Koteczek Kiciuś

Okładka książki Koteczek Kiciuś Małgorzata Strzałkowska, Agnieszka Żelewska
Okładka książki Koteczek Kiciuś
Małgorzata StrzałkowskaAgnieszka Żelewska Wydawnictwo: Bajka Seria: Kartonówki dla ciut starszych literatura dziecięca
29 str. 29 min.
literatura dziecięca
Kartonówki dla ciut starszych
Bajka
2022-06-01
2022-06-01
29 min.
kotek kartonówka dla dzieci dla maluszka

Ciekawie zilustrowana książka o kotku, który na spacerze z mamą zadaje dużo pytań i dzięki temu poznaje lepiej świat. Książka przemyca treści związane z bezpieczeństwem na dworze, na przykład, że nie chodzi się po jezdni. Kiciuś jest bardzo dociekliwy. Ilustracje są interesujące dla moich maluchów. A wierszowany tekst jest na tyle ciekawy, że nawet dwulatka daje sobie go przeczytać w całości.

Prześliczna kartonowa wierszowana książeczka dla najmłodszych i tych co kochają te słodziaki-futrzaki.

Głównymi postaciami są mama koteczka wraz z małym synkiem o imieniu Kiciuś.
Pewnego dnia wychodzą razem na spacer do parku.
Świat jest bardzo interesujący dla takiego malucha, szczególnie gdy naocznie demonstruje go najlepsza mama na świecie.
Wykazuje się przy tym olbrzymią dozą cierpliwości.
Wszystko pokazuje i tłumaczy kociakowi oraz udziela rad i ostrzeżeń.

Przestrzega przed psami ,które groźnie warczą i szczekają na kotki. Zapoznaje z niewinnymi wróbelkami, które bardzo boją się kotków i uciekają wysoko na drzewo.
Wyszczególnia czym różni się mała kałuża po deszczu od dużej sadzawki.
Tłumaczy, że motyle są żywymi owadami ,a nie latawcami.
Ostrzega przed pasożytniczymi pchłami , po których pogryzieniu powstają na skórze swędzące bąbelki.
Pragnie też ochronić synka przed pszczołami i osami , z którymi chciał się bawić w najlepsze w berka.

Co jeszcze mama tłumaczyła Kiciusiowi?
Czym według kotki różni się skwer od ulicy?
Jak odróżnić samochód od smoka?
Gdzie można przechodzić bezpiecznie przez jezdnię?
Czy koci spacer rzeczywiście zakończył się w zamku królewskim ,jak myślał Kiciuś?
Dlaczego mama nie mogła zgasić lampy na dobranoc w pokoju Kiciusia?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi ,czytając tę sympatyczną książeczkę.
Maluchom spodobają się piękne kolorowe obrazki.

I raczej nie zabierajcie swojego futrzaka na spacer do parku. Te przechadzki pozostawmy wolno żyjącym kotkom.

Głównymi postaciami są mama koteczka wraz z małym synkiem o imieniu Kiciuś.
Pewnego dnia wychodzą razem na spacer do parku.
Wykazuje się przy tym...

Lubicie koty? 🐱 My bardzo! Jeśli Twoje dziecko przepada za małymi, futrzastymi stworzeniami, to z pewnością pokocha Koteczka Kiciusia, bohatera książki Małgorzaty Strzałkowskiej. 🙂

Koteczek Kiciuś jest ciekawskim malcem. 🐱 Wszystko go interesuje, wszędzie chce wejść i wszystko zobaczyć. Nic dziwnego. Dopiero poznaje świat. 🌎 A świat jest przecież taki duży i skrywa tyle tajemnic. Bez względu na to, jakie te tajemnice są, czy małe czy duże, czy mają znaczenie, czy w ogóle nie - warto je poznać. A wcześniej - zapytać o nie mamę. 😻 Mama Kiciusia jest bardzo cierpliwa i ostrzega malucha przed niebezpieczeństwem. Większość dobrych rad, malec bierze sobie do serca, ale czy wszystkie? 😉

Historia Kiciusia nie jest pozbawiona humoru. 😊 Przygody małego urwisa wciągają, historia toczy się wartko, a kiedy okazuje się, że to już koniec opowieści, robi się po prostu smutno. 😼

"Koteczek Kiciuś" to jedna z książek w serii "Kartonówki dla ciut starszych".👌 Ilustracje wykonała Agnieszka Żelewska. Są barwne i przywołują na myśl popularne kreskówki. Tekst napisany przez Małgorzatę Strzałkowską ma swój rytm, ma też rymy, dzięki czemu czyta się go lekko i przyjemnie. 👍

"Koteczek Kiciuś opowiada o wyprawie małego kotka, który wybiera się z mamą na spacer.

Obserwując otaczającą przyrodę kotek zadaje wiele pytań, na które odpowiada jego mama, cierpliwie wszystko tłumacząc oraz przestrzegając ktoś, przed możliwymi niebezpieczeństwami.

Przygody z całego dnia, rozbudzją w małym kotku ciekawość, więc kładąc się spać, już jest chętny na kolejne wyprawy😊

Cały tekst jest rymowany, a do tego bawi i uczy, a ilustracje są proste i przyjemne dla oka.

Kartonowa książeczka w niewielkim formacie będzie w sam raz dla najmłodszych przedszkolaków.

• Dziecko
  • Dziecięce