Przypadkowo Amy

2023-09-06
2022-09-06
Urszula Gardner
Romans Szef

Ale ta książka za słodka i za cukierkowa była,bohaterka irytująca strasznie irytowała mnie,natomiast bohater ten drugi był kiepski.
Spodziewałam się dobrej lektury,a tu taki nie wypał szkoda było czasu na tę książkę tej autorki.
Oby kolejna książka była lepsza od tej,którą czytałam.

Oby kolejna książka była lepsza od tej,którą czytałam.

Gdy tak bardzo spieszysz się do nowej pracy, ze w kawiarni zamiast czekać w kolejce na swoją kawę, podchodzisz do lady i zabierasz napój przeznaczony dla kobiety imieniem „Amy”, a potem i tak wylewasz tą kawę na przypadkowego mężczyznę, który później okazuje się twoim szefem! Brzmi znajomo? Oczywiście, że nie!

Pomysł na fabułę bardzo ciekawy i mimo że jest trochę oklepany, bardzo spodobała mi się więź Izzy i Blake’a. Biurowe romansidło z ciekawymi bohaterami oraz scenami (iykyk),wszystko przyprószone dużą ilością kawy, pizzy oraz rozmów na kamerkach.

Duży plus za to, jak rozwijała się ich znajomość, za poczucie humoru i… koty! Uwielbiam koty w książkach – jeśli jest ich więcej niż jeden to książka z automatu dostaje dodatkową gwiazdkę! Jest to pierwsza przeczytana przeze mnie książka autorki, ale na pewno nie ostatnia!

***

"You are so fucking pretty that I have a hard time not staring. Obsessively. Every second that I'm with you."

Pomysł na fabułę bardzo ciekawy i mimo że jest trochę...

No ok, taki fajny luźny romans... Kto by nie chciał być Amy... zaraz wróć... Izzy.... Chociaż na początku Blake był dla mnie prezesem po 60 ale fajnie się historia rozwinęła... chociaż przesłodka ale fajnie się czytało.

Po opisie książki, spodziewałam się, że będzie to historia pisana dokładnie dla mnie, rzeczywistość jednak okazała się inna. Cała historia utrzymana jest w bardzo humorystycznym nastawieniu, było wiele scen, które szczerze mnie rozbawiły. Początkowo nie nastawiałam się negatywnie na wszelkie niedociągnięcia, w końcu miała być to słodka i niewymagająca historia miłosna. Jednak im dalej zapoznawałam się z historią Izzy i Blake’a, tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że humor, jest tu jednym z niewielu aspektów ratujących tę książkę.

Zacznę może od tego, że książka zapowiadała się na romans z motywem enemies to lovers, jednak po niespełna stu stronach, nasi bohaterowie byli już najlepszymi przyjaciółmi. Zawiodłam się trochę na tym, zwłaszcza, że opis sugerował dużą dawkę nienawiści. Muszę jednak przyznać, że przyjemnie czytało się momenty, w których ich przyjaźń faktycznie się tworzyła. Było wiele scen, które dobrze ilustrowały, że naprawdę lubią się wzajemnie, co nie jest takie oczywiste. W wielu książkach trudno mi jest uwierzyć w daną relację pomiędzy bohaterami, ponieważ brakuje mi właśnie tych codziennych momentów, kiedy postacie faktycznie zaczynają się lubić. To duży plus dla tej historii.

Jednak, reszta spraw nie jest już taka kolorowa. Odniosłam wrażenie, że książka po prostu jest za krótka w stosunku do ilości poruszanych wątków. Wielokrotnie pojawiają się w niej tematy, które potencjalnie mogą być bardzo fajnym pobocznym wątkiem, a wspomina się o nich tylko jednym zdaniem, a następnie przechodzi się do kolejnej zabawnej sceny głównych bohaterów. Wydaje mi się, że autorka mogłaby poświęcić dodatkowe 50 lub 100 stron na należyte domknięcie dobrze zapowiadających się wątków.

Co również nie wywarło na mnie zbyt dobrego wrażenia, to infantylność Isabell. Początkowo jej zachowanie wydawało się być urocze i niewinne, jednak później zaczęłam mocno zastanawiać się czy faktycznie tak zachowywałaby się dorosła osoba. Nie mogę przypomnieć sobie, czy książka zaznacza ile obie strony mają lat, jednak sądząc po ich stanowiskach nie są zaraz po szkole, co nie do końca zgrywa mi się z niektórymi zachowaniami bohaterki.

Tak jak wspomniałam, historia jest pełna humoru, jednak brakowało mi chociaż jednej sceny, w której postacie rozmawiałyby na poważny temat, przykładowo związany z ich przeszłością. Mogło się to również wiązać ze wcześniej wspomnianą sprawą za małej liczby stron.

Niemniej jednak, uważam że jeżeli ktoś szuka humorystycznej, lekkiej historii na jeden wieczór, która nie zapadnie może na długo w naszej pamięci, to ta książka może stanowić idealną propozycję. Trzeba jednak mieć na uwadze pewne niedociągnięcia, które mogą chwilami odebrać przyjemność z czytania.

Uwielbiam jesień i planowałam czytać tę książkę pod koniec ubiegłego roku. Zabrakło mi wtedy czasu, jednak sięgnęłam po nią teraz, by Przywołać ten klimat.
Niestety jedyne co związane jest tutaj z jesienią to dyniowa latte...
Główna bohaterka na początku wydaje Się zabawna, jednak im dalej w las, tym bardziej jest ona męcząca. Już samo audio mnie wymęczyło.

Niestety jedyne co związane jest tutaj z jesienią to dyniowa latte...

Oczekiwałam czegoś lepszego. Główni bohaterowie mnie irytowali, ich zachowania w niektórych sytuacjach były dla mnie niezrozumiałe. Za dużo akcji tutaj nie ma, wiele problemów mam wrażenie że były nieco na siłę, aby cokolwiek się tej książce działo.

To pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Zabawna historia i w większości comfort book, przyjemnie się czytało, bez zbędnych dramatów, nieporozumienia nie ciągną się w nieskończoność, tylko są bardzo szybko rozwiązywane. Widoczna chemia między bohaterami sprawiająca, że niejednokrotnie wybuchałam śmiechem. Naprawdę bardzo dobrze się bawiłam, polecam!

Jak każdy wie, uwielbiam książki od Lynn, więc nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu.
Uroczy romans, który niestety nie podbił mojego serca. Przyjemnie się go czytało, chemia między postaciami była świetna na początku, jednak później brakowało mi tego ognia. Książka zdecydowanie dla osób pełnoletnich, gdyż mamy tam dosyć szczegółowo opisane sceny miłosne.
Jeżeli lubicie słodki romans biurowy z SMUTnymi scenami, to jest dla was.
Jednakże ja zostanę fanką młodzieżowych książek tej autorki 😌

Jeżeli...

Totalnie jałowa pozycja.
Książka opiera się na relacji dwójki osób, które przez przypadek poznają się w kawiarni. Myślałam, że porwie mnie ta pozycja jak inne ksiazki tej autorki. Niestety jak bardzo się zawiodłam. Izzy wychwala Blake’a, a Blake wychwala Izzy. Zero emocji, tylko słodzenie i uwielbienie. Lubię jak w książkach się coś dzieje, niedomówienia, akcje, reakcje 😅 tutaj tego nie dostałam. Jeśli ktoś lubi przesłodzone książki to myślę, że przypasuje, natomiast jeśli szukacie czegoś więcej niż tylko romans - to niestety nie tutaj. Dziwiło mnie też to, że ani Izzy, ani Blake nie mieli żadnych przyjaciół. Może pojedynczych ale nawet nie było między nimi jakiegoś większego dialogu. Bardzo się wynudziłam więc dobrze, że pozycja była krótka. 😊

Totalnie jałowa pozycja.

Książka jako bardzo dobra rozrywka
Bo tym właśie dla mnie była, naprawdę.
Mamy tu historie dwójki ludzi, którzy poznają się przypadkowo w kawiarni i tak ich drogi się połączyły, niejednokrotnie na siebie wpadali i tak się zaprzyjaźnili. Bardzo dobrze mi się to czytało właśnie dlatego, że nie byłu tutaj zbędnych dram, jak zazwyczaj o nic, nie było tu poruszonych trudnych tematów dzieciństwa, chorób, zdrad, zazdrości i tak dalej, tylko po to żeby zapchać i poszerzyć fabułę. Nie obserwujemy tu relacje dwojga ludzi od przyjaźni do miłości, którzy spędzają ze sobą czas, rozmawiają, przekomarzają się, cieszą się swoich towarzystwem.
Bardzo doceniam taką książkę, bo ostatnio w tym gatunku natrafiałam na książki, wręcz przesiąknięte problemami o których główni bohaterowie ze sobą nie rozmawiali.
A jednak da się napisać książkę o zdrowym związku, który powstał z przyjaźni bez miliona dramatów.

Książka jako bardzo dobra rozrywka
Bo tym właśie dla mnie była, naprawdę.

• Romans

Dodaj cytat z książki Przypadkowo Amy