Dziennik 29: Zapomnienie

2023-01-01
2023-01-01
Michał Gołębiowski
dziennik 29 zagadki łamigłówki obca cywilizacja

Okładka książki Jak zostać swoim terapeutą. Teoria i praktyka panowania nad mózgiem i emocjami Anne-Hélène Clair, Vincent Trybou
Jak zostać swo... Anne-Hélène Clair,&...
Okładka książki Neuroshima 1.5 Marcin Baryłka, Marcin Blacha, Michał Oracz, Ignacy Trzewiczek
Neuroshima 1.5 Marcin Baryłka, Mar...
Okładka książki HISTORIA POLSKI pytania i odpowiedzi Piotr Kwiatkiewicz, Maciej Leszczyński
HISTORIA POLSK... Piotr Kwiatkiewicz,...

Moim zdaniem jest to pozycja dużo słabsza od innych części "Dziennika 29". Nie ma tutaj niestety żadnej fabuły, a ilustracje nie są tak klimatyczne jak w innych książkach tego rodzaju. Zagadki, jak to bywa w interaktywnych grach książkowych, są mocno nierówne - od zupełnie przekombinowanych po ciekawe i dosyć łatwe.

Nie żałuję czasu spędzonego z tą książką, ale pozostał mi po niej pewien niedosyt.

Nie żałuję czasu spędzonego z tą książką, ale pozostał mi...

Sporo nielogicznych zagadek. Podpowiedzi które często nic nie wnoszą i nie pozwalają dojść do tego co autor miał na myśli. Cieszę się, że książka była wygraną bo żałowałbym wydanej kasy. Nie rozumiem skąd tak bardzo pozytywne opinie.

Co wyróżnia tę książkę spośród innych podobnych tytułów? Przede wszystkim oryginalny pomysł na interaktywną zabawę.

✍️ Na każdej stronie tego niezwykłego dziennika kryje się zagadka, która zmusi was do niezłego wysiłku umysłowego.

✍️ Ołówek i gumka do ścierania stają się waszymi największymi sprzymierzeńcami, gdy będziecie zaznaczać, odwracać, zaginać i skreślać, starając się odnaleźć odpowiedzi na postawione pytania. To nic innego jak wyjątkowe połączenie literatury z interaktywną grą, które zapewni wam niezapomniane chwile rozrywki.

Ale to nie wszystko! Kiedy już poczujecie, że znaleźliście odpowiedź na zagadkę, możecie zeskanować kod QR i sprawdzić swoje rozwiązanie. Poprawna odpowiedź oznacza zdobycie klucza, który otworzy przed wami kolejne tajemnice i wyzwania.

✍️ Ta interaktywność sprawia, że czytanie staje się dynamiczną przygodą, gdzie każda strona skrywa nowe możliwości i niespodzianki.

Lubicie rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i łamigłówki? Tak? To dobrze się składa, ponieważ przychodzę do Was z niezwykle ciekawą pozycją. Zanim cztery lata temu trafiłam na tę serię, czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałam.

Pewni naukowcy natrafili na ślad obcej cywilizacji. Przez dwadzieścia osiem tygodni ich badania nie przynosiły żadnych efektów, natomiast w dwudziestym dziewiątym zniknęli, a po nich pozostał jedynie dziennik, który zawiera zaszyfrowane informacje. Naszym zadaniem jest rozszyfrować ich notatki i dowiedzieć się, co takiego się wydarzyło.

„Dziennik 29. Zapomnienie”, to interaktywna gra książkowa, która składa się z sześćdziesięciu zagadek o różnym poziomie trudności. W zasadzie wszystkie je da się rozwiązać, korzystając z logiki i dając sobie czas do namysłu. Niektóre łamigłówki zajmowały mi dosłownie dwie minuty, a niektóre kilka dni. Istnieje możliwość skorzystania z podpowiedzi znajdujących się na stronie internetowej. Początkowo, gdy szło mi dobrze, zdecydowanie stwierdziłam, że nie będę tam zaglądać, jednak parę razy zdarzyło mi się złamać dane sobie słowo. Można również odczytać gotowe rozwiązanie, ale co to za zabawa, gdy wszystko mamy podane na tacy? Wolałam męczyć się, utknąć w miejscu, niż pójść na łatwiznę. Radość, gdy uda się samodzielnie rozwiązać zagadkę, jest niezwykle satysfakcjonująca.

Każda zagadka posiada swój link, w którym znajduje się miejsce na podanie rozwiązania. Można go wpisać, wchodząc w przeglądarkę lub poprzez zeskanowanie kodu QR. Jeśli podamy poprawną odpowiedź, zostaniemy przekierowani na stronę zawierającą klucz, który należy wpisać w odpowiednim miejscu w książce. Jeśli zaś podaliśmy błędną odpowiedź, po prostu zostajemy poinformowani o tym, by próbować dalej.

Pozycja ta została ciekawie wydana. Czerwona, twarda, minimalistyczna oprawa przyciąga wzrok i pięknie prezentuje się z pozostałymi częściami na półce. W środku prezentuje się również ciekawie. Strony z zagadkami stylizowane są na często dotykany, używany dziennik. Na jego końcu znajduje się parę stron przeznaczonych na notatki, ponieważ niekiedy do rozwiązania łamigłówki potrzebujemy kartki i ołówka.

„Dziennik 29. Zapomnienie” jest idealną opcją na spędzenie ciekawego wieczoru z całą rodziną. Zdecydowanie łatwiej jest, gdy zrobi się „burzę mózgów” oraz spojrzy na każdą stronę z różnych perspektyw, niż gdy próbuje się je rozwikłać w pojedynkę, choć tak naprawdę wystarczy wpaść na dobry trop, by je rozpracować. Polecam!

To już kolejna część z serii "Dziennik 29", w której musimy rozwiązywać łamigłówki iście kosmiczne 😉
O co chodzi? Historia jest następująca: Naukowcy natrafili na ślady obcej cywilizacji, jednak przez 28 tygodni tajnych badań nie przynosiły żadnych rezultatów. Jednak w 29 tygodniu cała ekipa badaczy zaginęła! Pozostał po nich tylko ten dziennik - a właściwie jego trzecia już część 😊

Aby grać w tę grę należy jednak korzystać z Internetu, gdyż rozwiązanie trzeba wpisać na podanej stronie (lub skorzystać z kodu QR),by otrzymać klucz. Ten klucz jest potrzebny do rozwiązania kolejnej zagadki 😏 także nie ma oszukiwania!

Całość jest pięknie wydana, wnętrze obfituje w klimatyczne grafiki, które na pewno przypadną do gustu wielbicielkom zagadek związanych z obcą cywilizacją 😁

Jeśli obawiacie się, że zagadki mogą być zbyt trudne, to uspokajam: na stronie są dostępne podpowiedzi, a nawet rozwiązanie, gdy już ktoś chciałby się poddać 😊
Zachęcam jednak, by samemu spróbować swych sił - to fajna zabawa i dobry trening dla mózgu 😉

Skusicie się, by rozwiązać zagadkę zaginionych badaczy?

"Dziennik 29. Zapomnienie" to trzecia część dziennikowej serii od @foxgames.pl, w której wcielamy się w członka ekspedycji. Naszym zadaniem jest odkrycie prawdy na temat zaginionej ekipy naukowców, tropiących ślady obcej cywilizacji. Rozpoczęte przez nich tajne prace nie przyniosły żadnych rezultatów przez 28 tygodni, natomiast w 29 tygodniu... ślad po nich się urywa, a jedyna rzecz, która pozostała to ten dziennik... jego trzecia część. Pora rozpocząć śledztwo! Do zabawy potrzebna nam jest kartka, ołówek i telefon 😁. Przyznam szczerze, że niektóre zadania są trudne, ale mamy podpowiedzi, które pomagają w rozwiązaniu zagadek. Dziennik ten doskonale sprawdzi się w deszczowe, jesienne dni. Można sobie usiąść z bliskimi i rozwiązywać wspólnie. Ja się świetnie przy nim bawię! Serdecznie polecam ☺️.

Siedzimy z Igą od kilku godzin i rozwiązujemy zagadki w Dzienniku 29 Zapomnienie. Jest to interaktywna gra książkowa, czyli książka, w której tak naprawdę my jesteśmy bohaterami, bo sami musimy natrafić na rozwiązanie sprawy🙈.

O ile już wcześniej miałam styczność z takimi grami, właściwie dwoma (a może trzema?) to trochę innymi, bo ta totalnie wypluwa ze mnie wszystkie moje myślące komórki 😂 nie jest taka łatwa jak by się mogło wydawać, więc jeśli lubicie główkować - to coś zdecydowanie dla Was!

Jedyne czego potrzebujecie:
- egzemplarz książki ze zdjęcia,
- coś do pisania
- telefonu, bo na stronach są kody QR, które musicie zeskanować i wpisać rozwiązanie zagadki, żeby otrzymać klucz. A klucze są potrzebne do kolejnych zagadek.

Moja głowa pracuje na najwyższych obrotach, trzeba myśleć czasami totalnie na odwrót, przymrużyć oczy, obrócić książkę, pogłówkować… ale ile to frajdy, gdy się zgadnie - nie do opisania 🥹
Najlepiej, jak siedzi się nad jedną zagadką x czasu, a gdy już wpadnie do głowy rozwiązanie… okazuje się TAK oczywiste, jak jeszcze chwilę temu wcale nie było 😂

A szata graficzna książki to jakiś kosmos, jest tak pięknie wydana! Mrocznie, oddaje totalnie klimat opowieści z pierwszej strony o powstaniu dziennika. Naukowcy trafili na ślady obcej cywilizacji, przez 28 tygodni nie było żadnych rezultatów, aż w 29… cała ich grupa zaginęła. A jedyne co zostało to ten dziennik…

Współpraca z @foxgames.pl
Ostatnią grą paragrafową w jaką grałam jest Dziennik29, nie grałam w jego poprzednie części, ale to nie szkodzi. Jego system gry jest zupełnie inny od poprzednich komiksów, które recenzowałam.
Dziennik jest grą interaktywną dlatego potrzebny wam jest koniecznie telefon lub tablet ponieważ musimy skanować kody QR.
Na stronach mamy różne zagadki, to może być dodawanie, szukanie odpowiednich liczb i tutaj już trzeba być maksymalnie skupionym. Koniecznie zapisujcie sobie każdy klucz, ponieważ mogą być one dalej potrzebne.
Przyznaję, że utknęłam na pewnej stronie Dziennika i nie mogę przejść dalej pomimo podpowiedzi i rozwiązań, które znajdziecie w aplikacji.
Mam nadzieję, że uda mi się w końcu skończyć tę grę.
~Idris

Współpraca z @foxgames.pl
Na stronach mamy różne zagadki, to...

"Dziennik 29 : Zapomnienie" to interaktywna gra książkowa, która po raz kolejny pochłonęła mnie bez reszty. I choć "przechodzenie" jej było nie lada wyczynem i straciłam przy niej ogrom nerwów, tak nawet przez chwilę nie mogłam się od niej oderwać. Z tej serii wydano już kilka Dzienników i oczywiście miałam przyjemność w nie grać i tak samo jak teraz, ogromnie dobrze się przy nim bawiłam...no może oprócz kilku momentów, w których w rozwiązaniu nawet podpowiedzi nie pomagały i byłam zmuszona kliknąć przycisk z rozwiązaniem...

"Dziennik 29 : Zapomnienie" to gra książkowa oparta na zagadkach i układankach, do której potrzebujemy oczywiście egzemplarza książki, ołówka i urządzenia z internetem. Może to być laptop, jednakże dla mnie osobiście smartfon jest zdecydowanie bardziej odpowiedni, bowiem są zagadki w których udajemy się w wirtualny spacer po określonej lokalizacji. I tu wam od razu powiem, że jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu z wprowadzeniem takich lokacji, w których musimy odnajdywać określone symbole. Zrobione to zostało naprawdę fantastycznie. Wyobraźcie sobie minę moich domowników, jak w pewnym momencie odpaliłam zagadkę i razem z telefonem się obracałam, żeby zobaczyć całe wnętrze jaskini - naprawdę się przy tym ubawili 😅 To było genialne! To jedne z tych zagadek, które ogromnie mi się podobały!

Na każdej parze stron znajdują się kolejno - strona z zagadką oraz strona z kodem QR (który skanujemy, aby dostać się do miejsca w przeglądarce internetowej, gdzie wpisujemy rozwiązanie zagadki) i kluczem, który otrzymujemy po rozwiązaniu zagadki i wprowadzeniu go w odpowiednie pole. Klucze trzeba zapisywać, bowiem nieraz będą one potrzebne w późniejszych zagadkach. Tyle jeśli chodzi o ogólne zasady 😊 Krótki zarys fabuły pozwolę sobie zacytować:

"Naukowcy natrafia na ślady obcej cywilizacji. Rozpoczęte przez nich tajne prace wykopaliskowe nie przyniosły żadnych rezultatów przez 28 tygodni. Dopiero w 29 tygodniu wydarzył się coś nieprzewidywalnego. Ekipa Badaczy zaginęła. Jedna rzecz, która po niej pozostała, to ten dziennik.... jego trzecia część."

Uwielbiam interaktywne gry książkowe i to oczywiście za sprawą wydawnictwa Fox Games, bo to właśnie u nich poznałam je po raz pierwszy. I choć poziom trudności zagadek, nieraz wykracza poza poziom moich umiejętności logicznego myślenia, to i tak za każdym razem jestem pod ogromnym wrażeniem samego wykonania tych Dzienników i pomysłu na te zagadki! Wiecie, na jednej stronie jest tylko łamigłówka, nawet nie pisze co trzeba zrobić, ani czego ona dotyczy, także niekiedy zanim się domyślę o co chodzi, to trochę czasu mija 😅 ale to mnie zdecydowanie nie zniechęca, bo uwierzcie mi - to wciąga jak diabli! Bardzo podobają mi się grafiki w tym Dzienniku, co z pewnością jest wielką ucztą dla oczu. Jeśli lubicie wyzwania i tak jak ja, lubicie od czasu do czasu sprawdzić Waszą umiejętność logicznego myślenia, bawiąc się przy tym wyśmienicie, to seria "Dzienników" Wydawnictwa Fox Games, zdecydowanie jest dla Was! Polecam ogromnie!

"Zanurz się w niezwykłej przygodzie.

Zmierz się z zagadkami i układankami.

Pisz, rysuj, zginaj, łącz i szukaj, by odkryć prawdę."

Lubicie klimatu postapo?
Ja bardzo 😁

Z dużą radością i ciekawością usiadłam więc go gry interaktywnej #dziennik29zapomnienie

Była to pierwsza taka gra w moim życiu, więc ciekawość i radość były podwójne. 😁

Pierwsza zagadka poszła nam gładko, niestety im dalej w środek tym więcej trzeba się nagłowić, żeby uzyskać rozwiązanie. 🤭
Jest to zdecydowanie na plus, bo nie ma tu miejsca na nudę, a nam nie udało się przejść jej za pierwszym podejściem. Jest to więc rozrywka na dłużej. 😁

Książka ma bardzo klimatyczne, czarno białe ilustracje. Świetnie wprowadzają w klimat i dodają elementu grozy.

Każde dwie strony to kolejna zagadka - z prawej znajdziemy zadanie do rozwiazania, po lewej natomiast musimy wpisać klucz.
Znajduje się tu również kod QR do zeskanowania i link do wpisania w przeglądarce - wybieramy to, co dla nas wygodne.

Dostęp do internetu, a najlepiej smartfona jest tu niezbędny!
Przyda się również ołówek i kartka papieru, do prob rozwiazania zadań.

Książkowa gra interaktywna to świetny pomysł na trening naszego mózgu połączony z dobrą zabawą. Możemy grać w pojedynkę lub całą rodziną, wszędzie tam gdzie mamy dostęp do sieci!

Sama książka ma format zeszytu i twardą oprawę - doskonale więc sprawdzi się w podróży.

My jesteśmy zauroczeni tą formą rozrywki i pewnie będziemy po nią sięgać częściej. 😁

Lubicie klimatu postapo?
Ja bardzo 😁

Jest to zdecydowanie na plus, bo nie ma tu...

• Chcę kupić
  • Kontynuacje do Kupienia