Pełnia twoich możliwości. Jak osiągać swoje życiowe cele i pozostać szczęśliwym

Okładka książki Pełnia twoich możliwości. Jak osiągać swoje życiowe cele i pozostać szczęśliwym Steve Magness, Brad Stulberg
Steve MagnessBrad Stulberg Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Peak performance: elevate your game, avoid burnout, and thrive with the new science of success
Otwarte
2022-01-01
2018-04-04
Mariusz Gądek

Okładka książki The Passion Paradox: A Guide to Going All In, Finding Success, and Discovering the Benefits of an Unbalanced Life Steve Magness, Brad Stulberg
The Passion Pa... Steve Magness, Brad...

Książka bardzo dobra, konkretna,z wieloma naprawdę przydatnymi poradami. Polecam fanom samorozwoju :)

Książka, która zbiera chyba wszystkie istotne sposoby na osiągnięcie pełni możliwości. Wszystko poparte badaniami i osobistymi doświadczeniami ludzi sukcesu. Momentami trochę nuży powtarzanie oczywistości, które przykrywają prawdziwe ciekawostki. Ale nie wyobrażam sobie, żebym potrzebowała kiedykolwiek innej książki w tym temacie.

Czy to poradnik? Chyba nie do końca, ale to na pewno jego zaleta. Autorzy na przykładzie osób, z którymi się spotkali i rozmawiali podają mnóstwo różnych sposobów na osiągnięcie wymarzonego celu. Wartościowa pozycja jeśli chodzi o motywację, wyznaczanie celu i dążenie do jego spełnienia.

Bardzo ciekawa pozycja, która pozwala bardzo szybko wprowadzić zasady w swoje życie. Bardzo szybko mijają kolejne kartki lektury przez co szybko przyswajamy wiedzę, która jest w niej zawarta. Każdy rozdział zawiera mnóstwo ciekawych rad wyodrębnionych w specjalnych ramkach. Książka jest naszpikowana licznymi badaniami co potwierdza jeszcze bardziej jej autentyczność.

Z poradnikami często tak jest, że czytają je ludzie, którzy szukają szybkiego lekarstwa na swoje problemy, nie dostają tego czego chcieli i czują się bardzo zawiedzeni. Dlatego szukający jakiegoś objawienia na miarę Paulo Coelho będą rozczarowani po przeczytaniu tej książki.

Jest to poradnik napisany w prosty i przystępny sposób, dobrze zredagowany bez chaotyzmów, które czasami wystepują w tego typu książkach. Brad Stulberg i Steve Magness to para fantastycznych przyjaciół z dobrym podejściem do ludzi. W książce opisują swoje doświadczenia, które doprowadziły do klęski ich życiowych marzeń. Na podstawie doświadczeń wielu osób oraz podpierając się najnowszymi odkryciami z różnych dziedzin, ale w szczególności psychiatrii i psychologi dają czytelnikowi rady jak można osiągnąć więcej i nie popaść w depresję czy też wyczerpanie.

Z wielu zaprezentowanych w książce sposobów osobiście stosuje kilka już od wielu lat. Odpoczynek w którym nie robie prawie nic oprócz słuchania muzyki bo dzwieki dobrze na mnie wpływają. Polecam spacery, kiedyś biegałem teraz już niestety mniej. Spacery są dobre na wszystko, kiedy musze coś przemyśleć albo przygotowuje się do ważnego egzaminu to spaceruję. Bardzo dobrze wychodzi zrobienie sobie popołudniową drzemkę, organizm jest po tym bardziej wydajny i świetnie funkcjonuje nawet w nocy. Z medytacją mindfulness zetknąłem się ponad rok temu gdy poleciła mi ją pewna terapeutka praktykująca w Wielkiej Brytanii, teraz dzięki książce chcę do tej metody wrócić. Warto też robić przerwy w wykonywanej czynności, ponieważ mózg nie jest w stanie skupiać się na czymś więcej niż dwie godziny. Te i wiele innych pomysłów prezentują w kisące autorzy.

Niemiecki pracownik jest dwa razy wydajniejszy od polskiego, a niską płacą nie można cały czas konkurować z innymi. Dla tej oraz wielu innych przyczyn polecam ten poradnik. Mnie zmotywował do większej pracy nad sobą i wprowadzenia zmian, które przemyśle sobie na porannych spacerach.

„Pełnia twoich możliwości” nie jest jakąś rewolucyjną książką odmieniającą życie, ale jest całkiem przyzwoita. Wiele porad dość prostych, w rodzaju: „czasem trzeba odpocząć”, ale każdy powinien wyciągnąć dla siebie jedną czy dwie rzeczy. Co ważne, treść poparta jest licznymi badaniami naukowymi i widać, że autorzy przygotowali się do swojego zadania. W dobie zalewu rynku kiepskimi poradnikami pisanymi na kolanie i przekazujących pseudowiedzę jest to na pewno coś wartego docenienia. Książka nie aspiruje do miana rewolucyjnego dzieła, ale zawiera garść prostych porad, które faktycznie mają szansę zwiększyć naszą wydajność. Czyli jako nieliczna na rynku daje to, co obiecuje.

Poprawna, ale niezbyt odkrywcza. Mnie jakoś nie powaliła.

Poprawna, ale niezbyt odkrywcza. Mnie jakoś nie powaliła.

Książka bardzo dobrze pokazuje problem szybkiego pędu życia. Bardzo przyjemnie się czyta. Po prostu ,, ODPOCZNIJ i PRZECZYTAJ", a potem odkryjesz swoje możliwości na nowo.

Jedna z ulubionych!

Jedna z ulubionych!

Odesłała mnie do paru badań o których wcześniej nie słyszałam. Czytana w oryginale, płynnie napisane, dość ciekawa i szybka lektura.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty

Brad Stulberg Pełnia twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko, osiągnąć cel i uniknąć wypalenia Zobacz więcej