600 kilometrów lodową pustynią

literatura podróżnicza
Wydawnictwo Luna
2023-09-27
2023-09-27
Grenlandia wyprawa wyczyn podróż literatura podróżnicza

Niewyobrażalny wyczyn pokonać trawers Grenlandii. Niestety sama książka niepotrzebnie wydłużona, po części rozumiem dlaczego. Sam trawers to dość duża monotonia. Gdyby pominąć rozpisywanie się o rodzinie, ciągłym przypominaniu o duchu zespołowym, czy opisach rodem z poradnika coachingu książka miała by mniej 200 stron.

Lubicie literaturę podróżniczą?
Ja tak, choć ostatnio rzadko sięgałam po ten gatunek. Książka Miłki Raulin pt. "600 km lodową pustynią" była moją pierwszą pozycją, którą zdecydowałam się przeczytać po dość długim okresie nieczytania tego typu książek.

Kim jest Miłka Raulin?
Z zamiłowania podróżniczka, kochająca świat i wyzwania, szczęśliwa matka nastolatka, która dokonała rzeczy prawe niemożliwej. Jako trzecia Polka w historii, wraz z kilkoma innymi uczestnikami wyprawy, przemierzyła Grenlandię.
Nie straszna jej była temperatura sięgająca blisko -40 st.C, burze śnieżne czy ekstremalne wiatry.

W książce "600 km lodową pustynią" znajdziecie opis wielomiesięcznych trudnych przygotowań do wyprawy, ciężkiej pracy nad sobą, zmagań ze swoimi lękami i słabościami oraz niezwykle ciekawą relację z samej wyprawy. Najbardziej zainteresowały mnie fragmenty opisujące wykonywanie najbardziej prozaicznych codziennych czynności (takich jak np. toaleta czy spożywanie posiłków itp.),które w ekstremalnych warunkach klimatycznych potrafią być nie lada wyzwaniem, wymagającym od człowieka niesłychanego hartu ducha, samozaparcia i odwagi 💪.

"600 km lodową pustynią" to świadectwo zmagań nie tylko z odległością, ale też, a może przede wszystkim, z ponadludzkim zmęczeniem, skrajnym wychłodzeniem, odmrożeniami, bólem i wszelkimi możliwymi niewygodami...
To historia codziennej walki z własnym ciałem, ale też psychiką; świadectwo wyjścia z własnej strefy komfortu, poradzenia sobie z tęsknotą i kryzysem emocjonalnym.
To też histora o kobiecej odwadze i determinacji w dążeniu do celu; o niezwykłej pasji, która daje siłę do tego, by dokonywać rzeczy niebywałych i realizować swoje marzenia.
Znajdziecie tu smutek i radość, zwątpienie i nadzieję, a nade wszystko niebywałe szczęście z osiągnięcia celu 🎯😃.

W książce zamieszczono piękne fotografie, będące wspaniałym uzupełnieniem relacji, dzięki którym mogłam jeszcze bardziej poczuć klimat tej wyprawy i zobaczyć wiele rzeczy, o których mówi Miłka.
Świetnie napisana, interesująca i warta przeczytania książka, którą rewelacyjnie się czyta 👍. Polecam serdecznie 💚.

Lubicie literaturę podróżniczą?

Kim jest Miłka Raulin?

Książka nieodkładalna. Szkoda, że taka krótka.

Książka nieodkładalna. Szkoda, że taka krótka.

"Myślałam o przewrotności życia, o tym, że nigdy niczego nie można być pewnym na sto procent"
"600 Kilometrów Lodową Pustynią" to historia
o silnej i dzielnej kobiecie, która spełnia swoje marzenia i realizuje swoje pasje.
Miłka Raulin jest podróżniczką a także szczęśliwą mamą i ten fakt zdecydowanie dodaje jej skrzydeł.
Ta odważna kobieta dokonała rzeczy niebywałej. Pokonała grenlandzką krainę.
Pomimo wielu przeszkód (burza śnieżna, temp. -40°C, silny wiatr) udało jej się osiągnąć cel.
A droga do celu była niesamowicie trudna i wymagała niezwykłego hartu ducha.
Ta historia to nie tylko opis wielu przygotowań do wyprawy jaki i jej samej.
Dla mnie to przede wszystkim prawdziwa opowieść o tym, że człowiek dzięki ciężkiej, systematycznej pracy nad sobą może osiągnąć cele, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do osiągnięcia.
Opowieść Miłki daje kopa do działania i wyrywa z marazmu codzienności. A przede wszystkim motywuje do spełniania marzeń. Jak wiadomo marzenia się nie spełniają marzenia się spełnia.
Polecam z całego ❤️

"600 Kilometrów Lodową Pustynią" to historia
Ta odważna kobieta dokonała rzeczy niebywałej....

Miłka Raulin to kobieta pełna pasji, uporu i hartu ducha. W książce „600 kilometrów lodową pustynią” zaprasza nas w podróż po białej krainie pełnej niebezpieczeństw i niespodzianek. Miłka jest trzecią Polską, która pokonała Grenlandię.

W maju 2022 roku w pięcioosobowym składzie, ekipa złożona z czterech mężczyzn i jednej kobiety wyruszyła w podróż. Niestety już na początku jeden z uczestników, lider wyprawy, musiał został ewakuowany. Grupa się jednak nie poddała i wyruszyła w nieznane.

Miłka opisuje codzienne trudy wyprawy, opisuje jak proste czynności są w kilkunastostopniowym mrozie wyzwaniem. Opisuje jak mycie, korzystanie z toalety i jedzenie wygląda w takich warunkach. Coś co mnie bardzo ciekawiło.

Przetrawersowanie 600 kilometrów zajęło im 28 dni, dwa dni poświęcili na odpoczynek. Musieli zmierzyć się nie tylko z zimnem (najniższa temperatura wynosiła -39’C) i odległością, ale przede wszystkim z własnym ciałem, zmęczeniem i wychłodzeniem.

Kiedy jednak zobaczyli cel swojej wędrówki wszystkie troski zniknęły, a świętowaniu po dotarciu na „metę” nie było końca. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, dotarli do końca swojej wędrówki.

Przepiękna historia kobiety, która wykazała się nie lada odwagą i walecznością. Polecam każdemu, kto chce się dowiedzieć jak takie wyprawy wyglądają „od kuchni”. Ja jestem pod dużym wrażeniem.

Lubicie zimę? Ja jestem totalnie summer person. Moim marzeniem jest mieszkać gdzieś w ciepełku.

28 dni
600 km
-40 stopni
blisko 100 kilogramowy ekwipunek.

Szacun. Naprawdę jestem pełna podziwu dla tej dziewczyny - kolokwialnie powiem, że mi by się nie chciało. A jej się chciało, co za dzielna babeczka! Miłka Raulin jako trzecia i najmłodsza Polka dokonała trawersu Grenlandii.
Książka jest napisana fantastycznie. Czuć tą zimę, czuć wiatr, czuć pokonane kilometry i czuć szczęście. Autorka dzieli się z nami relacją z wyprawy i siłą walki. Opowiada o przygotowaniach i trudnościach spotykanych na różnych etapach swojej przygody. A do tego zdjęcia - miodzio!

Jeśli lubicie podróżować, ale tak jak ja jesteście ciepłolubni i raczej sami się na Grenlandię nie wybierzecie - to bardzo polecam chociaż przeczytać o tym wyczynie!

28 dni
600 km
-40 stopni
blisko 100 kilogramowy ekwipunek.

"600 kilometrów lodową pustynią" opowiada o wytrwałości kobiety w trakcie eskapady po lodowej pustyni w ekstremalnej temperaturze sięgającej -40 stopni celsjusza, huraganowymi wiatrami smagającymi po twarzy.
Pomimo tego, że trawers Grenladii postrzegany jest jako jedna z najniebezpieczniejszych wypraw na świecie, Miłka Raulin podejmuje to ryzyko i pokonuje wraz ze swoją ekipą, jako najmłodsza Polka, grenlandzką krainę.
W trakcie czytania przenosimy się wraz z autorką do lodowej krainy i wraz z nią odczuwamy jej wzloty i upadki, radość i smutek, gdy spełnia się jedno z jej największych marzeń.
Książka Miłki to nie tylko kompendium wiedzy na temat przygotowania do podróży w trudnych warunkach atmosferycznych, ale także emocje i uczucia, które towarzyszą jej w trakcie realizacji wyznaczonego celu, a cierpliwość i samozaparcie są kluczem do jego osiągnięcia.

Co to jest za książka, co to za kobieta, po prostu petarda. Czytałam już dwie wcześniejsze książki autorki i niezmiennie podziwiam. Jestem pod wrażeniem umiejętności, charakteru, siły ducha i odwagi. Do tego doliczyć trzeba umiejętności pisarskie i mamy cudo, które czyta się z wypiekami, mimo, że opowiadają o warunkach skrajnie ekstremalnych 😀
Książka o tym jak z swoją wyprawą Miłka dokonała trawersu Grenlandii i została trzecią i najmłodszą Polką, której się to udało. 🤍
28 dni, temperatury sięgające nawet -39’C, wiatr wiejący blisko 100km/h, 94 kg sanie, 600 km lodowcem pełnym szczelin i niekończącej się białej przestrzeni, to suche fakty, a autorka opisze wam to tak, że poczujecie podmuch wiatru i ciężar sań.
Dla mnie petarda 🤍🤍🤍

Książka o tym jak z swoją...

Książka z jednej strony dość prosta, z drugiej wciąga tak, że na raz, ciurkiem, przeczytałam połowę :)

Lubicie książki podróżnicze? Czasami sięga po nie, by dowiedzieć się czegoś nowego. I tak w moje ręce trafiła książka Miłko Raulin "600 metrów lodową pustynią".

600 metrów to opowieść o trudnej wyprawie na trawers Grenlandii. Wyprawa ta, jest uważana za jedną z najcięższych i najniebezpieczniejszych wypraw na świecie. Ekstremalna temperatura (-40),burze śnieżne oraz wiatr osiągający prędkość do 100 km/h, to wszystko nie przeszkodziło autorce w przejściu, a raczej zdobyciu tej niebezpiecznej krainy. Autorka w przystępny dla czytelnika opisuje przygotowania do wyprawy, jej przebieg, ekipę a przede wszystkim warunki atmosferyczne, które odgrywały główną rolę w tej wyprawie. Dodajemy do tego walkę ze słabościami, z jakimi przyszło się zmierzyć autorce i mamy książkę, która wyróżnia się spośród innych na książkowym rynku. Piękne fotografie czarują czytelnika i budzą jego zachwyt.
Dla mnie rewelacja. Koniecznie muszę sięgnąć po wcześniejsze książki autorki. A wam drodzy czytelnicy gorąco polecam sięgnięcie po magiczną wyprawę na lodową pustynię.

• Podróżnicze
  • ✔ 2023