The Soulmate

Sally Hepworth Wydawnictwo: St. Martin's Press kryminał, sensacja, thriller
St. Martin's Press
2022-10-25
2022-10-25

Na goodreads książka miała bardzo dobre recenzję, dlatego z chęcią sięgnęłam po tę pozycję. Książkę czytało się dobrze, ale spodziewałam się czegoś więcej. Wątki przeplatały się do samego końca i nie było wiadomo jaka jest prawda. A kiedy już doszło do wyjawienia prawdy, mam wrażenie, że nie zrobiło to na mnie wielkiego WOW, chociaż nie przewidywałam takiego zakończenia.
W tej pozycji podobało mi się przedstawienie głównej bohaterki, która była pod urokiem swojego męża. Do samego końca kobieta była "uległa" i zaślepiona. Ciekawie było widzieć jak osoby z boku postrzegają bohaterkę. Czy polecam tę książkę? Myślę, że mimo wszystko tak, ponieważ czytając nie męczyłam się, fabuła nie powaliła, ale podobała mi się. Myślę, że książka znajdzie swoich odbiorców.

W...

Niestety nie polubiłam tej książki. Powieści Autorki traktuję jako bezpieczną odskocznię, wiem czego się spodziewać - lekkie ale dosyć ciekawe thrillery typu domestic. W tej powieści odczułam pośpiech - wyprodukować kolejny bestseller, bez względu na fabułę i niestety tutaj fabuła jest naciągana, mogłabym ją przełknąć ale prowadzenie książki też było słabe, czułam jak Autorka męczyła się żeby zlepić wątki ale trakcja była zbyt duża i powstał kiczowaty, niespójny twór. Jestem przekonana, że niewiele jej było trzeba żeby utrzymała poziom. To przykład pisania na akord, nie czytałam nigdy Donny Tart ale jej powieści są uznawane za arcydzieła, a wydaje je raz na kilka lat. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z powieściami Sally - nie zniechęcajcie się, poprzednie powieści może nie są genialne ale jak najbardziej można po nie sięgnąć.

Dodaj cytat z książki The Soulmate