Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy?

Okładka książki Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy? Radomir Wit
Okładka książki Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy?
Radomir Wit Wydawnictwo: Prószyński i S-ka publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Prószyński i S-ka
2023-09-26
2023-09-26

Bardzo fajne i ciekawie opisane spojrzenie na Sejm za czasów pis... ciekawe wywiady które uzupełniają całą książkę.

Super fajna pozycja. Różne ciekawostki i smaczki

Super fajna pozycja. Różne ciekawostki i smaczki

Książka jest napisana w bardzo fajnym stylu, świetnie się ją czytało. Aczkolwiek smaczków z kuluarów mogło być więcej ;) Ale jak sam autor przyznaje – przecież on nie jest złośliwy :).
Mam nadzieję, że powstanie kolejna część, tym razem już po zmianach politycznych, to mogłoby być ciekawym obrazem polityków, którzy do tej pory robili wszystko, aby czwartej władzy nie było w sejmowych murach

Ciekawa książka o kulisach działania mediów w sejmie. Z humorem, ironią, ale przede wszystkim z jasnym przekazem i bez kolorowania. Bywały momenty, gdzie autor się nieco gubił w historiach lub nie miały one tak wielkiego morału, ale całość na plus.

Bardzo przystępna książka, opowiadająca o kulisach sejmu w czasach władzy PISu. Autor rzetelnie przedstawił co ciekawsze smaczki z sejmowych historii oraz relacji sejm-dziennikarze, okraszając to poczuciem humoru oraz nutką sarkazmu.

Pamiętam Radomira ze szkolnych lat, przyjemnie obserwuje się jego rozwijającą się karierę :) tak trzymać!

Chociaż dużo z tych informacji i ciekawostek o Sejmie znałam, to jednak przeczytanie niektórych relacji z pierwszej ręki (zwłaszcza moment uchwalania budżetu w Sali Kolumnowej) był bardzo ciekawy. Brakowało mi mocniejszej redaktorskiej ręki, która ucięłaby wiele niepotrzebnych powtórzeń, na plus uzupełnienie książki wywiadami z innymi dziennikarzami i dziennikarkami sejmowymi.

Bardzo interesujące treści, ciekawostki z życia sejmowych reporterów. Czasami do narracji wdzierał się chaos, wydarzenia mocno się mieszały, wątki odpływały, by po jakimś czasie wrócić. Mimo wszystko nie obniża to zbytnio mojej oceny, bo wrażenia po skończeniu lektury bardzo pozytywne.

Lekka , łatwa i przyjemna .

Lekka , łatwa i przyjemna .

Pana redaktora szanuję przede wszystkim za profesjonalizm i niesamowite pokłady cierpliwości. Książka to naprawdę arcy ciekawy zbiór smaczków z życia Sejmu RP, myślę że wielu może skusić. Chyba przekonałaby mnie forma dłuższego felietonu, aniżeli wywiadów, bo po prostu Radomir robi robotę. Lekka, nieco zabawna i zaskakująca pozycja

Powinny być dwie oceny:
6* za przemyślenia autora. Super, że znalazły się w książce, chociaż wiele z nich już było wielokrotnie znanych i szczegółowo omówionych w mediach. Trochę mi zabrakło większej ilości nowych smaczków z sejmowych korytarzy.
8* za świetne wywiady z innymi dziennikarzami. To świetny pomysł, że Pan Redaktor wpuścił do swojej książki koleżanki i kolegów.
Wychodzi mocne 7* - warto przeczytać :)

Powinny być dwie oceny:

• Przeczytane w 2023
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy?