Nie Mogę Cię (Nie) Kochać

Okładka książki Nie Mogę Cię (Nie) Kochać Mariola Lorek
Okładka książki Nie Mogę Cię (Nie) Kochać
Mariola Lorek Wydawnictwo: Miraż Cykl: Nie mogę cię (nie) kochać (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nie mogę cię (nie) kochać (tom 1)
Miraż
2023-06-07
2023-06-07

Nie czytałam tej książki wcześniej na wattpadzie i szczerze mówiąc to żałuje. Kiedy otworzyłam ją i zaczęłam czytać nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła książki była bardzo wciągająca, pochłonęłam ją w dwa dni. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, mimo iż na początku nie przepadałam za Archer’em tak po pewnym czasie trochę zrozumiałam jego zachowanie. Jest to chłopak, który wiele w życiu przeszedł. Ma on także swoje tajemnicy, które powoli odkrywamy podczas czytania. Ta książka w pewnym sensie jest bardzo tajemnicza i cieszę się, że nie odkryliśmy wszystkich sekretów już w pierwszym tomie. Podczas czytania towarzyszyło mi bardzo dużo emocji, jednak zakończenie przyprawiło mnie o mini zawał, ale i także niepewność. Tak naprawdę nie mam do końca pojęcia co tam się zdażyło. Co jest dużym plusem, ponieważ będę wyczekiwać drugiego tomu.

Typowa książka o nastoletnoch idealach związanych z zakazana miłością.
Główna bohaterka-17letnia jedynaczka wychowana tylko przez mamę przeprowadza się do swojego przyszłego ojczyma, który owdowial dłuższy czas temu i sam wychowuje 18letniego syna.
Klasycznie w tego typu książkach- młodzież początkowo się nie lubi, chłopiec wręcz nalega, żeby trzymała się od niego z daleka, gdyż są sprawy o których mówić nie może A mogą się dla niej okazać niebezpieczne... Jak w prostej fabule bywa- dziewczyna zakochuje się w tajemniczym przyszłym przyrodnim bracie, choć targaja nią wyrzuty sumienia....
Chłopiec dzieli się z nia ciekawa historia dotycząca swojego ojca-co wzbudza zainteresowanie czytelnika, niestety nie jest wyjaśnione czy mówi prawdę (prawdopodobnie jest to wątek opisany w kolejnym tomie, ale ja po niego nie sięgnę).

Typowa książka o nastoletnoch idealach związanych z zakazana miłością.

Fajnie od czasu do czasu sięgnąć po książkę, która jest totalnie inna od tego, co się czyta zazwyczaj. Niezwykle rzadko sięgam po powieści obyczjowe, a już YA to zupełna niezwykłość u mnie. Tym razem skusił mnie booktour i dobre opinie :)
Siedemnastoletnia Reed razem ze swoją mamą, przeprowadzają się do innego miasta do narzeczonego mamy. Ten narzeczony ma osiemnastoletniego syna Archera, który zdaje się nienawidzić całego świata, a najbardziej właśnie narzeczonej swojego ojca i jej córki. Robi wszystko, aby pokazać się od jak najgorszej strony. Reed jest zdezorientowana i czuje się bardzo niekomfortowo musząc mieszkać z nim pod jednym dachem. W szkole pomocną dłoń wyciąga do niej Katty, kuzynka Archera, oraz Matt, chłopak, który wydaje się chodzącym ideałem i przy okazji wrogiem Archera. Dodatkowej grozy sytuacji dodaje znalezisko, które Reed odkrywa, myszkując po pokoju Archera. Czy Reed będzie potrafiła odnależć się w tej nowej sytuacji? Czy znajdzie wspólny język z przyszłym przybranym bratem?
Książka jest schematyczna i przewidywalna, a bohaterowie podejmują szereg totalnie lekkomyślnych decyzji i zakochują się na zabój w mgnieniu oka. Ale hej! Przecież nastolatki takie właśnie są! Ileż razy, czytając tę książkę, pukałam się w czoło i marudziłam, "głupia, w co Ty się właściwie pakujesz?". Ale, co bym nie myślała o wyborach bohaerów, czy ich zachowaniu, to to jest przecież fikcja literacka, tak to autorka wymyśliła i tak opisała. Chylę czoła przed tym jak poprowadzona jest fabuła, przed lekkością dialogów i takim wczuciem się w sytuację nastolatków. Powieść ta jest naprawdę dobrze napisana i myślę, że za jakiś czas sięgnę po drugi tom, bo zakończenie pozostawia spory niedosyt i chęć poznania dalszych losów naszych bohaterów!

Książka opowiada o dziewczynie imieniem Reed, która wraz z mamą przeprowadza się do domu przyszłego ojczyma. Mężczyzna wydaje się bardzo miły i porządny w porównaniu do jego syna Archera. Chłopak od samego początku jest wredny i agresywny wobec Reed. Dziewczyna próbuje dowiedzieć się dlaczego Archer tak negatywnie na nią reaguje. Reed swoją ciekawością naraża siebie na niebezpieczeństwo, ale i dowiaduje się rzeczy, które ją szokują. Jej przyszły przybrany brat jest członkiem gangu oraz uczestnikiem wyścigów ulicznych.

Cały bieg akcji zmienia się,gdy Reed zostaje zaatakowana na ulicy. Ratuje ją akurat przebywający w pobliżu Archer. Okazuje się, że chłopak mimo swojego agresywnego zachowania, potrafi być bohaterski oraz okazywać uczucia.

Reed przypadkiem zostaje wprowadzona do gangsterskiego świata, którego kompletnie nie rozumie. Niebezpieczeństwa jakie obydwoje doświadczają zbliżają ich na tyle, że rodzą się wielkie uczucia. Reed staje przed ciężkim wyborem, szczęście swojej matki I jej ślub, albo miłość do Archera. Jakie decyzje podejmie Reed? Co będzie dla niej ważniejsze? Koniecznie musicie się tego dowiedzieć czytając książkę 😃

Świetna książka, trzymająca w napięciu do samego końca. Nie zabrakło śmiechu oraz łez, które popłynęły pod koniec powieści. Zdecydowanie trafia do listy moich ulubionych książek pozostawiając wielki niedosyt oraz ciekawość dalszych wydarzeń.

Reed chciałaby aby jej matka była szczęśliwa dlatego nie robiąc problemów przeprowadza się do zupełnienie nowego domu, do jej przyszłego ojczyma.
Dziewczyna już po pierwszym spotkaniu z mężczyzną była nim zachwycona czego nie można było powiedzieć o jego synu.
Archer jest bardzo przystojny ale za to gburowatym I chamski a do tego darzy Reed niezbyt przyjacielskimi uczuciami.
Nastawienie dziewczyny nie pozwala jej przejść nad tym do porządku dziennego i stara siw dowiedzieć co kieruję chłopakiem.
Gdy prawda wychodzi na jaw wszystko komplikuje się jeszcze bardziej ...

Historia Reed i Archera to jedna z tych które wciągają czytelnika na tyle że nie skutek się oderwać. To co bardzo podobało mi się w głównej bohaterce to jej podejście do bliskich osób. Sama mam podobne poglądy do niej i nie przejdę obojętnie obok dopóki nie odkryje co jest nie tak !
Archer natipmiast początkowo zachowuje się jak typowy "dupek" ale z czasem odkrywamy co nim tak na prawdę kieruję i to właśnie zmie ilo mój stosunek do niego.

"Nie mogę cię nie kochać " ukazuje wiele storn każdego z bohaterów i to w tym wszystkim jest najfajniejsze że odkrywamy je z każdą kolejną przeczytaną stroną.
Relacja która rozwija się między Reed I Archerem poprowadzona jest w taki sposób że wręcz czuć przepełniające ich emocjr i ektryzujące napięcie.
Autorka doskonale sprawdziła się w przekazywaniu czytelnikowi mocnych wrażeń.Ja osobiście nie spodziewałam się takiego obrotu spraw więc otrzymałam też spory element zaskoczenia. Znalazłam w niej również swoje ulubione motywy czyli hate love oraz poniekąd zakazany romans!
Już samo to sprawia że książka jest niesamowicie ciekawa.

Warto też wspomnieć że autorka ma niesamowicie przyjemny styl pisania, co sprawia że książkę czyta się błyskawicznie co jest za razem dobre jak i złe... no to co dobre szybko się kończy!
Muszę też napomknąć o zakończeniu po którym czekałam na drugi tom z zapartym tchem! To jedna z tych książek po zakończeniu której czytelnik krzyczy każdą cząstką siebie o Ciąg dalszy !
Jest to historia którą początkowo była publikowana na wattpadzie ale cieszę się że została wydana i miałam okazję ją przeczytać.

Chuj nie książka

Chuj nie książka

Reed, grzeczna poukładana i kulturalna dziewczyna ktorej zależy na szczęściu mamy bardziej niż na swoim
I on Archer Hale, tajemniczy i chamski,
Reed na samą myśl o tym że zostanie jej przybranym bratem ma gęsią skórkę, ma ku temu powody, Archer wykorzystuje każda okazję styczności z Reed na uprzykrzanie jej życia.
Jest jeszcze Matty, ideal chłopaka, szybko sprawia że Reed mu ufa i spędza z nim każda wolna chwilę.
Czytając coraz to kolejne słowa jeszcze bardziej wciągamy się w historię która skrywa za sobą tajemnice, odkrywamy je z każdą kolejna strona. Książka ta sprawiła że nie zabrakło mi emocji i zaskoczen. Bardzo polecam 💗

I on Archer Hale, tajemniczy i chamski,
Jest jeszcze Matty, ideal chłopaka, szybko sprawia że Reed...

"Patrzyliśmy sobie w oczy. Zmrok przyniósł szczerość. O tej porze zdejmowaliśmy maski zmęczeni ukrywaniem prawdy."

Reed przeprowadza się do domu przyszłego ojczyma. Będzie musiała zamieszkać pod jednym dachem z gburowatym, zbuntowanym i przystojnym przyszłym bratem, który nienawidzi nowej wybranki ojca i jej córki. Dziewczyna jest zdeterminowana by poznać przyczynę. Nic sobie nie robi z ostrzeżeń. Boleśnie przekona się, że nic nie jest takie jakim się wydaje.

Ta książka to bardzo dobry debiut. Autorka dobrze wykreowała bohaterów, trzymała w napięciu, fajnie oddała emocje oraz nastoletnią burzę.
Książka zdecydowanie jest przeznaczona dla młodszych czytelników. Nie znajdziemy tu jakiś gorących scen czy też treści bardzo wrażliwych. Czytało się to dobrze i z zaciekawieniem. Zakończenie to intrygujący #plottwist rodem z filmów sensacyjnych, który rozbudził moją ciekawość co do dalszych losów bohaterów.
Jednak największym zaskoczeniem i najmocniejszym atutem tej historii jest trójkąt miłosny. Przyznam szczerze, że sama miałam lekki dylemat kogo wybrać, bo obaj panowie mieli w sobie to "coś". Ale jak wiadomo, serce nie sługa.

➡️ Reed DiLaurentis zgodnie z życzeniem ukochanej mamy przeprowadza się do domu ojczyma, którego sama bardzo zresztą lubi. Co innego jeżeli chodzi o jego syna. Archer nienawidzi dziewczyny, jest dla niej okropny, grozi jej i ją zastrasza. Dlaczego? Ta wiedza Reed nie do końca się spodoba, i ściągnie na nich nie lada problemy...

➡️ Mam ochotę wycałować Wydawnictwo za propozycję zrecenzowania tej książki. Już @pmoszczynska_bookgram mówiła, że ta książka bardzo mi się spodoba i tak właśnie jest. Dosłownie przepadłam w tej historii, a kochany przeze mnie motyw przybranego brata / współlokatora tylko podbija poprzeczkę ❤. Jestem zauroczona i zafascynowana historią Reed i Archera w każdym możliwym znaczeniu tego słowa. Idealnie stworzeni bohaterowie i pełna gama emocji jaka bije przez tą książkę dosłownie mnie powaliła. Reed choć nie rozumie wrogości Archera tak zdecydowanie jest go ciekawa, ciągnie ją do niego i dlatego zaczyna grzebać w jego życiu. Gdy dowiaduje się o nim prawdy (i to nie jest byle co!),nie słuchając rad aby trzymać się od niego z daleka jest lekko przerażona. Głównego bohatera uwielbiam (chociaż Archer to mi ciśnienie nieraz podniósł bardzo poważnie!),jednakże na moje uznanie zasługuje także Matt ❤ - mam tutaj nie lada zagwozdkę.

Od książki nie mogłam się oderwać, dosłownie przeczytana za jednym razem, i każda minuta z nią była na wagę złota. Uwielbiam czuć się tak jak właśnie przy niej - kompletnie pochłonięta, z własnym światem w głowie. Polecam Wam niesamowicie! Lecę po kontynuację, bo nie wysiedzę.

➡️ Mam ochotę wycałować Wydawnictwo za...

Śmiałam się, płakałam i denerwowałam
Przeczytałam w 2 dni tak można się wciągnąć