Szydełkowe Kawaii

Publicat
2023-09-27
2023-09-27

Witajcie ;)
Kiedyś dzierganie z włóczki kojarzyło się głównie ze starszą Panią siedząca w bujanym fotelu przy kominku.Teraz to bardzo relaksujące i przyjemne hobby, dzieki, któremu może tworzyć cudowne rzeczy.Na przekład takie jak w "Donut buddies szydełkowe maskotki amigurumi" i "Szydełkowe kawaii. 40 supersłodkich maskotek amigurumi"

Oba poradniki stanowią świetne źródło informacji na temat szydełkowania przesłodkich amigurumi.
Czym są amigurumi?
To maskotki robione na szydełku lub drutach. Nazwa tej techniki pochodzi z Japonii i składa się z dwóch wyrazów. Ami oznacza przedmiot wykonany na szydełku, a nuigurumi to rodzaj wypchanej lalki.
Książki zaś bardzo dobrze to zobrazowują.Z kolei zawarte w nich wzory już same w sobie zachęcają do dziergania tych uroczych maskotek.

Pierwszy z nich -"Donut buddies szydełkowe maskotki amigurumi" to poradnik dla fanów szydełkowych dzieł, dzięki któremu poznac mozna proste wzory, umożliwiające wykonanie wielu ciekawych maskotek.
Z kolei drugi - "Szydełkowe Kawaii", wszystkie wzory ma ułożone według kolorów, gdzie kazdy rozdział opisuje podstawową teorię danego koloru.
W każdym jednak bardzo czytelnie opisany jest krok po kroku tworzenia tych malych dzieł.Zas dla tych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z dzierganiem, zamieszczony jest rozdział z podstawowymi instrukcjami szydełkowania.

Witajcie ;)

Oba poradniki stanowią świetne źródło...

W tym roku postanowiłam, że nauczę się szydełkować. Podobają mi się te wszystkie urocze pluszaki wyszydełkowane z włóczki, są przeurocze. Zaczęłam od książki dla początkujących, później robiłam paczki Donut Buddies i teraz trafiłam a Kawaii.

Są przeurocze, można zrobić z nich pluszaki, albo mini wersje np. na breloczek.
Ja swoje pierwsze kawaii zrobiłam wg wytycznych książki co się lekkości szydełka.

Książka jest napisana w bardzo intuicyjny sposób. Jeżeli zna się podstawowe ściegi, bez problemu sobie poradzicie i stworzycie małe cuda.
Jeżeli wciąż się uczucie, to bez obaw w książce jest legenda oznaczeń rodzajów ściegów, a wszystkie na końcu książki są opisane krok po kroku razem z rysunkami, więc też dacie sobie radę.
Możecie dowolnie mieszać kolory, wybierać różne grubości włóczek i wielkości szydełek, by stworzyć całą rodzinę przytulanek.

Moja córka jest zachwycona i czeka na kolejne kawaii

Są przeurocze, można zrobić z nich pluszaki, albo mini wersje np. na breloczek.
Ja swoje pierwsze kawaii zrobiłam wg wytycznych...

Jesienne wieczory sprzyjają nie tylko czytaniu, ale również innym zainteresowaniom jak np. szydełkowaniu. Od zawsze zachwycałam się wydzierganymi maskotkom i chciałam sama spróbować tej sztuki. Zawsze jednak nie wiedziałam jak się za zabrać. „Szydełkowe Kawaii. 40 supersłodkich maskotek amigurumi” pokazało mi wiele technik, które są wykorzystywane przy tworzeniu tych cudownych maskotek. Książka przeznaczona jest zarówno dla tych, którzy dopiero co zaczynają coś dziergać, jak również dla tych, którzy szukają inspiracji. Stopień trudności oznaczony jest za pomocą chmurek.
Zanim jednak zabierzemy się za pierwsze wzory warto zapoznać się potrzebnymi narzędziami. Książka podpowie również jak dobierać kolory, by nasze maskotki były piękne. I właśnie według kolorów podzielona została ta książka.
Każdy wzór zawiera dokładną instrukcję tego, jakich materiałów i narzędzi potrzebujemy, a następnie oczko po oczku objaśniony jest dany wzór.
Książka zawiera aż 40 wzorów pięknych maskotek. Tak więc, możemy sami stworzyć przysmaki, albo przedmioty codziennego użytku.
Książka jest bardzo kolorowa i napisana w prosty i przystępny sposób. Bardzo polecam zarówno tym, którzy chcą zacząć swoją przygodę z szydełkiem, jak również tym, którzy szukają inspiracji. Tutaj znajdziecie ich wiele. Miłej zabawy!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Publicat trafiła w moje ręce śliczna kolorowa książka „Szydełkowe kawaii.
Znajdziecie tu wzory do wykonania przeróżnych przedmiotów na szydełku. Tak różnych i ciekawych, że z pewnością wielu z was nie pomyślałoby że takie rzeczy w ogóle można samodzielnie wykonać.
Większość zaprezentowanych tu wzorów jest na smaczne posiłki lub przekąski, czyli znajdzie tu szydełkowe ciasta, tosty, lody, warzywa i owoce. Dla mnie najzabawniejszy jest zestaw fastofoodowy czyli koszyk z popcornem, sok ze słomką, precle, pierogi oraz butelka z musztardą.
Ta książka jest dla osoby, która już z szydełkiem miała styczność i słupki, półsłupki i oczka nie są mu rzeczą obcą. Początkująca osoba na pewno będzie na początku potrzebowała jakiegoś dodatkowego wsparcia. Ja nauczyłam się robić na szydełku, będąc w ostatniej ciąży, zmotywowana urządzaniem pokoju dla synka, czyli sznurkowym dywanem i koszyczkami. Początki nie były dla mnie łatwe, jednak dałam radę. Potem przyszedł etap toreb i siatek na zakupy, aż w końcu szydełko poszło na jakiś czas w zapomnienie. Teraz obiecuję sobie wrócić do tematu, bo to co nam autorka zaserwowała w tej książce jest warte pracy i uśmiechu, myślę, że szczególnie najmłodszych, kiedy mama wykona dla nich coś samodzielnie.

Większość zaprezentowanych tu wzorów jest na smaczne posiłki lub przekąski,...

Coś dla osób ceniących rękodzieło. "Szydełkowe kawaii. 40 supersłodkich maskotek amigurumi" to książka niezwykle kolorowa, będąca bogatym źródłem inspiracji w obszarze tworzenia na szydełku małych dzieł sztuki.

Maskotki amigurumi to np. przedmioty codziennego użytku, zwierzęta, owoce, warzywa itp., którym nadaje się cechy ludzkie, najczęściej oczka i uśmiechnięta buźkę, co sprawia, że swoim wyglądem wzbudzają sympatię. Właśnie takie cuda znajdziecie w tej książce, ale najpierw dobrze jest właściwie przygotować się, nim przystąpimy do działania:
- czego potrzebujemy, czyli niezbędne narzędzia i materiały do wykonania maskotki;
- kilka słów o kolorach - jak powstają, jak je łączyć, jakie są ich rodzaje, jak nazywamy poszczególne grupy kolorów.

Następnie autorka prezentuje po 5 maskotek w danym kolorze: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, fioletowym, różowym i brązowym. Projekty podzielono na 3 stopnie trudności, dzięki czemu każdy może stworzyć coś w granicach własnych umiejętności.

Na końcu bardzo przystępnie za pomocą ilustracji przedstawiono różnego rodzaju sploty, jak włączać nowy kolor, sposoby zakańczania oraz wykańczania projektu.

"Szydełkowe kawaii" to świetne wsparcie zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z szydełkiem, jak i dla tych bardziej zaawansowanych w tej sztuce.

Jeśli lubicie słodkie maskotki, ta książka na pewno wam się spodoba. Choć nie znajdziecie tutaj ani grama cukru, uwierzcie mi, będzie mega słodko. A wszystko to za sprawą niezwykle uroczych szydełkowych owoców i innych pyszności. Muszę przyznać, że moje dziewczyny nie potrafiły wybrać tego jednego, jedynego najsłodszego.

Szydełkowe kawaii to 40 łatwych wzorów. Ta książka zachwyci zarówno wprawionych w szydełkowaniu, jak i osoby, które chciałyby zacząć przygodę z szydełkiem. Wystarczy odrobina chęci do nauki, szydełko, włóczka i możesz zaczynać.

We wstępie znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące podstawowych narzędzi potrzebnych do pracy, jak i opis korzystania z książki. Nie zabraknie też oznaczeń, jakie zostały zastosowane we wzorach. Każda z maskotek oznaczona jest poziomem trudności. Na końcu znajdziecie dokładne opisy splotów i zakończeń oraz innych technik szydełkowych.

Jako osoba, która dopiero zaczyna przygodę z szydełkiem, stwierdzam, że opisy są niezwykle jasno i prosto opisane. Nie miałam większych problemów ze zrozumieniem poszczególnych kroków. Osoba początkująca także sobie poradzi.

Każdy ze wzorów maskotki poprzedzony jest potrzebnymi materiałami i innymi potrzebnymi informacjami. Od was jednak zależy, czy zrobicie według wzoru, czy kolory dobierzecie sobie sami. Dokładny opis sprawia, że praca z szydełkiem jest niezwykle prosta i przyjemna. Instrukcja napisana jest przejrzyście. Oczywiście jest też podana skala trudności, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Efekt prac na pewno was zaskoczy.

Szydełkowe kawaii to 40 łatwych wzorów. Ta książka...

🧵🎨

Dziś chciałabym pokazać Wam piękny, kolorowy poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak zrobić na szydełku małe słodkie maskotki, przedstawiające smakołyki oraz przedmioty codziennego użytku. Znajdziecie tu wiele uroczych wzorów, pogrupowanych według kolorów i z określonymi poziomami trudności.

Autorka wplotła (hehe 🧶) tutaj również garść praktycznych porad i wskazówek. Mówi na przykład o tym, jakie materiały będą niezbędne do rozpoczęcia projektu oraz tłumaczy jak wykonać poszczególne ściegi.

Jeśli chcecie tworzyć takie małe cudeńka, bardzo polecam ten poradnik!

🍒🥝

🧵🎨

Autorka wplotła (hehe 🧶) tutaj również garść praktycznych porad i...

"Szydełkowe kawaii" Melissy Bradley to książka pełna inspiracji.
Zawiera 40 wzorów o zróżnicowanym stopniu trudności. z pomocą których każdy może wyczarować urocze maskotki amigurumi.
Autorka podpowiada od czego zacząć, jakich narzędzi i materiałów użyć, by szydełkowanie słodkich przysmaków i rzeczy codziennego użytku nie sprawiło zanadto trudności. W dziale technika opisuje jak czytać instrukcję i co robić, by nasze amigurumi było wyjątkowe.
Omawia podstawowe sploty bardzo szczegółowo, dlatego nawet osoba rozpoczynająca przygodę z szydełkiem nie powinna mieć problemów z wykonaniem maskotki.
Prezentowane w książce wzory ułożone zostały według klucza kolorystycznego.
Jesienno-zimowy czas przed nami. To dobra okazja, by nauczyć się czegoś nowego, a być może odkryć także nowe hobby 🧶

"Szydełkowe kawaii" Melissy Bradley to książka pełna inspiracji.

Na jesienne wieczory bardzo inspirująca książka. Szydełko, kolorowe włóczki, trochę wypełniacza, igła, nici, nożyczki. Czasem jakieś drobne dodatki i można czarować. Samej/samemu albo wspólnie, rodzinnie. A przy okazji można poznać znaczenie kolorów. I nie ma się co martwić, że nigdy szydełka w ręce nie było. Jest intensywny kurs szydełkowania.
Autorka zamieściła propozycję maskotek na cały rok, można wydziergać dynie albo ciasto marchewkowe. Potem choinki, szydełkowe lampki, na Wielkanoc zieleniutkie brukselki. W międzyczasie masę innych rozkosznych maskotek. Więc szydełka w dłoń i działamy Egzemplarz otrzymałam od Wydawnictwa Publicat.

Autorka zamieściła propozycję...

Wśród społeczeństwa coraz częściej możemy dostrzec zachwyt, jaki wywołują robótki ręczne. Ludzie nie ograniczają się już do szalików i czapek, lecz chcą czegoś więcej.

@wydawnictwo_publicat wychodzi naprzeciw, oddając w nasze ręce niesamowity zbiór słodziaków.

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Książka została podzielona na kolorowe działy, które potrafią pobudzić wyobraźnię. Wzbudzają w czytelnik zachwyt, dając poczucie, iż wykonanie uroczych maskotek jest w jego zasięgu.

Przyznam, że obawiałam się, że praktyka nie będzie taka prosta. Szybko jednak wprawiam się w robótki, zapominając o braku doświadczenia.

Wzory zostały dostosowane do poziomu początkujących klientów, co dodatkowo podnosi poziom naszego zadowolenia.

Znajdziecie tam przysmaki, warzywa oraz owoce. Przyznam, iż mnie najbardziej rozczulił maleńki groszek.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda?
Koniecznie siegnij po tę książkę!

Jest doskonałą przygodą, w którą z chęcią wybrałam się z nastoletnią córką. Obie wiele się od siebie nauczyłyśmy, a dodatkowo świetnie się ze sobą bawiliśmy.

Teraz nieodłącznym elementem każdych zakupów będzie włóczka 😉

Dziękuję @wydawnictwo_publicat za egzemplarz recenzencki, który pozwolił poszerzyć nasze horyzonty. Już wiem, że o wiele baczniej będę się przyglądać tego typu pozycjom na półkach w Empiku.

Zachęcam do zakupu własnych egzemplarzy i ruszenia w niezwykle kolorową przygodę!

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

• Poradnik