Intryga

Marcin Wnuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Magia Słów
2023-10-05
2023-10-05

Ciekawa lektura, połknąłem w dwa wieczory. Muszę przyznać, że jak na debiut czyta się wartko i co ważniejsze fabuła wciąga. Po przeczytaniu skłania ku refleksji. Nie chcę spojlerować, ale gorąco zachęcam do przeczytania.
Znam Marcina i z dużą ciekawością sięgnąłem po jego debiut, wcale się nie zawiodłem i czekam na jego kolejne wydawnictwa.

Pewnego popołudnia umówiłam się na spotkanie
z Marcinem Wnukiem, debiutującym łódzkim pisarzem.

Tematów do rozmów było mnóstwo, z zachwytem wysłuchałam opowieści kulis powstania powieści "Intryga", dowiedziałam się naprawdę sporo fajnych rzeczy. Czym prędzej zabrałam się za czytanie książki zaintrygowana opowieściami.

Marek Wysocki pracuje jako ochroniarz w hipermarkecie,
ma ambitne plany na siebie. Nie boi się wyrażać swoich poglądów politycznych, jego życie płynie spokojnie i jednostajnie.
Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy w jego życiu pojawiła się przepiękna Gosia, podobnie jak on ma dość wyraźne zdanie na temat polityki. Wywraca jego życie do góry nogami. Mężczyzna wpada niczym śliwka w kompot, zadłużony nie wyobraża sobie życia bez niej.

Kobieta manipuluje nim bez opamiętania, obiecuje, że jeśli będzie wykonywał jej polecenia będzie mógł przeniknąć do organizacji mającej na celu zmiany polityczne.

Do czego posunie się mężczyzna, aby zaimponować kobiecie?
Ile jest w stanie zaryzykować dla dobra ojczyzny?

Autor stworzył bohaterów, których od razu polubiłam.
Marek Wysocki zaimponował mi planem na siebie, determinacją, wytrwałością i sprawnością modulowania go.

Jeśli lubicie thrillery z nutką pikanterii, szybką, zaskakującą akcją to książka zdecydowanie dla was. W czerwcu ukaże się ciąg dalszy, już się nie mogę doczekać. Polecam z całego serca.

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was i zaciekawiłam powieścią, a jeśli macie ochotę na więcej to serdecznie zapraszam w najbliższy wtorek do udziału w spotkaniu online z autorem o 19:00 na moim profilu na Facebooku i Instagramie. https://www.facebook.com/zezaczytanaewelka

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Magia Słów, 5.10.2023.

Pewnego popołudnia umówiłam się na spotkanie
z Marcinem Wnukiem, debiutującym łódzkim pisarzem.

Marek Wysocki pracuje jako ochroniarz w...

Super!!!

Super!!!

Marek Wysocki to prawicowy patriota, który swoje niepowodzenia wyjaśnia korupcją i układami. To mężczyzna z ogromnymi aspiracjami, lecz pracujący jako ochroniarz w hipermarkecie. Jego życie to pasmo porażek i w momencie, gdy poziom rozgoryczenia zaczyna sięgać zenitu w jego życiu pojawia się Gosia.
Małgorzata to kobieta sukcesu, która ma takie same ideologie jak Marek, to dzięki niej, mężczyzna ma szansę na wykreowanie nowej rzeczywistości.
Intryga to wciągający, poruszający kontrowersyjne tematy kryminał z wątkiem romantycznym. Lekki styl pisania autora sprawia, że książkę czytało się szybko, pomimo mojej niechęci do polityki i zarazem do głównego bohatera. No cóż nie moja wina że nie toleruje ludzi, którzy nie szanują zdania, czy poglądów drugiej osoby. Fabuła wciąga i z przyjemnością śledzimy dalsze losy bohatera i jakim manipulacjom uległ. Autor umiejętnie pokazuje jak łatwo omamić drugą osobę i w pewnym momencie, nawet zaczęłam współczuć Markowi.

Małgorzata to kobieta sukcesu, która ma takie same ideologie jak Marek, to...

„Intryga” @marcin.wnuk.autor to debiut literacki, po który z chęcią sięgnęłam dzięki @wydawnictwomagiaslow .

To ciekawy, emocjonujący i nieschematyczny thriller. Autor stworzył tutaj napiętą atmosferę, w której młody mężczyzna gotów jest podjąć się radykalnych działań w imię swoich przekonań. Książka rzuca pytania jak daleko można się posunąć dla kraju i dla miłości. Mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji i ciekawe oraz intrygujące rozwiązania sprawiły, że z zapartym tchem śledziłam rozwijającą się fabułę.
„Intryga” to książka, która porusza kontrowersyjne tematy i prowokuje do refleksji. Autor stworzył ciekawą fabułę z intrygującymi wątkami oraz wartką akcją, która sprawia, że ta powieść z pewnością przyciągnie miłośników gatunku.

⭐️⭐️⭐️/5

Marek Wysocki, główny bohater, zderza się ze swoimi ograniczonymi możliwościami w życiu. Jest ochroniarzem w hipermarkecie. Jego postawa jest skrajnie prawicowa a fanatyczny patriotyzm wprowadzają go w świat frustracji, gdzie obwinia korupcję i układy za swoje niepowodzenia. Jednak życie Marka zmienia się, gdy poznaje Gosię i zakochuje się w niej bez reszty.

RECENZJA

„INTRYGA”

AUTOR: MARCIN WNUK

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
WYDAWNICTWO: MAGIA SŁÓW

„A może błędem było zlekceważenie tego snu? Może jakaś wewnętrzna, niezbadana siła, która kieruje naszym losem, w ten sposób wysyła mu ostrzeżenie?”

Intryga to lekki kryminał z wątkiem romansu otulony szczelnie polityką. Intryga to na pewno nieschematyczna książka, która spodoba się, czytelnikom. Autor stworzył ciekawą fabułę, która  stopniowo się rozpędza wciągająca nas do świata polityki, tajemnic, intryg i niespełnionych aspiracji. Książka wywołuje wiele emocji i przemyśleń.
Mnie się troszkę dłużyła, ale tylko dlatego, że mam straszną awersję do polityki i takich ludzi jak Marek, którzy nie uznają zdania innych i innych poglądów, więc mogę być lekko nieobiektywna. Za to stworzona intryga, w którą został, wciągnięty Marek była ciekawa, jego ekscytacja nową perspektywą i odkrywaniem innego świata, nie spowodowała, że gdy zapaliła, mu się czerwona lampka zatrzymał się, że  coś jest, nie tak a brnął, dalej nie myśląc o  konsekwencjach swoich decyzji, jakie może ponieść.
Autor ma lekkie pióro, które powoduję, że książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Bohaterzy ciekawie wykreowani, pewni swoich przekonań, którzy wzbudzają wiele różnych emocji, nie koniecznie pozytywnych.
Autor bardzo dokładnie opisuje, głównego bohatera, jego każdy dzień, to co się z nim dzieje, co myśli, jakie emocje w nim siedzą.

Marek Wysocki to człowiek, ciekawy świata, oczytany, na wiele tematów miał swój jasny pogląd.
Intrygowała go polityka krajowa, miał swoje sympatie polityczne i wyrobione zdanie na tematy polityki i nie tolerował, tego, że ktoś może mieć inne zdanie. Ma wygórowane ambicie, zadeklarowany prawicowy patriota jak o sobie mówi, swoje poglądy wyraża w sieci na portalach internetowych, aktywnie komentując. Urodził się po to, by osiągnąć sukces, jednak zgubił gdzieś po drodze ambicie, aby dążyć do wybranego celu.
Za swoje niepowodzenia obwinia wszystko dookoła, bo przecież wszędzie są układy układziki.
Powiedziałabym, że to taki fanatyk polityczny. Niby nie szkodliwy, a jednak garść niepowodzeń sprawia, że staje się podatny na manipulacje, takie naczynie gliniane, które można formować według swoich potrzeb.
Poznając, Gosię bardzo się zmienia, myśląc, że z taką kobietą u boku może wszystko.
Jednak nie polubiłam się z nim.

Gosia to postać owiana dużą dawką tajemnicy. Pewna siebie kobieta, która ma wszystko zaplanowane i umiejętnie manipuluje otoczeniem, aby osiągnąć swój cel.

„Ta kula tkwi w jego gardle, nie chce przejść dalej i zaczyna się nią krztusić. Poczuł, jak korpus jego ciała rozsadza od środka milion igieł. W głowie zapanowało wrzenie jak w czajniku, z którego para nie może znaleźć ujścia i zaraz eksploduje...”

Marek pracuje jako ochroniarz w hipermarkecie. Marzy o pracy w któreś ze służb specjalnych, takich jak ABW lub CBA. Jednak ciągłe pasmo niepowodzeń powoduje, że pęka w nim pewna granica. Niestety nie miał dalszego pomysłu na siebie. Pewnego dnia poznaje dziewczynę, która zmienia, jego życie nie zdając sobie sprawy nawet jak bardzo. Właśnie życie zaczęło mu pisać scenariusza, jakiego nikt by nie przewidział, nawet on sam.

-Jaki scenariusz Markowi napisze życie?
-Czy pójdzie dalej przez życie, próbując szczęścia na innych płaszczyznach?
-Dokąd zaprowadzi go uczucie do Gosi?
-Do czego posunie się Marek dla swojego kraju i miłości?
-W jakie szpony intrygi zostanie wciągnięty?
-Czy Gosia przypadkiem pojawiła się w życiu Marka, czy jednak miała w tym ukryty cel?
-Czy dziewczyna wprowadzi go do świata, o którym od dawna marzył?

Polecam.

RECENZJA

„INTRYGA”

AUTOR: MARCIN WNUK

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
WYDAWNICTWO: MAGIA SŁÓW

Uwielbiam takie klimaty. Wszytko w tej książce jest na swoim miejscu. W zasadzie to nie ma do czego się doczepić. Bardzo fajna tematyka.Myślę że to bardzo dobry materiał na świetny film. Chyba stane się fanem książek Marcina Wnuka;)

Marek jest fanatykiem polityki, ale marzy mu się praca w policji... Niestety na początek życie funduje mu tylko pracę ochroniarza w jednym z hipermarketów... Pewnego dnia jednak dostaje telefon z KWP, aby stawił się na rozmowę. Marek tylko czekał na ten moment, aby móc urzeczywistnić swoje marzenia... Pewnego dnia poznaje Gosię. Pierwszy raz widzi ją na oczy, ale wie, że jest warta bliższego poznania... Jest inna niż pozostałe kobiety. Gosia tak jak on jest fanatyczką polityki co sprawia, że mężczyzna jeszcze bardziej się zakochuje. Jak się później okazuje kobieta manipuluje Markiem o czym zakochany nie ma pojęcia...

Czy Markowi uda się spełnić swoje marzenia?
Jaki wpływ będzie miała na mężczyznę Gosia?

Książka nie porwała mnie od samego początku... Już myślałam, że ten wątek z polityką w tle będzie się ciągnąć jeszcze dłużej, ale na szczęście coś zaczęło się w końcu dziać i zrobiło się ciekawie. Jako, że jest to debiut Pana Marcina Wnuka to spojrzę na tę książkę nieco inaczej. Każdy z nas ma inne postrzeganie pewnych rzeczy, a jestem tego zdania, że neutralne opinie motywują bardziej niż pozytywne ;)
Oczywiście autorowi życzę wielu sukcesów i napewno sięgnę po inne książki, aby móc porównać jak bardzo styl pisania Pana Marcina się zmienił 🙂

Jeśli jesteście ciekawi tej historii zachęcam Was do własnej oceny tej książki 😉

Bardzo mi się podobała. Zarwałam większą część nocy, żeby dowiedzieć się jaki będzie koniec. Polecam wszystkim.

Nie jestem recenzentką więc napiszę krótko. Dałam się skusić i jestem pod wielkim wrażeniem. Super książka. Polecam każdemu.

• Recenzenckie
  • Czekam na epub