Powrót do Doliny Muminków

Okładka książki Powrót do Doliny Muminków Amanda Li
Okładka książki Powrót do Doliny Muminków
Amanda Li Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Znak emotikon
2022-04-04
2022-04-04
Aleksandra Kamińska
muminki

Przeczytaliśmy pierwsze trzy książki z całej serii i będąc po pierwszych dwóch rozdziałach, byłam gotowa przyznać, że ta część najbardziej mi się podoba, ale później doszliśmy do końca i teraz sama nie wiem.

Na pewno trochę się tu uśmiałam, a to całkiem miłe czytając książkę, ale nie obyło się też bez niezrozumienia pewnych fragmentów.

Z naszą rodziną i Muminkami to jest tak, że córce się podoba, choć boi się Buki, ale resztą wydaje się bardzo zainteresowana, mężowi też się podoba, a mi? No cóż, najczęściej to ja czytam tę książkę i wielki plus za format, wygląd, piękne obrazki, ale bardzo często odnajduję u siebie niezrozumienie.

Przy tej części zauważyłam to dość wyraźnie. Wiem, że Muminki to klasyka, że dzieciństwo i wspomnienia, ale te postacie chyba nigdy nie należały do moich ulubionych wieczorynek, choć oglądałam i dziś czytając te książki, nie odkrywam w sobie ekscytacji, tylko raczej konsternację, no zupełnie nie wiem jak mam do tego podejść.

Nie miałam wcześniej styczności z żadną inną książka o muminkach. Ta jest zainspirowana opowiadaniami Tove Jansson. Treść jest niby bogata ale i tak mam wrażenie, momentami dość ogólnikowo opisana. Może gdybym spróbowała przeczytać inne książki, bardziej szczegółowo opisane, to miałabym inne odczucia. Możliwe, że spróbuję w przyszłości.

Tymczasem nie oceniam książki źle, bo zła na pewno nie jest. Podoba się mojemu mężowi i córce. A moja ocena? No cóż, może mi nie dane jest zrozumieć Muminki. 😉

Z naszą rodziną i Muminkami to...

"Powrót do doliny Muminków "

To opowiadania autorstwa Amandy Li, zainspirowane opowiadaniami Tove Jansson . W tej części poznacie przygody Muminka jak znajduje czarodziejski kapelusz , Topika i Topcia o tym jak Muminki znajdują Królewski Rubin , później pojawia się Buka. Jesteście ciekawi co się dzieje dalej ? Zapraszam do czytania

Książeczka ma twardą oprawę, z błyszczącymi elementami a w środku przepiękne ilustracje . Ja osobiście uwielbiałam Muminki w dzieciństwie i jestem wdzięczna wydawnictwu, że mogę zarażać moja ulubioną bajka z dzieciństwa moje dzieci. Krótkie rozdziały idealne do czytania na dobranoc

Polecamy !💙

A wy lubicie Muminki ?
Masz swoją ulubioną postać ?

"Powrót do doliny Muminków "

Książeczka ma twardą oprawę, z ...

Czas na kolejne przygody w Dolinie Muminków! Tym razem przygodny zaczną się od niezwykłego kapelusza, który okaże się magiczny. Do kogo, będzie należeć? Dom muminków od wiedzą Topik i Topcia z tajemniczą walizką, co w niej jest, że tak bardzo jej pilnują? Pana Migotka oraz Muminek zaczną wspólne zamieszkanie, ale czy wyjdzie im to na dobre? Muminki wyruszają na samotną wyspę, która ma być ich nowym domem. Co jeśli okaże się, że to nie ich miejsce na ziemi i zapragną wrócić do Doliny Muminków?

Książeczka była naszą dobranocką, w której wraz z Muminkami udaliśmy się w piękną niesamowitą podróż. Ach, co to była za przygoda pełną wrażeń, zaskoczeń, przy tym bardzo pouczająca oraz pełną emocji. Nie poszliśmy spać póki nie skończyliśmy jej całej.

Moje dzieci uwielbiają Muminki, od kiedy pokazałam im bajkę w wersji ekranowej, ale jeszcze bardziej, od kiedy w naszym domu pojawiły się w wersji książeczek, i to dzięki wydawnictwu @znakemotikon.

Myślę, że główna zasługa tych książeczek to ilustracje, w których jest cała magia i dzięki nim przenosimy się w bajkowy świat. Bardzo wyraziste obrazki, pełne kolorów, a do tego odpowiednio dostosowane do tekstu, przez co bardziej wzbudzają dziecięcą ciekawość. I nie zmieniam zdania, że to, co znajduję się w środku naprawdę odbiera mowę, a okłada uchyla nam rąbka tajemnicy i również przyciąga wzrok – nawet mój.

I tym razem znajdziemy, aż osiem fascynujących opowiadań, a każde z nich również niesie za sobą piękny przekaz. Tak jak poprzednią napisana prostym lekkim językiem, tak aby nawet najmniejszy czytelnik mógł ją zrozumieć i samodzielnie przeczytać.

Czy wasze dzieci już zapoznały się z Muminkami? Moje dzieci nawet już mają swoje ulubione postacie. Jedną z nich jest Buka a drugą Włóczykij. Moją od lat bez zmian jest Mała Mi.

Bardzo jestem ciekawa jakie postaci najbardziej kojarzą Wam się z dzieciństwem?

U mnie zdecydowanie będą to Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja i ... MUMINKI! Ukochane białe stworki, które królowały u mnie nawet na kasetach VHS :)

Dlatego też bardzo się ucieszyłam, gdy w moje ręcę trafiła książka ,,Powrót do Doliny Muminków" od @znakemotikon, a jeszcze bardziej gdy jej lektura spodobała się mojemu Starszakowi :) Codziennie przed snem czytaliśmy jeden rozdział.

Kultowe Muminki w tym wydaniu to aż osiem bardzo ciekawych historyjek na przepięknie ilustrowanych stronach.

Skąd wziął się magiczny kapelusz i do kogo należy? Kim są tajemniczy Topik i Topcia i co trzymają w swojej walizce? Czemu malowidło Mamy Muminka jest takie wyjątkowe?

Dajcie się przenieść razem z Muminkami do fantastycznego świata ich przygód!

Wydanie jest piękne i bardzo eleganckie, książka jest w dużym formacie, w grubej oprawie ze złotymki dodatkami, co sprawia że prezentuje się obłędnie.

I jeszcze jedno pytanie - baliście się kiedyś Buki?

Bardzo jestem ciekawa jakie postaci najbardziej kojarzą Wam się z dzieciństwem?

"[...]Muminki się cieszą radością i życiem
Muminki! [...]🎶

Czy ktoś oprócz mnie zamiast przeczytać zaśpiewał?

Ahh Muminki to dla mnie powrót do dzieciństwa. Przyznam Wam się, że do dziś mam stare wydana Muminków, ale nie są one nawet w połowie tak ładne, jak to, które otrzymałam od @znakemotikon 😍

Książka, to tak właściwie księga 📖. Gruba, dużego formatu, ze złotymi tłoczeniami 😍 Otwierając ja przyglądamy się spisowi treści i tu moje pierwsze zaskoczenie: przecież ja znam te historie!

Może nie wszystkie, ale część z nich- a już szczególnie pierwszy rozdział o zaczarowanych obłoczkach, którym wciąż zamęczałam mamę.

Książka jest bogato ilustrowana i chociaż postacie mają nadany nowocześniejszy wygląd, to absolutnie mi to nie przeszkadza. Dodatkowym atutem są również znajdujące się gdzieniegdzie tradycyjne szkice.

8️⃣ rozdziałów funduje nam niezłą
podróż do czasów dzieciństwa 😍 Język jest lekki, zrozumiały, postaci żyją ❤️

Spotkamy nawet Bukę 🙂 A właśnie, jak ją wspominacie? Mi zawsze było jej szkoda, bo była samotna. Mój mąż znowu twierdzi, że to był największy postrach dzieciństwa 😂

"[...]Muminki się cieszą radością i życiem
Muminki! [...]🎶

Czy ktoś oprócz mnie zamiast przeczytać zaśpiewał?

Książka, to tak właściwie księga 📖. Gruba, dużego formatu, ze złotymi...

"Powrót do Doliny Muminków" to książka inspirowana opowiadaniami Tove Jansson. Składa się z 8 rozdziałów i czyta się ją naprawdę świetnie!
Tekstu jest bardzo dużo,więc myślę,że jest to pozycja dla wieku 4/5+. Historie bardzo wciągają,są przyjemne,interesujące, czasami pojawia się dreszczyk emocji i strachu,a czasami zabawne sytuacje. Każda z postaci jest dosyć charakterystyczna,co sprawia,że nie sposób się nudzić przy lekturze. Pojawia się tu też oczywiście słynna Buka, ale na szczęście nie jest bardzo straszna 🙈
To,co mnie urzekło to, oprócz treści,piękne wydanie w twardej oprawie i bardzo,bardzo kolorowe obrazki. Mimo że tekstu jest dużo,na każdej stronie są ilustracje,które sprawią,że dziecko ma na czym zawiesić oko i słuchać z jeszcze większym zainteresowaniem 😉

Zacznijmy moze od wyglądu i budowy książki:
Ogromny plus za wielkość - bardziej wolę te duże okładki, od tych mniejszych. Mimo wszystko wygodniej się czyta i przegląda strony z dziećmi. Dzięki temu obrazki, które zdobią każda stronę, można omawiać baaardzo długo 🙈 również wielkość czcionki jest na tyle wygodna, że odsuwając książkę na długość rąk (by Gabrysia mogła przesuwać paluszkami po obrazkach) można spokojnie czytać.
W środku znajdziemy aż 8 rozdziałów przygód Muminka, Panny Migotki, Tatusia Muminka, Buki, Mamy Muminka, Włóczykija oraz innych. Aż 109 stron do czytania.
Jak myślicie, czy opuszczenie domu jest takie super? Jak wyglądają powroty? I co na swojej drodze można spotkać? Co takiego może się wydarzyć, gdy wyruszamy w podróż idealnie przygotowani z super nastawieniem?
Latanie na chmurze - to musi być naprawdę ekstra!
Co zrobić, gdy w Waszym domu zamieszkaja niespodziewani goście?
I najważniejsze - co byście zrobili, gdyby do Waszych drzwi zapukala BukaBuka poszukującą skarbu?
Nie wiem, jak Wy, ale ja cofnęłam się do czasów dzieciństwa czytajac ta książkę 😁.

Zacznijmy moze od wyglądu i budowy książki:

Muminki są dla mnie powrotem do własnego dzieciństwa, a ponieważ moje dzieci też je lubią, z przyjemnością sięgnęliśmy po książkę. Według mnie są jednymi z tych postaci, których nie trzeba przedstawiać. Doskonale znane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci (a przynajmniej ich sporą część).

W książce znajdziemy aż osiem historii z Doliny Muminków, w których bohaterami są nie tylko Muminki, ale również ich przyjaciele. Każda historia jest inna, każda ciekawa, z ukrytym przekazem. To historie, które nie tylko bawią, ale również przekazują coś wartościowego.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Posiada ciekawą, twardą okładkę. Część stron jest kolorowych, a ilustracje duże i śliczne.

Teks napisany ciekawie, a jednocześnie zrozumiale dla dziecka. To zdecydowanie zachęca do słuchania, a starsze dzieci do samodzielnego czytania.

Nam książka zdecydowanie przypadła do gustu i z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/05/PowrotdoDolinyMuminkowZnakemotikon.html

"Powrót do Doliny Muminków" był dla mnie podróżą do krainy beztroskiego dzieciństwa. Cieszę się, że dane mi było przypomnieć sobie beztroskie dni, kiedy to siadałam jak zaczarowana na kanapie przed telewizorem i równo o 19 przenosiłam się do innego świata - świata, w którym królowały puszyste białe stworki i ich niecodzienni przyjaciele.
Jeszcze bardziej cieszę się jednak z tego, że mogłam z Doliną Muminków zapoznać kolejne już pokolenie. W tych przepięknie wydanych opowiadaniach autorka w przystępny dla najmłodszych czytelników sposób przedstawia dzieje rodziny Muminków. Polecam ją zwłaszcza tym, dla których oryginały Tove Jansson będą jeszcze troszkę zbyt długie i "poważne", zwłaszcza kilkulatkom. Jestem pewna, że ta książka stanie się fantastycznym dopełnieniem Waszych kolekcji!

Jeszcze bardziej cieszę się jednak...

"Powrót do doliny Muminków" jest przepięknie wydaną książką! Jak ją zobaczyłam, byłam pod wielkim wrażeniem. Twarda oprawa i piękne duże ilustracje przyciągają uwagę ♥️. Będą świetne dla nieco starszych dzieci, bo dla najmłodszych może być zbyt poważna i niezrozumiała.

Sama bajka jest ciekawą historią Muminków, które między innymi spotykają na swojej drodze czarownika, jak i postanawiają opuścić Dolinę Muminków!

Uważam, że książka będzie świetnym prezentem dla dzieci. Robi wrażenie! Polecam 😊

• Książka papierowa
  • Literatura dziecięca
  • Dla M. i F.
  • Biblioteczka córki ♥️

Dodaj cytat z książki Powrót do Doliny Muminków