Dzień z przyjaciółmi

2023-05-05
2023-05-05
28 min.

Okładka książki Ja, akcja. Księga działania Peter H. Reynolds, Susan Verde
Ja, akcja. Ksi... Peter H. Reynolds, ...
Okładka książki Niesforne Ziarenko Jory John, Pete Oswald
Niesforne Ziar... Jory John, Pete Osw...
Okładka książki Basia i zagadki wszechświata. Mikroby Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i zagadk... Marianna Oklejak, Z...

1966

Ciepła opowieść o tym, że z przyjaciółmi nawet nudny i nieciekawy dzień można zmienić w coś wyjątkowego.

Historyjka krótka tekstowo, ale z ilustracjami pełnymi detali, o których można długo z młodym czytelnikiem rozmawiać, wyszukiwać coraz to kolejne smaczki.

Ta opowieść pachnie jak domowa przepyszna szarlotka, którą się piecze, bo a nuż wpadną niezapowiedziani goście.

Od szarlotki wszystko się zresztą zaczyna. Szop pracz nudzi się w swoim domu i aby poprawić sobie humor postanawia upiec ciasto. Okazuje się jednak, że nie ma jaj. Rusza więc do Lisa, bo ten wiadomo lubi kury. Lis jednak próbuje naprawić przeciekający dach, więc razem idą do Bursuka po drabinę, ale jak tam dotrą dużo ważniejsze okaże się hasło w krzyżówce, do którego odpowiedź zna tylko niedźwiedź. Ruszają więc, jak się domyślacie, dalej. Miło i przyjemnie mija im ten wspólny czas, w coraz to większym gronie. Niespiesznie, wręcz leniwie, przemierzają las i łąki, aby nad jeziorem żarzyć przyjemnej kąpieli, bo niedźwiedź właśnie tam łowi ryby. Ale, co z szarlotką? Będzie. Spokojnie. I dach zreperowany i krzyżówka rozwiązana. Wszystko będzie, bo gdy ma się przyjaciół to, jakoś tak wszystko się układa, czyż nie? 😉

---
Ależ w tę lekturę człowiek z lubością się zatapia. Jest jak, spokojny letni dzień, który na długo zapada w pamięć, bo najmilsze wspomnienie o nim budują ludzie, z którymi go przeżyliśmy. Pięknie ilustrowany picturebook. Strona po stronie zabiera nas w prostą, acz wyjątkową czytelniczą wędrówkę.

Pokazuje dzieciom, że w potrzebie można liczyć na przyjaciół, którzy nie tylko przyjdą z pomocą, ale umilą swoją osobą wspólne spędzony dzień. 💛

Dzień z przyjaciółmi” to urocza książka, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Tako. Autor Philip Waechter zabiera młodych czytelników do urokliwego świata fauny i flory pełnego sympatycznych przyjaciół. Szop, lis, borsuk, niedźwiedź i wrona spędzają razem słoneczny, spokojny dzień. Przyjaciele spacerują, łowią ryby, rozmawiają, pieką ciasto, wzajemnie sobie pomagają i świetnie się bawią. Co dokładnie robią? Warto przeczytać z dziećmi. 😉
Bohaterowie z pewnością są w tym wszystkim tak ujmujący, że opowieść czyta się z przyjemnością. Ten utrzymany w jasnych barwach picturebook jest bardzo przyjemny dla czytelnika. Rodzicom przypomina o latach beztroskiego dzieciństwa, a dzieciom o zbliżających się wakacjach. Autor we wspaniały sposób przekazuje za pomocą prostych słów jak należy czerpać radość z życia w towarzystwie innych. Jednocześnie przypomina, jak ważna może być przyjaźń, wspólnota i proste czynności takie jak rozmowa czy spokojny posiłek. 👌 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/dzien-z-przyjaciomi.html

"Dzień z przyjaciółmi" to niewielka, ale niezwykle ujmująca książka, która zabiera nas w podróż pełną ciepła i beztroski. Autor w mistrzowski sposób oddaje atmosferę leniwego, słonecznego dnia, gdzie czas płynie niezwykle wolno. To opowieść o niespiesznym przechadzeniu po leśnych ścieżkach, łowieniu ryb i niesieniu pomocy, która zbliża i poprawia nastrój.

Jednym z najbardziej intrygujących elementów tej książki jest personifikacja zwierząt, które stają się bohaterami historii. Szop, lis, borsuk, niedźwiedź i wrona to postacie pełne ciepła i przyjaźni. Przez całą książkę prowadzą przyjemne rozmowach, pieką aromatyczną szarlotkę i razem spędzają beztroski czas. To wspaniały przykład prawdziwej przyjaźni i uważności na potrzeby innych.

"Dzień z przyjaciółmi" to książka, która skupia się na relaksie i cieszeniu chwilą. Autor przypomina nam, jak ważne jest docenianie spokojnych, przyjemnych chwil spędzonych w doskonałym towarzystwie. W tej historii odkrywamy, jak czerpać radość ze wspólnie spędzonych dni i celebrować codzienność.

Jestem pod wrażeniem oszczędności słów, jakich użył autor, aby wywołać tak bogate emocje. Choć opowieść jest krótka, w pełni oddaje uczucia bohaterów, którzy cieszą się z obecności bliskich. Książka przypomina nam również, że czas, który poświęcamy drugiej osobie, jest bezcenny i niezastąpiony. To prawdziwa celebracja przyjaźni i relacji, która rozkwita na łagodnym tle spokoju.

Czytając "Dzień z przyjaciółmi", czuć zapach lata i słonecznych dni. Malownicze kadry przewijają się przed naszymi oczami, odcinając od pędu codzienności.
Niewątpliwie to książka, która wnosi do naszego życia łagodność i błogi spokój. Jej przesłanie jest klarowne: doceniajmy chwile.

Jednym z...

• Chcę kupić
  • Dziecko
  • Dziecięce
  • Biblioteka
  • Samodzielne
  • Książki
  • Przyjaźń

Dodaj cytat z książki Dzień z przyjaciółmi