Ostatni wiersz hrabiego Dariana

Empik Selfpublishing
2023-08-31
2023-08-31
42 min.

Ostatnio dostałam e-booka z fajnym fragmentem książki.
Główną bohaterką jest tutaj bardzo młoda Eliana. Straciła dom i do tego rodziców. Trafia do ,,domu dziecka" ale nie byle jakiego. Do ekskluzywnej akademii dla dziewcząt. Dziewczyna dowiaduje się że ta akademia kieruje Darian. Zostaje jej mentorem. Do tego jeszcze dziewczyna zaczyna coś czuć, ale mężczyzna w jej urodziny znika.

Książka ma około 50 stron. Jakie to były wyraźnie. Jestem ciekawa jak można tą historię ująć w tych kilkunastu stronach. Bardzo ciekawy sposób autorka ujęła fabułę. Bardzo dobre opisy ekskluzywnej akademii. Wątek miłosny nauczyciela z uczennicą. Ciekawe to jest bardzo. Autorko pisz dalej, chce przeczytać to jeszcze raz. Polecam każdemu. Świetna jest.

Ostatnio dostałam e-booka z fajnym fragmentem książki.

Młodziutka Eliana straciła dom i rodziców, ale nie wie, kim tak naprawdę jest i co ją spotkało. Trafia do ekskluzywnej akademii dla dziewcząt, która należy do tajemniczego hrabiego Dariana, który staje się jej przyjacielem i mentorem. Mijają lata, a Eliana powoli zaczyna widzieć w hrabim kogoś więcej. Tymczasem on znika w dniu jej urodzin…

Opowiadanie ma raptem czterdzieści pięć stron, ale jest pełne treści i nie czuję, żeby mi czegoś brakowało. Ciekawym zabiegiem jest to, że nie wiemy, gdzie dzieje się akcja, czy to nasz świat, czy fikcyjny, i co to za czasy. Dzięki temu całość jest uniwersalna. Autork fantastycznie oddała klimat luksusowej szkoły oraz wplotła wątki artystyczne, wspaniale opisując miłość bohaterów do muzyki i literatury. Ale najpiękniej wypada wątek miłosny. Może się wydawać, że relacja nauczyciela i uczennicy powinna nas gorszyć i budzić sprzeciw, ale Syryńska opisuje to ze smakiem i wrażliwością. Darian nie wychowuje Eliany jak dziecka, on chce jej pomóc i poznać jej potencjał. Nie ma tu scen erotycznych, ale jest niesamowita chemia, a wszystkie sceny opisane są zmysłowo i intensywnie. Zakończenie wzrusza i wzbudza wiele emocji. To nieco poetycka, bardzo subtelna opowieść, napisana w takim staroświeckim stylu, ale jest to plusem.

Polecam to krótkie opowiadanie osobom lubiącym motywy dark academia czy mistrz-uczennica.

,, — Wolałbym nigdy cię nie kochać, niż patrzeć teraz, jak cierpisz.
— A ja wolałbym umrzeć niż nigdy cię nie pokochać.”

Ps. Dziękuję autorce za ebooka do recenzji.

Opowiadanie ma raptem...

Tytuł: Ostatni Wiersz Hrabiego Dariana
Autor: Maria Magdalena Syryńska
Data premiery: 31.08.2023r.
#współpracarecenzencka

Opis e-booka :
Do akademii przepełnionej brzmieniem instrumentów wkradła się cisza. Eliana po utracie rodziny i domu odnalazła schronienie w szkole muzycznej, której właścicielem był o kilka lat starszy hrabia Darian. Od samego początku był dla dziewczyny wzorem, podążała za jego pasjami. Z wiekiem jej podziw i szacunek zaczęły przeistaczać się w rozbrzmiewające coraz donośniej uczucie.

W dniu osiemnastych urodzin Eliany, hrabia Darian znika nagle, nim dziewczyna zdąży chociażby pomyśleć o wyznaniu mu swej sympatii. Mija rok, w trakcie którego Eliana dostaje od niego tylko jeden list - list z obietnicą, którą młody mężczyzna zamierza spełnić.

O Matulu, co to za historia, czytając ją miałam ciarki na plecach a pod koniec opowiadania aż łzy w oczach stają.
Piękna historia, której swoją drogą potrzebuję więcej. 😅 Więc droga autorko to tylko taka mała sugestia. 🙈
Eliana po stracie domu i rodziny trafia do szkoły muzycznej, jednak nie wie kto opłaca jej naukę ani jak się tu znalazła.
Dziewczyna jest zdolną uczennicą, w dniu jej osiemnastych urodzin dziewczyna spotyka Hrabię Dariana w bibliotece po krótkiej rozmowie i obietnicy, że Hrabia za chwilę dołączy, dziewczyna udaje się na swoje przyjęcie aby zagrać na skrzypcach.
Jednak przez cały utwór Hrabia się nie pokazał, tak jak i przez cały czas kiedy trwało przyjęcie.
Po tajemniczym zniknięciu Dariana, Eliana otrzymuje od niego list z obietnicą, że spotkają się za rok.
Dlaczego Hrabia tak nagle wyjechał?
Czy dotrzyma obietnicy i wróci?
Czy Eliana dowie się, kto opłacał jej naukę?
To i jeszcze więcej znajdziecie w krótkim opowiadaniu, które polecam z całego serca. 💜
Dziękuję autorce za zaufanie i e-booka do recenzji.
#książkoweimpresje

Tytuł: Ostatni Wiersz Hrabiego Dariana
Autor: Maria Magdalena Syryńska
Data premiery: 31.08.2023r.
#współpracarecenzencka

Opis e-booka :

Jak na codzień nie czytam poezji, tak po tej pozycji chyba zacznę robić to częściej. Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Pomimo tego, że jest krótka (ma tylko 42 strony),to przywiązałam się do bohaterów, a ich historia chwyciła mnie za serce.

{współpraca z autorką}

{współpraca z autorką}

Kim jest Hrabia Darian? Czemu jego ostatni wiersz był ważny do takiego stopnia, że autora postanowiła go umieścić w tytule swojego opowiadania?

No właśnie... odpowiedź tradycyjnie czeka nas was w treści, do której odsyłam was z przyjemnością, bo naprawdę warto ją poznać. Przyznam, że niekoniecznie byłam na starcie przekonana do tej historii, choć hrabia Darian wywarł na mnie pozytywne wrażenie to Eliana wydawała się szablonową nastolatką, która zauroczona mężczyzną nie potrafiła myśleć racjonalnie w jego towarzystwie... jeju... jak szybko oceniłam to opowiadanie na straty, a razem z rozwojem akcji okazało się naprawdę dobre!

Główni bohaterowie leżą na całkowicie innych warstwach społecznych. Hrabia Darian jest właścicielem akademii, a Eliana jej uczennicą. Można powiedzieć, że dzieli ich przepaść. Dziewczyna znalazła w tym miejscu schronienie po śmierci rodziców, a mężczyzna niewiele starszy od niej okazał się wspaniałym i utalentowanym człowiekiem, którego szczerze powidziała, a potem... poczuła coś jeszcze... głębszego.

Z racji, że opowiadanie jest krótkie nie chciałabym dawać za wielu informacji o bohaterach. Mogę tylko dodać, że historia tej dwójki rozgrywa się szybko, a jednocześnie lekko i romantycznie. On znika, a ona czeka. On pisze, a ona czyta. Ich relacja jest podobna do wypełnionego uczuciami tańca. Autorka tutaj funduje nam prawdziwy rollercoaster emocji przepełniony nadzieją i łzami - bo naprawdę można uronić kilka w trakcie czytania, dlatego przygotujcie sobie lepiej chusteczki!

Lubicie opowiadania? Ja przyznam się lubię opowiadania gdy łapie mnie zastój czytelniczy 🤭
Jeśli klimaty dworu i szkoły dawnych lat to coś w czym się odnajdujecie, to zdecydowanie to opowiadanie bardzo się wam spodoba. Opowiadanie zdecydowanie jest za krótkie 😔 chciałabym przeczytać więcej o tej historii, bo bardzo zaciekawiła mnie historia Dariana. Będę z wami szczerą, na początku miałam wrażenie, że będzie to erotyk, na szczęście (dla mnie) okazało się, że jest to uroczy i niewinny romans. Historia pomimo, że krótka jest pełna plot twistów. Można uronić łzy i wczuć się w uczucia Dariana oraz Eliany. Więcej dowiecie się czytając ten utwór, a powiem wam jedno: naprawdę warto 🌹

Lubicie dworskie klimaty? 🤭 Ja przyznam się, że bardzo!

✒️📓 Przed wami recenzja kolejnego opowiadania Marii Magdaleny Syryńskiej. ”Ostatni wiersz hrabiego Dariana” przenosi czytelnika do akademii artystycznej, której właścicielem jest tytułowy hrabia.

✒️📓 Poznajemy zajęcia i obyczaje, jakie panują w szkole z perspektywy jednej z uczennic o imieniu Eliana. Dziewczyna jest bardzo utalentowana, lecz nie wierzy w siebie. Aprobaty szuka w oczach hrabiego.

✒️📓 Czy uczucie pomiędzy nauczycielem a uczennicą wywoła skandal? Czy tajemnica zostanie odkryta? Ile może nam powiedzieć krótki wiersz?

Lubicie dworskie klimaty? 🤭 Ja przyznam się, że bardzo!

Ta książka jest arcydziełem. Zdolna dziewczyna, Eliana oraz młody właściciel akademii muzycznej, Darian. Historia wielo emocjonalna. Taka krucha i beztroska była ich relacja. A jednak można się popłakać w niektórych monetach. Dawno nie czytałam tak wzruszającej, pełnej wdzięku powieści. To co jest zawarte w tych zdaniach, nie da się opisać żadnymi słowami.

Polecam i pozdrawiam.

Polecam i...

JESTEM ZAKOCHANA W TEJ KSIĄŻCE. Myślałam, że to będzie nudna, zwykła opowieść ale tego sie niespodziewałam. K o c h a m!

jesli mam byc szczera na poczatku nie przemawial do mnie ten tytul, ale kiedy zaczelam czytac.. to bylo to. jeszcze nigdy nie spotkalam sie z taka ksiazka, co zdecydownie podwyzsza cala ocene tytulu. ksiazle od samego poczatku czytalo sie bardzo przyjemnie i szybko, perspektywa trzeciej osoby mnie przerazila, jednal tutaj zadzialala na sama korzysc ksiazki. cala historia jest pelna plot twisow, ktore dzieja sie w najbardziej nieoczekiwanych momentach. jesli mam byc szczera to uronilam pare lez na sam koniec, strasznie sie przez dana sytuacje wzruszylam. powiem tylko jedno: czytajcie.