Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi

2018-10-31
2018-10-31
góry pasja himalaizm

więcej Więcej

Na próżno w tej książce szukać wyczerpujących opisów akcji wysokogórskiej i w zasadzie bardzo dobrze, ponieważ nie każda książka o górach musi spełniać ten warunek. Czyta się ją bardzo przyjemnie.

Wysłuchałam w formie audiobooka, przeczytanego przez autorkę książki. I po raz pierwszy było to zrobione naprawdę dobrze (kilka audiobooków czytanych przez ich autorów już wysłuchałam i niestety, za każdym razem, daleko było od poziomu, pozwalającego na przyjemne słuchanie).
Autorka - Miłka Raulin opowiada nam o swoich doświadczeniach związanych z przygotowaniami wyprawy,...

Brawa za osiągnięcia, ale pisanie to chyba nie jest przeznaczenie autorki.

Wydanie książki o zdobyciu korony ziemi bez uwzględnienia wejścia na Mount Everest jest dość dziwnym zamysłem pisarskim (chyba, że od początku chce się o tym wejściu wydać oddzielną książkę)... Nie o góry jednak chodzi w tej książce (bo o samych wyprawach jest umiarkowanie dużo, a nie ukrywam, że pod kątem opisów wejść np. na Aconcaguę ją nabyłem), pewnie by nie zmęczyć...

Zachęciła mnie do czytania innych książek o wspinaczkach wysokogórskich! :)

Książka przykuwa uwagę ładna okładką, zdjęciami i tytułem, jednak środek książki rozczarowuje. I choć szanuje autorkę za jej osiągnięcie to w książce, która ma opisywać tak wielki projekt jak Korona Ziemii, zbyt dużo jest prywaty, a zbyt mało gór.

Fantastyczna przygoda cudownej bohaterki. Interesująca i wciągająca książka. Dużo inspirujących ilustracji. Gorąco polecam.

Szybko się czyta, choć biorąc pod uwagę, że książka w jednej trzeciej składa się ze zdjęć, to nic dziwnego. ;) Kilka historii jest nawet ciekawych, jednak jest ich zbyt mało by tą książkę uratowały. Nie znam się na pisaniu książek, ale tak sobie myślę, że jak jest się nieznanym autorem, to ludzi średnio będzie interesować życie prywatne. (praca w korporacji, partnerzy itd)...

trochę dobrze, trochę źle- ale szacunek się należy.

Podziwiam Miłkę za jej niesamowitą konsekwencję w realizacji marzeń. Książkę mam w wersji audio - styl, w jakim została napisana bardzo dobrze się sprawdza w wersji mówionej. Lektorką jest sama autorka książki - Miłka ma bardzo przyjemny głos i dobrą dykcję (choć słychać, że nie jest na takim poziomie jak w przypadku profesjonalnego lektora).
Mi też zabrakło w tej książce...

• 2020
  • Góry