After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę

Okładka książki After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę Tripp Mickle
Okładka książki After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę
2023-09-18
2023-09-18
Michał Rogalski
Steve Jobs Apple Tim Cook Jony Ive CEO

Wbrew tytułowi nie ma negatywnego wydźwięku. Pokazuje jak i dlaczego Apple jest inne pod zarządem Tima Cooka.
Bardzo ciekawa.
Polecam 👍🏻

Bardzo ciekawa.
Polecam 👍🏻

Taki średniak. Pierwsza część dużo lepsza niż druga połowa. Ale w sumie wszystko się zgadza - tak jak w firmie Apple. Niby kasa się zgadza ale czegoś już brakuje w jej produktach, zwłaszcza w tych najnowszych. Tak i książka oddaje w pewien sposób utratę tego co najlepsze wraz z kolejnymi kartami jej historii. Ostatecznie myślę jednak, że warto zapoznać się z tą historią, która odsłania nowe karty Apple po śmierci jej twórcy.

Lektura, którą musi przeczytać każdy pasjonat Apple'a, a w szczególności ten zainteresowany jego biznesową stroną.
▪️
Po śmierci założyciela firmy, Steve'a Jobsa, technologicznemu gigantowi wróżono spadek notowań a nawet rychłą śmierć. Kiedy za jej sterami zasiadła dwójka specjalistów, Tim Cook oraz Jony Ive, stało się jasne, że nie oddadzą bez walki chwały budowanego latami dziedzictwa.
▪️
Tripp Mickle w swojej książce bardzo skrupulatnie śledzi losy Apple'a i jego "dziedziców". Odkrywa przed czytelnikami rozmowy za zamkniętymi drzwiami, waśnie i niesnaski pracowników, dyskusje z najwyższymi głowami kraju, plany, których nie udało się zrealizować. Oprócz tematów oscylujących wokół czysto materialnego i technologicznego rozwoju jednostki, pojawiają się również wątki dotyczące podejścia do spraw społecznych. Ale to oczywiście nie wszystko. Autor bierze również na warsztat prywatne motywacje dwóch najważniejszych głów w firmie. Analizuje ich biografie, po to aby dać czytelnikowi jak najwięcej informacji i wiedzy, pozwalającej zrozumieć źródło sukcesu Apple'a.
▪️
Doskonała praca redaktorska zakończona solidnym tomiskiem, zaspokajającym apetyty na smaczki z biznesowego podwórka. Serdecznie polecam!

Mój bookstagram: my.books.shelf

▪️

Druga po biografii Steve Jobsa historia jak zbudować potęgę zachowując pewne założenia. Pomimo wzlotów i czasami upadków należy utrzymać motywację i chęć tworzenia czegoś ponadczasowego. Należy zadać sobie jedynie pytanie czy jesteśmy gotowi na tak duże poświęcenie zatracając nierzadko sens i poczucie szczęścia. Rynek amerykański pokazuje, że tamto społeczeństwo inaczej patrzy na ten problem.

Dużo ciekawostek odnośnie, korpo. Polecam dla fanów technologii i szeroko pojetego designu.

Książka, którą mógł napisać tylko i wyłącznie Amerykanin. Taka papierowa laurka postawiona Johnemu Ive, Timowi Cookowi i pośrednio samemu Jobsowi.

Perełka.
Bardzo dobrze się czytało.

Perełka.
Bardzo dobrze się czytało.

• Do kupienia
  • Reportaż
  • Literatura
  • Popularnonaukowe

Tripp Mickle After Steve. Jak Apple zgarnęło biliony i straciło duszę Zobacz więcej