem nawet palpitacje serca.
"Jeśli raz wejdziesz do tego świata, wyjdziesz z niego dopiero wtedy, kiedy twoje serce przestanie bić."
Polecam z całego serca tę powieść, a autorce życzę dużo sukcesów i kolejny świwtnych historii. Mi nie pozostaje nic tylko czekać na kolejny tom. Już się nie mogę doczekać co autorka wymyśliła.
PS Zdjęcie do tej recenzji robiłam miesiąc, ponieważ żadne mi się nie podobało 🥴. Czy wy też tak macie? 🤦‍♀️Nie mówiąc o tym, że byłam pewna, iż po zrobieniu zdjęcia dodałam post...

"Najtrudniejszą rzeczą w życiu, to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić." ( D.R.)

⬇️

"Nie mogę Cię (nie) kochać" tom 2
Autor: Mariola Lorek @autorka_mariola
Wydawnictwo: @wydawnictwo_miraz

Reed i Archer to przybrane rodzeństwo. Ich rodzice bardzo się kochają i szykują się do ślubu. Problem tkwi w tym, że nastolatkowie są w sobie po uszy zakochani. Ukrywają swój związek przed światem.

Wizja zbliżającej się ceremoni, budzi w nich lęk, bo wiedzą,że to co ich połączyło, wraz z datą ślubu, musi się zakończyć. Jest jednak światełko w tunelu. Dziewczyna widzi na mieście przyszłego ojczyma z rudowłosą pięknością. Zdrada? Czy to dobry, czy zły znak?

W świecie Archera, pojawiają się problemy, a lampka ostrzegawcza w ich głowach, zapala się zbyt późno. Muszą stoczyć walkę na śmierć i życie.

Książka jest kontynuacją historii, której opis znajdziecie w moim poprzednim poście. Cieszę się, że mogłam od razu zabrać się, za czytanie drugiej części. Ta książka różni się od pierwszego tomu. Historia jest pokazana z perspektywy kilku osób, co daje nam wgląd w uczucia innych, poznajemy ich od drugiej strony, co może zmienić nasze postrzeganie wobec nich. Tutaj nastolatkowie są nieco poważniejsi, ich zachowanie się zmieniło ale charakter mają wciąż ten sam. Biorą odpowiedzialność za błędy i starają się wszystko naprawić. Nie zniknął gangsterski świat, lecz wchodzimy w sam środek konfliktu i jesteśmy świadkami spięć, wrogości, niebezpiecznych zagrywek i wojny, przy której serce wali jak szalone ze strachu. Autorka w tej powieści stawia przede wszystkim na kwestię zaufania. To podstawa każdej relacji, to uczucie bezpieczeństwa i prawdomówność. Tylko czas może pokazać, kto jest wart zaufania. Utracone raz, nigdy nie powróci na swoje miejsce i ciężko jest odbudowac to uczucie. Powieść trzyma w napięciu, są chwilę grozy, ale też szczęśliwe momenty. Historia pełna lęku, niepewnosci,miłości odbierającej dech i śmierci depczącej po piętach. Książka zawiera elementy przemocy seksualnej, zaburzeń odżywiania,agresji i problemów alkoholowych, o czym ostrzeżono już na początku. Brawa za wstawienie apelu dotyczącego ludzi potrzebujących pomocy I wsparcia.

meggi.books

⬇️

"Nie mogę Cię (nie) kochać" tom 2
Autor: Mariola Lorek @autorka_mariola
Wydawnictwo: @wydawnictwo_miraz

Historia Reed i Archera od samego początku mi się podobała. Autorka ma bardzo fajny styl, widać, o czym pisze i nie ciągnie na siłę historię. Autorka wie, jak zaciekawić czytelnik.

Reed jest bardzo silną kobietą, ile ona musiała przeżyć ciężkich sytuacji. Bolało mnie to jak ona, musiała okłamywać swoją mamę, żeby wreszcie była szczęśliwa i wyszła za wspaniałego mężczyznę. Dlatego wolała zrezygnować ze swojej miłości i dać szczęście swojej mamie. Nasza bohaterka, kiedy chcę być już być wszystko zmienić i chcę być szczęśliwa, to jej los nie pomaga i wszystko obraca się o 180 stopni i traci sens życia.

W tej części widzimy zmianę zachowania Archera. Widać, że obok Reed chce być inny, ale też chce ją chronić. Ma poczucie winy, że jak już z kimś jest, to niszczy wszystko i pragnie tylko bezpieczeństwa. Archer lubił manipulować Reed, jak coś mu się nie podobało, to umiał tak inaczej powiedzieć, żeby bohaterka uwierzyła. Smutno mi było, jak wyżywał się na ojca i nie chciał z nim porozmawiać o śmierci mamy.

Duży plus, że jego zachowanie się bardzo zmieniło.

Mega fajnie, że autorka daje nam perspektywy przyjaciół Archera, dowiadujemy się, jak oni widzą sytuację i jakie mają emocje. Kocham tych wariatów, widać jak się wspierają i każdemu pomogą w każdej złej sytuacji.
Historia naszych bohaterów do samego trzyma w napięciu. Czy będzie szczęśliwe zakończenie? Muście sami sprawdzić!

Bardzo zachęcam WAS do przeczytania tej książki!!

I czekam na koleją część!

O mój Boże, co tutaj się działo! Jestem pod wielkim wrażeniem rzeczy, które wydarzyły się w tym tomie. Autorka świetnie stworzyła fabułę, nieraz trzymała mnie ona w dużej niepewności. Pióro autorki jest cudowne, przez jej tekst płynie się bardzo szybko. Dosłownie nawet nie wiem, kiedy otworzyłam tą książkę, a już po chwili byłam na epilogu. Bohaterowie książki są świetnie wykreowani, każdy jest inny jednak razem tworzą całość. Oczywiście podczas czytania pojawiało się dużo emocji, stres, strach, zaniepokojenie, ale i lekkie wzruszenie. Jestem zakochana w tej części, nie wiem czy nie podobała mi się troszkę bardziej niż pierwsza cześć. Powiem wam szczerze, mimo iż nie przepadam za motywem przybrane rodzeństwo tak tutaj w ogóle mi to nie przeszkadzało.

Reed z ciekawości wnika do świata gangu Archera. Na własnej skórze przekonuje się, że jest to niebezpieczny i bardzo mroczny świat. Reed będąc w potajemnym związku z przyszłym przybranym bratem, sprowadza na siebie ciąg tragicznych wydarzeń. Porwanie, próba gwałtu, wyścig uliczny, gdzie to ona jest wygraną, strzelaniny, śmierć przyjaciółki. To wszystko spada na nią w świecie Archera. Na dodatek ślub jej matki z Adamem zbliża się wielkimi krokami co oznacza, że jej szczęście z Archerem dobiega końca. Może uratować swoją miłość jedynie rujnując szczęście i ślub swojej matki.

Czy do tego dojdzie? Jaką decyzję podejmie Reed? Czy Reed wytrzyma presję otaczających ją wydarzeń? Okaże się komu będzie mogła zaufać a kto jedynie udawał przyjaciela. Życie nie jest takie kolorowe jak się wydaje.

Jest to książka dokładnie opisująca życie ludzi w świecie gangów, oraz niebezpieczeństwa z nim związane. Jestem pod wrażeniem z jaką dokładnością autorka opisuje wszystkie sytuacje. Książkę czyta się szybko z łatwością wyobrażając sobie każdą sytuację dzięki szczegółowemu opisowi. Muszę przyznać, że czytając nie jedna łza spłynęła po policzku. Polecam z całego serca przeczytać ten II tom młodzieżówki zaraz po przeczytaniu I części książki.

[RECENZJA]
NIE MOGĘ CIĘ (NIE) KOCHAĆ 2
Autor: Mariola Lorek – Czarodziejka2604
Wydawnictwo: Miraż
Premiera: 05.10.2023
Tom 2

NIE MOGĘ CIĘ (NIE) KOCHAĆ 2 to już druga część losów Reed i Archera, wcześniej historia ukazała się na Wattpadzie i miała ponad 12 milionów wyświetleń. Dzięki współpracy Autorki z Wydawnictwem Miraż dziś możemy czytać książkę w papierze. Głównych bohaterów poznaliśmy już w pierwszej części, ich historia jest bezpośrednią kontynuacją, obowiązkowo trzeba znać poprzedni tom. Seria dedykowana dla Czytelników 16+ i zalicza się do gatunku young adult, new adult, powiedziałabym, że jest to młodzieżowy romans z elementami sensacji. Motywy jakie znajdziecie w środku to: przyszywane rodzeństwo, zakazana relacja, szkoła, wyścigi samochodowe, strata bliskiej osoby, relacje rodzice-dzieci, nowy początek, rodzina patchworkowa, demony przeszłości, tajemnice i sekrety, zmaganie z poczuciem winy, szukanie swojego miejsca, chęć bycia kochanym i kochającym. Wiele tematów kontynuowanych jest w drugiej części, pojawiają się również nowe sprawy i nowe wątki.

POZWOLILIŚMY URODZIĆ SIĘ TEMU UCZUCIU, JAKBYŚMY MIELI PRZED SOBĄ JAKĄKOLWIEK PRZESZŁOŚĆ

Reed jest bardzo związana z matką, chce być wobec niej szczera i lojalna, ale z drugiej też strony nie chce jej rozczarować. Matka Reed i ojciec Archera planują ślub, wkrótce wszyscy mają stać się jedną wielką rodziną. Reed i Archer ukrywają swój związek przed rodzicami. Archer wciąż nie ma dobrych relacji z ojcem, a tym bardziej z jego nową kobietą. Jest nieprzyjemny, agresywny i butny. Reed pragnie lepiej poznać świat i otoczenie swojego chłopaka. Okazuje się jednak, że dużo w nim mroku agresji i zła. Archer znów wywołuje w Czytelniku skrajne emocje i uczucia. Raz jesteśmy na niego mega źli, innym razem pokazuje, że jest gościem, który da się lubić.

Mariola Lorek ma naprawdę świetne pióro obok głównego wątku jakim jest relacja Reed i Archera, skupia się też na relacjach rodzinnych i motywie przyjaźni . Nieodłącznym elementem tej historii jest też przeszłość. Bardzo mocna strona książki to: akcja – cały czas coś się dzieje, Czytelnik jest ciekawy co wydarzy się dalej, bohaterowie muszą podejmować trudne decyzje i mieć się na baczności. Kiedy ugaszony zostaje jeden „pożar” wybucha następny. Książkę mimo sporej objętości czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Okładki oby części idealnie ze sobą współgrają. W pewnych momencie pod koniec można mocno wstrzymać oddech. Czy ta historia będzie miała szansę skończyć się happy endem?

[RECENZJA]
NIE MOGĘ CIĘ (NIE) KOCHAĆ 2
Autor: Mariola Lorek – Czarodziejka2604
Wydawnictwo: Miraż
Premiera: 05.10.2023
Tom 2

❦❦❦ „Zasady. Wszędzie obowiązują jakieś zasady, których nie znam”.

„Nie mogę cię (nie) kochać” to połączenie młodzieżowego romansu z ciekawą sensacją i niebezpiecznymi potyczkami, co nadaje jej totalnej originalności. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, numer dwa trafił w moje czytelnicze gusta jeszcze bardziej. Emocjonująca podróż obok Reed i Archer'a. Od samego początku autorka postawiła na akcje i nie zwalniała do ostatnich stron. Bohaterowie staną przed trudnym decyzjami, a uczucia wszystko skomplikują jeszcze bardziej!

❦❦❦ "Nie mogłam pozwolić, by nas zobaczyli razem. Musieliśmy utrzymać naszą relację w tajemnicy".

Reed, aby uchronić swoją matkę przed rozczarowaniem ukrywała swój związek z Archerem. Wychodziło im to dobrze, a motyw zakazanego związku nadał tajemniczości i pikanterii. Konflikt nastolatki między lojalnością wobec matki, a własnymi uczuciami był bardzo realnie przedstawiony i byłam ogromnie ciekawa, czy odważy się na krok dalej i postawi na szczerość.

❦❦❦ „(…) Uważaj na siebie. Archer może sprowadzić cię na dno…”.

W tym tomie bohaterowie poznają się bardziej, a właściwie Reed próbuje poznać świat Archer'a który niestety ma mroczne oblicze i niczego nie ułatwia. Twardy z niego zawodnik. To jedna wielka chodząca czerwona flaga, która ostrzega nas przed jego ciemną stroną. Wywołał we mnie ogrom emocji, i to nie zawsze tych pozytywnych. Kiedy miałam ochotę go udusić, za chwilę robił coś, co zwalało z nóg. Oj, igrała sobie autorka moimi uczuciami co do niego. 😉 W dalszej części bohaterowie też trochę dorastają, rozwijają się, a my z boku możemy dokładniej przyjrzeć się jakowi zmiany w nich zachodzą. Reed mnie często zaskakiwała, dużo przed nią niewiadomych i wiele razy jej uczucia będą wystawione na próbę… jednak wiele razy pokazała jak silna potrafi być.

❦❦❦ „Trwałam w ciągłym strachu o swoje życie”.

Mamy tutaj na każdym kroku niebezpieczeństwa, bo pewien chłopak wziął sobie za cel właśnie ją. Archer i jego najbliższi znajomi próbują stworzyć plan, żeby ją uchronić przed wszystkim co złe. Czy im się uda? Ten wątek też był dobrze przedstawiony, realnie, bez przekoloryzowania i wymyślania superbohaterów. Opisy scen z użyciem broni podobały mi się barrrdzo.

❦❦❦ „Jeśli raz wejdziesz do tego świata, wyjdziesz z niego dopiero wtedy, kiedy twoje serce przestanie bić”.

Styl autorki jest porywający, widać, że wiele pracy włożyła w research i wykreowanie tak różnych charakterów. A w książce pojawia się ich wielu. Podobał mi się balans między opisami emocji a błyskawicznym tempem narracji przy zwrotach akcji. Wszystko miało swój czas i miejsce.

❦❦❦ „Nie każdą ranę da się zoperować… Z niektórych krew sączy się przez całe życie”.

Kolejnym atutem dla mnie było też to, że Mariola Lorek skupiła się nie tylko na relacji tej dwójki i zakazanym romansie, ale też relacjach przyjaciół i rodzinnych rozterkach, a wątki zostały wyjaśnione. Nie zabrakło tu także momentów wzruszających, końcowe sceny sprawiły mi mini zawał, są też chwile, przy których się uśmiechniemy co sprawia, że książka nie jest jedynie ciężką lekturą, ale również dostarcza chwil na oddech. A uwierzcie mi warto go tutaj brać haustami. ;)

❦❦❦ „Każdy z chłopaków nosił w duszy coś, co doprowadziło go do tego miejsca”.

To znakomita książka o dojrzewaniu emocjonalnym, trudnych wyborach, pokazująca, jaką siłę może mieć miłość – nawet ta z góry skazana na porażkę. Historia o przyjaźni na dobre i złe, która dostarczy nam wielu przeżyć. Przekonajcie się jak potoczyły się losy Reed i Archer'a bo ich historia jest naprawdę warta poznania.

❦❦❦ „Zasady. Wszędzie obowiązują jakieś zasady, których nie znam”.

„Nie mogę cię (nie) kochać” to drugi tom losów Reed i Archera. Reed przekonuje się na własnej skórze, jak mroczny potrafi być świat jej chłopaka. Splot tragicznych wydarzeń sprawia, że Archer i jego przyjaciele z The Kings rozpoczynają walkę o przetrwanie. Jakby tego było mało, dziewczyna musi się zmierzyć z nowymi problemami. Ślub jej matki i Adama zbliża się nieubłaganie, to zaś oznacza, że osobiste szczęście nastolatki u boku Archera jest zagrożone. W jej sercu toczy się pojedynek między lojalnością wobec ukochanej mamy a tym, co sama czuje.
Wow co to była za książka! Nadal nie mogę wyjść z podziwu ile się tu wydarzyło. Po zakończeniu pierwszego tomu, nie ukrywam byłam ciekawa tego co przyszykowała dla czytelników autorka w drugim tomie. Gdy zaczęłam czytać, tak już od pierwszych stron przepadłam. Autorka ma przyjemny styl pisania, który spodobał mi się już przy pierwszym tomie więc wiedziałam czego się spodziewać. Książkę czytało mi się szybko a przez natłok akcji nie dało się jej odłożyć. Fabuła jest kontynuacją z poprzedniego tomu i tutaj bardziej się rozkręciła. Mnóstwo zwrotów akcji, niebezpieczeństw czyhających na bohaterów oraz mnóstwo emocji, które sprawiają, że ten tom to niezły rollercoaster emocjonalny dla czytelnika. Mariola Lorek świetnie sobie z tym poradziła. Szczerze mówiąc drugi tom spodobał mi się bardziej niż pierwszy. O ile w pierwszym tomie z Archerem miałam hate-love relacje tak w drugim dobitnie go polubiłam. Reed uwielbiałam dalej tak samo. Ich relacja do lekkich nie należy. Ciągłe wzloty, upadki a przez to w jakim środowisku się obracają ciężko o chwilę spokoju. Nie powiem – trochę bolało mnie serce jak obserwowałam z czym musieli się mierzyć. Zdecydowanie nie nudziłam się przy tej pozycji i zapewniam, że wy też nie będziecie! Polecam!💙

2081

Książka "Nie mogę Cię (nie) kochać Marioli Lorek zabiera nas do drugiego tomu cyklu o tej samej nazwie.
W poprzedniej części książki doszło do porwania głównej bohaterki, czyli Reed Jennifer DiLaurentis. Matt niepokoi się o nią, ponieważ nie pojawiła się w szkole, a rano wyszła z domu. Na trop wpadają dzięki kamerom miejskim. Archer bardzo martwi się o Reed i zrobi wszystko, aby chronić dziewczynę. Dodatkowo zbliża się termin ślubu Adama Hale'a, ojca Archera i Jennifer, mamy Reed. Nie zabraknie podejrzeń o zdradę, dużo akcji, walk między wrogimi gangami oraz fabuła, która zaskoczy czytelników.
Autorka zrobiła ogromny postęp, podrasowała swój warsztat. Miałam przyjemność przeczytać pierwszą wersję na Wattpad'zie.
Nie trzeba dopatrywać się tu braku rozsądku czy spójności, bo to fikcja, a nas umysł i wyobraźnia może przyjąć wszystko.
Z przyjemnością przeczytam inne książki autorki.
To miło spędzony czas.

• Od wydawnictwa