Cudowna Dolina Muminków

Okładka książki Cudowna Dolina Muminków Amanda Li
Okładka książki Cudowna Dolina Muminków
Amanda Li Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Znak emotikon
2022-11-14
2022-11-14
Aleksandra Kamińska

Po wielkiej i pełnej przygód wyprawie Muminki znów są u siebie. W Dolinie Muminków też czeka ich całe mnóstwo nowych wrażeń. A zaczyna się całkiem ciekawie. Okazuje się, że w muminkowym domu podczas ich nieobecności zamieszkały Hatifnaty. Na rodzinny powrót nie zdecydował się jedynie Muminek, który postanowił przeżyć prawdziwą przygodę na morzu. Jednak los mu specjalnie nie sprzyjał, bo bardzo szybko łódka go zawiodła, a on sam trafił na rzekomo bezludną wyspę. Dzięki temu poznał niejakiego Migotka, któremu poopowiadał kilka zupełnie niestworzonych historii. Jak jednak wiadomo kłamstwo ma bardzo króciutkie nóżki i zaraz po powrocie do doliny wszystko wyszło na jaw. Muminek był zdumiony informacją, że poznany przed chwilą przez niego Migotek jest bratem Panny Migotki. W małym świecie Muminków pojawiają się także zupełnie nowi bohaterowie – Bobek, Bufka, Toft. Ich perypetie są niesamowite i pełne dobrego humoru. Kilka opowiadań zebranych w jednym wydaniu tworzy spójną, fabularną całość z konkretną puenta dla małych czytelników. Tym razem mają one zwracać uwagę na konsekwencje wypływające z mówienia nieprawdy, wartość rodziny, przyjaźni, akceptacji siebie i innych oraz rzecz jasna na szczęście. Polecam do wspólnego, rodzinnego czytania w domowym zaciszu do snu.

"Cudowna dolina Muminków" to piękne połączenie klasyki z nowoczesnością będące pomostem między pokoleniami!

Muminki przeżyły wielką przygodę i powracają do cudownej Doliny Muminków! Będziemy im towarzyszyć, gdy poznają nowych przyjaciół, Migotka i Bobka, gdy będą stawiać czoła naelektryzowanym Hatifnatom, kiedy urządzą przyjęcie-niespodziankę i dokonają wielkiego włamania.

Książka jak możecie zobaczyć ma duży format, twardą i piękną okładkę ze świecącymi elementami, natomiast w środku papier jest gruby i matowy, ozdobiony przepięknymi ilustracjami. Na kartkach spisano aż osiem historii do przeczytania, a każda z nich niesie wartościowy przekaz.

Opowieści z Doliny Muminków są idealne dla przedszkolaków i świetnie nadadzą się na pierwszą lekturę dla najmłodszych czytelników 3+. Warto dać dziecku poznać Muminki bo ich przygody wprowadzą małego czytelnika w świat, który uczy co to jest przyjaź, wrażliwość i otwartość.

Dlatego jeśli szukacie ciekawej i wartościowej książki dla swoich pociech to polecam Ci tę książkę.

Muminki to jedna z ulubionych bajek mojego dzieciństwa ❤️

„Cudowna Dolina Muminków” to zbiór ośmiu niezwykle ciekawych przygód naszych bohaterów.

Co wydarzyło się w życiu Muminków po ich powrocie do Doliny?
Z kim będą przeżywać przygody?
Kogo spotkają na swojej drodze?
Na te i wiele innych pytań odpowiada niezwykle ciekawa, pięknie ilustrowana książka, która przenosi nas w świat fantazji.

Książka zainspirowana twórczością Tove Jansson'a, w przełożeniu Aleksandry Kamińskiej.
Czyta się ją bardzo przyjemnie, treść zawiera dużo dialogów, co doskonale pobudza wyobraźnię czytelnika.

Zuzia już pokochała Muminkowych przyjaciół, a każdego wieczora, przed snem, czytamy jedną z ich przygód. Jestem przekonana, że Muminki zostaną z nami na bardzo, bardzo długo.. 😍

Muminki to jedna z ulubionych bajek mojego dzieciństwa ❤️

Co wydarzyło się w życiu Muminków po ich powrocie do Doliny?
Z kim będą przeżywać przygody?
Kogo spotkają na swojej drodze?

Muminki stęsknione za swoim domem powracają do Doliny Muminków! Nie od dziś wiadomo, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej 💙.
~
"Cudowna Dolina Muminków" to kolejne przygody Muminków, u których nie ma miejsca na nudę.

Już przy samym powrocie, Muminków spotyka zaskoczenie, bo witają ich setki rozjarzonych i naelektryzowanych Hatifantów! I dlaczego Ryjek stał się Mędrcem?!

Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, co jest to bardzo dobrym pomysłem, bo czytając razem z dzieckiem można ją sobie dzielić, ale i przeczytać na raz. Jest dodatkowo pięknie ilustrowana. Naprawdę robi wrażenie!
~
"Cudowna Dolina Muminków " to przyjemne historyjki, w których mowa o nowych znajomościach, istocie przyjaźni, kłamstwie, które ma krótkie nogi, samotnych podróżach, rodzinie, akceptacji siebie i innych.

Poznamy również Bobka, małego futrzanego łobuza, który ma złodziejską naturę! Oj zobaczycie, że przy nim nie może być spokojnie 😈.

Nie obejdzie się również bez pojawienia Buki! I złośliwej Małej Mi 😊.
~
Książka z przesłaniem, pokazująca dziecku ważne wartości. Sama z chęcią zagłębiałam się w historie rodziny Muminków, bo pamiętam tę bajkę z mojego dzieciństwa. Mojemu synkowi również przypadła do gustu❤️.

~

Jak wiecie kiedyś na dobranockę codziennie leciała inna bajka, ale ja najbardziej wyczekiwałam Doliny Muminków:-) To w tej bajcie była różnorodność postaci z ich wadami i zaletami. W tej pozycji przeczytacie osiem historii w których nie zabraknie żadnego z bohaterów bajki. Ich historie są krótkie, lecz każda wartościowa i z przesłaniem. To tutaj Mamusia Muminka przekonuje wszystkich, że nie warto robić żadnych podziałów, gdyż tylko wspólnie można być naprawdę szczęśliwym. Pokazała też, że posiadanie tajemnic przed innymi potrafi być bardzo wyczerpujące. Mała Mi zdała sobie sprawę, że nie ważne do jakiej rodziny się należy, ważne jest uczucie jakim ją darzą. Muminek nauczył się, że nie warto w życiu kłamać, gdyż wtedy może to na innych sprowadzić nieszczęście. Migotek, wielki wynalazca przekonał się, że nie wolno być absolutnie prawdomównym, gdyż może to sprawić innym przykrość. Czasami umiejętność milczenia potrafi być na wagę złota. Tata Muminka wciąż wierzy, że jest we wszystkim dobry, choć niejednokrotnie przekonał się, że czas nie stoi w miejscu. W opowieści będzie też straszna Buka, pani Filifionka, czy też Ryjek. Każdy z nich będzie tu istotny, wniesie wiele dobrego, lub ukaże swoje niedoskonałości. W końcu w książce nie chodzi o to, by było sielankowo, tylko by postacie umiały sobie radzić w każdej sytuacji. Niektórzy wybiorą tu ciszę, gdyż nie chodzi o to, by dla kogoś się zmieniać, lecz by inni zaakceptowali nas takich, jacy jesteśmy naprawdę. Dzięki tej bajce poczułam jak to jest znowu być dzieckiem i jak wtedy nie docenia się chwil, które nigdy nie powrócą. Mamusia Muminka twierdzi, że zawsze jest jakieś wyjście z każdej sytuacji, tylko trzeba go poszukać. To najmądrzejsza postać w książce. Jest jakby symbolem matki każdego, kto tylko znajdzie się w potrzebie. Uważa też, że każdy zasługuje na drugą szansę. Czy wy też tak myślicie?

"Cudowna Dolina Muminków" to opowiadania zainspirowane twórczością Tove Jansson.
Muminki to dobranocka mojego dzieciństwa. Młodsze pokolenie może nie znać historii o tych małych bohaterach, dlatego cieszę się, że powstają książki i opowiadania o Muminkach.
"Nie ma to jak długa nieobecność, by sobie przypomnieć, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".
Muminki przeżyją wielkie przygody. Muminek bedzie miał się czym pochwalić, a raczej zaimponować Pannie Migotce. Mała Mi znowu będzie psocić i dokuczać innym. Wynalazki Migotka nauczą Muminki akceptować siebie takimi jakimi są. Muminki poznają nowego przyjaciela Bobka, który ma skłonności do kradzieży. Toft, który ma wielką wyobraźnię, dzięki Muminkowi zrozumie, że strach jest tylko, w jego głowie. Przekonany się, że Muminki mają swoje sekrety.
Książka posiada przepiękną szatę graficzną. Twarda oprawa, kolorowe ilustrację z pewnością spodobają się każdemu małemu czytelnikowi, a przygody Muminków oczarują każdego, bo nie sposób nie pokochać tych wspaniałych bohaterów.
Dla mnie ta książka to powrót do dzieciństwa☺
Polecam 👌

Muminki przeżyją...

Po długiej podróży Tatuś Muminka i Mama Muminka wracają do domu w towarzystwie Małej Mi oraz Latarnika. Gdy docierają pod drzwi, mają problem z ich otworzeniem, ponieważ klamka jest bardzo naelektryzowana. W końcu udaje się je otworzyć, a to co ukazuje się ich oczom jest niedowierzaniem. W domu Muminków znajduje się pełno Hatifnatów, ale to dopiero początek niespodzianek jakie czekają na Tatusia Muminka, Mamę Muminka oraz Małą Mi...

Jesteście ciekawi co takiego wydarzy się jeszcze w Dolinie Muminków?

Książka "Cudowna Dolina Muminków" jest już na pierwszy rzut oka zachwycająca, natomiast w środku znajdziemy piękne ilustracje oraz osiem wspaniałych historii. Niektóre zamieściłam w poście. Czytając tę książkę mogłam wrócić do swojego dzieciństwa, kiedy to razem z bratem oglądaliśmy bajkę Muminki. Oczywiście książka była czytana na głos, ponieważ obok mnie siedział mój czteroletni synek, który słuchał tej historii jak zaczarowany.

Polecam "Cudowną Dolinę Muminków" nie tylko jako lekturę dla młodszych dzieci i zapraszam na mojego TikToka, gdzie czeka filmik z książką 😉

Czy jest tu ktoś, kto nie kocha Muminków? 🥰 Bohaterowie słynnej wieczorynki na stałe rozgościły się w wydawnictwie Znak Emotikon.

Na serię o sympatycznych, przypominających hipopotamy stworkach składają się:
👉„Przygody w Dolinie Muminków”.
👉„Więcej przygód w Dolinie Muminków”.
👉 „Powrót do Doliny Muminków".

W listopadzie 2022 ukazała się "Cudowna Dolina Muminków". To barwny zbiór ośmiu opowiadań o przygodach Muminków i ich przyjaciół. ☺️

Wszystko zaczyna się od tego, że... Muminki wracają do domu. 🏡 W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 😉 Niestety, w muminkowych "czterech kątach" rozgościły się Hatifnaty, białe przypominające trochę dżdżownice stworki. 😱 Jak się ich pozbyć? To nie jedyny problem Muminków. Jak przekonać Ryjka, że wcale nie jest Mędrcem? Czy test na tatę Małej Mi to na pewno dobry pomysł? Czy warto ukrywać złodzieja? 🤔Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w "Cudownej Dolinie Muminków". ☺️

Historie są krótkie i wciągające. Dlatego dzieci nie mają kłopotów z utrzymaniem uwagi na czytanej opowieści. 👌 Pomagają w tym także barwne ilustracje, które są zaczerpnięte z serialu "Dolina Muminków".

Co jest najlepsze w tej książce? 👍 To, że każda opowieść zawiera morał lub dobrze znaną (przynajmniej przez dorosłych) prawdę życiową. Mali czytelnicy nauczą się m.in., że kłamstwo nie popłaca. Zwrócą też uwagę na to, że rodzina i przyjaciele są najważniejsi. 👨‍👩‍👧‍👧 Muminki doskonale uczą dzieci wrażliwości, otwartości, tolerancji, a przede wszystkim tego, jak dbać o przyjaźń. 😊

Muminki zabierają czytelników w podróż. 🌍 Tych starszych - w podróż wspomnień. Tych młodszych - w podróż do swojego świata, pełnego przygód. Jeśli kochacie te małe, szare stworki - koniecznie sięgnijcie po tę książkę. 📖

Na serię o sympatycznych, przypominających hipopotamy stworkach składają się:
👉„Przygody w Dolinie Muminków”.
👉„Więcej przygód w Dolinie Muminków”.
👉 „Powrót do Doliny Muminków".

W listopadzie 2022 ukazała się "Cudowna Dolina Muminków". To...

Temu, kto lubi bajkowych bohaterów, polecamy książkę Amandy Li „Cudowna Dolina Muminków”, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. To wspaniałe, eleganckie wydanie przygód Muminków, które będzie idealne na tę porę roku. ❤️ Opowieści o Muminkach zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i doczekały się także kilkunastu ekranizacji. Ten zbiór, zainspirowany opowiadaniami Tove Jansson, został uzupełniony o wyjątkowe ilustracje z najnowszego serialu „Dolina Muminków”. Warto również wspomnieć, że w brytyjskiej wersji pani Filifionce głosu udzieliła Kate Winslet. 👏 Muminki przeżywają nowe przygody, które nie pozostawiają nikogo obojętnym! Mieszkańcy Doliny poznają nowych przyjaciół, urządzają przyjęcie świętując na plaży, biwakują w lesie, a nawet doświadczają włamania. Każdy rozdział to zupełnie nowa opowieść, która zachwyci czytelników podczas wieczornej lektury na dobranoc. 😴 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/cudowna-dolina-muminkow.html

Zdecydowanie moimi ulubionymi bohaterami tej części, są Mała Mi i jej cięty język, który kocham i Bobek, uśmiałam się z niego trochę.

• Wyzwanie czytelnicze 2023
  • Współpraca wydawnicza
  • Amelkowe
  • Książka papierowa
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Cudowna Dolina Muminków