Jak powstaje dziecko

Okładka książki Jak powstaje dziecko Rachel Greener
Okładka książki Jak powstaje dziecko
Rachel Greener Wydawnictwo: Harperkids Seria: Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej
Harperkids
2023-09-06
2023-09-06
Clare Owen

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Dwie absolutnie wspaniałe, potrzebne i mądre książki!

W przejrzysty i prosty sposób omawiają podstawowe zagadnienia z biologii, tylko czemu zyskały przy tym miano odważnych i kontrowersyjnych?

"Jak powstaje dziecko. Rodzina różnie się zaczyna!" oraz "Jak powstaje dorosły. Ciałopozytywny przewodnik po dojrzewaniu" z serii "Akademia Mądrego dziecka - Chcę wiedzieć więcej" to cenne książki, które będą wsparciem w procesie wychowawczym i edukacyjnym.

Zacznę od tego, co w książkach podoba mi się najbardziej - to, że nie owijają w bawełnę i wprost piszą o podstawowych sprawach. "Jak powstaje dziecko" omawia temat prokreacji i rozwoju płciowego dziecka. Zapomnijcie o bocianie i kapuście. Rzetelnie podana wiedza, zamiast powtarzanych bajek, wzbogacona odpowiednimi ilustracjami, czyni z tej pozycji doskonałe narzędzie dla rodziców. Książka skupia się nie tylko na odpowiedzi na pytania "skąd się biorą dzieci?", ale też podejmuje kwestię różnorodności rodzajów rodzin i nie wartościuje każdej z nich. Opis rodzin tradycyjnych, zastępczych czy jednopłciowych to świetny sposób na wprowadzenie do tematyki akceptacji i tolerancji.

Część o dorosłych skupia się na kwestii dojrzewania. To ciałopozytywny przewodnik, który będzie dobrą pomocą dla nastolatków. W przystępny sposób autorka opisuje zmiany, jakie następują w ciele młodego człowieka, nie pomijając kwestii dojrzewania emocjonalnego. Przybliża zagadnienia związane z tożsamością płciową oraz budowaniem zdrowych relacji. Duży nacisk kładzie na różnorodność w budowie ciała, ucząc tym samym akceptacji i szacunku.

Powiedzieć, że te książki są potrzebne, to jakby nic nie powiedzieć. Pełne empatycznej treści, akcentują samoakceptację, szacunek dla różnorodności i dowodzą, że każdy może wyglądać i rozwijać się inaczej. To kawał porządnej wiedzy.

Książki mogą być punktem wyjścia do rozmów na temat biologicznych zagadnień, które nadal w wielu domach stanowią temat tabu.

Dwie absolutnie wspaniałe, potrzebne i mądre książki!

"Jak powstaje dziecko" i "Jak powstaje dorosły" to książki z serii Akademia Mądrego Dziecka dla starszych dzieci. W jasny,mądry spodób, dostosowany do wieku dziecka wyjaśniają takie kwestie jak dojrzewanie,dorastanie, płeć, ciąża, poród, miesiączka i inne. Myślę,że to książki bardzo potrzebne i odważne w przekazie, tym samym bardzo potrzebne współczesnym dzieciom i ich rodzicom.

"Jak powstaje dziecko" wyjaśnia skąd biorą się dzieci,jak do tego dochodzi, czym się różnią mężczyźni od kobiet,jak rodzą się dzieci czy jak może wyglądać rodzina.

"Jak powstaje dorosły" to książka o dojrzewaniu młodego człowieka. Kiedy przychodzi czas zmian? Co się dzieje z ciałem dziecka? Jak odnaleźć się w grupie i nowym otoczeniu? Jak zrozumieć własne emocje?

Obie pozycje są świetnie zilustrowane- prosto i wymownie, z duza otwartością.
Język dostosowany do wieku dziecka, ale traktujący temat poważnie, bez uproszczeń czy zakłamywania rzeczywistości.
Na końcu znajdziecie słowniczek i pytania,które mogą Was nurtować.

Myślę,że takich książek brakowało na polskim rynku i mogą służyć zarówno dzieciom w odkrywaniu swojego ciała i świata,ale także służyć rodzicom jako przewodnik jak rozmawiać z dzieckiem,jakich słów i terminów używać i co może zainteresować małych dorosłych 😉

Dla wieku 6+,jednak myślę,że duża rolę odgrywa tu dojrzałość dziecka i zainteresowanie tematem,także może być też zdecydowanie później.

Bardzo wartościowe książki.

"Jak powstaje dziecko" to jedna z dwóch nowości z serii Chcę wiedzieć więcej.

Wszystkie przekazywane w książce informacje podane są w sposób taktowny i rzetelny.

"Jak powstaje dziecko" to książka, która może okazać się pomocna nie tylko dla dzieci ale także dla dorosłych, którzy szukają wskazówek mówiących o tym jak rozmawiać z dziećmi na "ten temat"

#jakpowstajedziecko
#bookstagramdladzieci
#książkidladzieci
#akademiamądregodziecka
#współpraca

"Jak powstaje dziecko" to jedna z dwóch nowości z serii Chcę wiedzieć więcej.

Tym razem wydawnictwo @harperkids_polska przygotowało dla dzieci książki w temacie dojrzewania oraz rozmnażania. Dziś pokażę Wam tę która odpowiada na pytanie: Skąd się wziąłem. Jest to kolorowy i bardzo przejrzysty przewodnik, który z pewnością zaspokoi ciekawość małych czytelników....

„Jak powstaje dziecko” to kolejna książka z serii Akademia Mądrego Dziecka, którą uwielbiamy. Jak zawsze zawiera ona wiele ciekawych informacji przekazanych tak, by każde dziecko zrozumiało o czym jest mowa.
Każde dziecko wie jak wygląda. Najpierw rodzi się malutkie, jest noworodkiem, niemowlakiem i w końcu dzieckiem. To jest sobie w stanie wyobrazić każdy szkrab. Ale czy wie skąd się biorą dzieci? Czy przynosi je bocian? Znajdują się pod krzakami agrestu lub w główkach kapusty? A może jak moja córka wymyśliła, że kupiłam ją w sklepie z zabawkami. No nie! Czyli jak powstaje dziecko? Na to pytanie w sposób dość szczegółowy odpowiada książka „Jak powstało dziecko”.
• Znajdziemy tutaj różnice pomiędzy chłopcem a dziewczynką.
• Budowę plemnika i komórki jajowej.
• Opis rozwoju płodu.
Jest tutaj odpowiedź na główne pytanie i nie tylko. Dzieci dowiedzą się co to jest płeć? Dlaczego dziecko nie zawsze rozwija się w macicy? I co się dzieje, gdy urodzi się za wcześnie. Na końcu książeczki znajduje się słowniczek z najważniejszymi pojęciami.
Książeczka chociaż nie jest za gruba, wręcz przeciwnie zawiera naprawdę bardzo dużo i dość szczegółowych informacji o tym jak powstaje dziecko. Kluczową role, myślę że spełniają tutaj przepięknie wykonane ilustrację, dzięki którym dzieciom łatwiej jest zrozumieć czym jest proces zapłodnienia czy okres ciąży. To co mnie zaskoczyło to poruszenie tutaj tematu, co robić gdy z jakiś powodów nie można mieć dzieci. Jak w takich sytuacjach pomagają lekarze.
Książka na pewno jest dobrym narzędziem dla rodziców, którzy chcą porozmawiać o intymnych częściach ciałach lub nie wiedzą jak odpowiedzieć na pytane skąd biorą się dzieci. Na pewno o tym rozmawiać, a dzieciom zaspokoi naturalną ciekawość o rozmnażaniu i seksualności.

• Dla dzieci
  • Pop-naukowe
  • Zakupy
  • S - kupić
  • Recenzyjnie - 2023 r.
  • Dla Anieli
  • Wyd. Egmont/HarperKids
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Jak powstaje dziecko