Wolsung: Magia Wieku Pary

Wydawnictwo: Kuźnia Gier
RPG, podręcznik, fantasy, steampunk
Inne
Serafin

Podręcznik do najdłużej oczekiwanej polskiej gry RPG. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.

Serafin | 2010-04-23
Przeczytana: 17 listopada 2009

Niby podręcznik do gry RPG, ale czyta się jak powieść i to dobrą powieść. Świetnie wykreowany i spójny świat. Ciekawa historia. Nie fabuła a historia. Spisana od prahistorii do czasów współczesnych. Warto zajrzeć żeby nie tylko nauczyć się grać ale żeby poczuć niesamowity klimat steampunka połączonego z magią.

RandyShughart | 2014-03-21

jak Ty/twój MG ogranie ten system, który ma OGROM możliwości wyjścia z sytuacji. to będziesz się bawił lepiej niż na jakimkolwiek systemie. takiej zabawy, tyle śmiech i sytuacji wyjętych z Pratchetta nigdy nie przeżyłem w żadnej grze rpg! i tylko rzec: niech żyje Jerome Wireman, troll pisarz autor między innymi 'Bitwy na moście' i 'Bitwy w więzieniu' a także 'Bitwy w lokomotywie' były niewolnik, gladiator 'Jaszczurka', troll który sprzedał duszę satyrowi za dwa parowe słonie, autor najbardziej brawurowej akcji zlikwidowanie mafijnego bossa. chwała jego towarzyszą, chwała Mistrzowi Gry!
nic tylko grać!

ps wyburzanie ścianek w piwnicy golemem zawsze na propsie!

WyrdHamster | 2010-08-11
Na półkach: RPG, Przeczytane, Posiadam

Siat jest jedna wielką "inspiracja" ze wszystkich rodzajów massmediów, przez co tylko geek odnajdzie się w nim od początku do końca. Mechanika zaś to tragedia, niestety. Dobrze że wyszła konwersja na Savage Worlds, teraz całkiem fajnie się w to gra, wiem z doświadczenia. ;]

Krzysiek | 2015-06-07

Wolsung jest rewelacyjnym systemem osadzonym w na maksa plastycznym świecie.
Czysta akcja rodem z Indiany Jonesa czy innych filmów action-adventure. Prosta mechanika, fajni przeciwnicy, niezwykłe gadżety, masa fluffu - nic tylko grać!

Adrian Kopp | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016