Chrześcijanin i lęk

Der Christ und die Angst
83-7097-322-1
religia
Snoopy

Autor podejmuje refleksję nad zjawiskiem lęku w życiu chrześcijanina i we współczesnym świecie. Tak wnikliwe studium jest niewątpliwie pracą pionierską. Podejście autora jest na wskroś teologiczne - wychodząc od wypowiedzi Pisma Świętego na temat wartości i bezwartościowości lęku, wnika głębiej w temat, próbując ukazać istotę lęku. Spotkanie z podobnymi próbami podjętymi przez Kierkegarda wykazują, że biblijny punkt wyjścia daje lepsze i głębsze możliwości interpretacji niż punkt wyjścia psychologiczny i filozoficzny.

Tomek | 2016-07-04
set1000 | 2015-12-17