POPR-ańcy. Wyprawa do doliny

POPR-ańcy (tom 3)
Labreto
2023-10-24
2023-10-24

Papuga Oda nie ma najlepszego humoru… ale od czego ma przyjaciół! Zwierzęca ekipa wyrusza do Tatrzańskiego Parku Narodowego na poszukiwania ptaka… nie byle jakiego! Wydawać się może, że nie jest trudno spotkać takowego w lesie – prawda okazuje się całkiem inna. W górach czyhają niespodzianki!

,,POPR-ańcy. Wyprawa do doliny” to trzecia część serii przygód empatycznych i wyrozumiałych zwierzęcych bohaterów. Choć książka przeznaczona jest młodszym czytelnikom, to doskonale się bawiłam w trakcie czytania. Nie brakuje w niej zabawnych przygód, przeuroczych zwierzęcych bohaterów, nagłych zwrotów akcji i fabuły, którą naprawdę warto poznać.

,,POPR-ańcy. Wyprawa do doliny” to ciepła, mądra, urocza i piękna historia dla całej rodziny. Nie tylko bawi, ale i uczy i zmusza do refleksji na temat bezpieczeństwa w górach, ochrony środowiska i siły przyjaźni. Bo w końcu prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Czyta się lekko i przyjemnie. To ciekawa propozycja czytelnicza, która pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków. Osobiście doskonale bawiłam się w trakcie czytania!

"POPR-ańcy. Chata pod Wierchami"
"POPR-ańcy. Wiosenny galimatias"
"POPR-ańcy. Wyprawa do doliny"
"POPR-ańcy. Na tropie szajki kopytnych"
Sięgnęłam, bo to opowieści o zwierzętach.
To bardziej chyba książki dla dzieci. Narrację prowadzi piesek, który jest byłym psem - ratownikiem TOPR`u.
Po mrocznych i ciężkich kryminałach - miła domiana.
Można sięgnąć, aczkolwiek czytałam wiele lepszych książek z narracją prowadzoną przez pieska lub kotka...

"POPR-ańcy. Chata pod Wierchami"
"POPR-ańcy. Wiosenny galimatias"
"POPR-ańcy. Wyprawa do doliny"
"POPR-ańcy. Na tropie szajki kopytnych"
Sięgnęłam, bo to opowieści o zwierzętach.
Po mrocznych i ciężkich kryminałach - miła domiana.
Można sięgnąć, aczkolwiek czytałam...

To kolejna część przygód POPR-ańców. Tym razem wyruszamy na poszukiwania kukułki do trochę przerażającej doliny. Po drodze spotykamy misia, puchacza i tłumy ludzi. Kiedy wracamy z wycieczki (niestety bez jajka ☹) Gambit wymienia imiona swoich rodziców (Hamlet i Impresja),nagle pojawiają się czarne chmury zwiastujące halny. Gambit każe przyspieszyć i … CDN

Warto przeczytać tę książkę dlatego, że można się dowiedzieć wielu góralskich słówek i przeżyć fantastyczną przygodę.

Najbardziej podobało mi się jak Gambit wymienił imiona swoich rodziców (w końcu😊).

Michał (lat prawie 11)

Warto...

RECENZJA

„W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie”. (John Connolly, Księga rzeczy utraconych)

Dzień dobry! Dzień Dobry! Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki Anny Sakowicz " POPR-ańcy. Wyprawa do doliny". To już kolejna moja książkowa opinia, która powstała przy współpracy z wydawnictwem Labreto — in print Legimi, za co bardzo serdecznie dziękuje.

Mogłoby się wydawać, że znalezienie ptaka w lesie wcale nie jest trudnym zadaniem, lecz Tatrzański Park Narodowy potrafi zaskoczyć i… napędzić niezłego stracha. Na szczęście, w kupie raźniej, zatem wyruszcie wraz z najdzielniejszą (i najdziwniejszą) z ratowniczych drużyn na kolejną misję. Dołączcie do brawurowej wyprawy po jajo mające uratować papugę przed smutkiem, a Chatę pod Wierchami przed nadciągającą katastrofą. Spoiler alert: nie będzie łatwo…

Trzecia odsłona przygód POPR-ańców okaże się szkołą życia nie tylko dla szczeniaków, ale także dla doświadczonego Gambita i przemądrzałego Scula, którzy szybko przekonają się, że nie tylko człowiek uczy się całe życie…

Jak ja uwielbiam tych rozrabiaków z Chaty pod Wierchami. To świetna książka nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych. Bo w każdym z nas mieszka , takie nasze wewnętrzne dziecko. Nie mogłam się doczekać kolejnej części. Przezabawne sceny, zabawne i cięte riposty Scula. Książka nie tylko bawi, ale tez i uczy. Uczy nas miłości, przyjaźni do zwierzaka, ale też i do drugiego człowieka. To lekka i przyjemna opowieść z ogromem pozytywnych tekstów. W tej historii przygoda goni przygodę a emocje to istny rollercoaster — od tych przekomicznych do tych smutnych.

Jeśli jeszcze nie znacie przygód zwierzaków z Chaty pod Wierchami, to nie zwlekajcie i sięgnijcie po te historie. Wszystkie części dostępne są na Legimi. Obudźcie w sobie dziecko. Zapomnijcie, chociaż na chwilę o trudach życia codziennego. Wy nadrabiajcie zaległości, a ja czekam z niecierpliwością na kolejną część przygód tej przezabawnej zwierzogromadki.

RECENZJA

Kontynuacja przygód paczki spod Wierchowej Chaty, szukają w dolinie jaja dla papuki Ody. Na swej drodze muszą unikać ludzi, ale też wpadają na leśną zwierzynę. Sprawdzie sami czego się dowiedzieli.
Bardzo przyjemna historia dla dzieci i tych młodszych i tych ciut starszych, która prowadzi nas szybko i płynnie swoim nurtem.

Książka koniecznie do słuchania. Trzecia część przygód dziwnej drużyny składającej się z emerytowanego psa przewodnika, Scula, pięciu szczeniąt. Drużyna POPR-ańców rusza do lasu, by pomóc Odzie, papudze, w pokonaniu depresji. Szukają jaja, którego tak pragnie Oda. Jednak nawet w lesie nie jest to takie proste. Scul prawie przypłacił to życiem. Jaja nie znaleziono i będzie część czwarta. Cudowna książka do słuchania razem z dziećmi. Daje dużo radości ale i uczy jak należy zachowywać się w górach.

2049

Książka „POPR-ańcy. Wyprawa do doliny” Anny Sakowicz zabiera nas do trzeciego tomu cyklu „POPR-ańcy”.
Oda jest przygnębiona, w depresji, ponieważ potrzebuje jajka. Wyrywa sobie pióra, a brzuch opada. Oczywiście zamieszanie z jajkiem to nie jedyny przygody.
To opowieść, która bawi i uczy. Zawiera humor i aforyzmy. Genialny lektor.
Gorąco polecam cały cykl i czekam z niecierpliwością na kontynuację.

Moje przedszkolaki uwielbiają Gambita i jego niezwykłe stado, które tym razem próbują pomóc papudze Odzie. Zasoby ich gospodarstwa nie wystarczają, więc wyruszają do Doliny Kościeliskiej. Dowiedzą się jak trudno jest znaleźć ptaka w lesie oraz jak wiele czeka ich przygód....

169/2023 (A)
słuchowisko dla dzieci

169/2023 (A)
słuchowisko dla dzieci

Kolejny tom naprawdę fajnie zrealizowany. Z pewnością będę kontynuować.

Kolejny tom naprawdę fajnie zrealizowany. Z pewnością będę kontynuować.

Najwspanialsza z dotychczasowych części, pełna przyjaźni, wsparcia i przygód w drodze do Doliny Kościeliskiej. Papuga Oda może liczyć zawsze na psiaki, które pomogą w każdej sytuacji.

• Audiobooki
  • Literatura dziecięca