Wyrok

Okładka książki Wyrok Albert Wojt
Okładka książki Wyrok
Albert Wojt Wydawnictwo: Estymator Cykl: Ewa wzywa 07... (tom 136) Seria: Kryminał z myszką kryminał, sensacja, thriller
Ewa wzywa 07... (tom 136)
Kryminał z myszką
Estymator
2022-01-01
1987-01-01
albert wojt wyrok

Lubię tego autora. Fabuły może proste i wiele zbiegów okoliczności, ale logiczne i ciekawie pisane.

Fajny stary typ pisania, bez efektów specjalnych i wodotrysków. Ogólnie miło się to czyta. Trochę ludzie gadatliwi w tych książkach. W rzeczywistości trudno od ludzi uzyskać tyle informacji. Ale książka całkiem dobra.

Zawsze z sentymentem wracam do milicyjnych kryminałów i lubię serię "Ewa wzywa 07" :) W "Wyroku" sympatyczny porucznik zgrabnie ustala sprawcę zabójstwa oraz motywy jego działań. A nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę, że prawie za wszystkimi podejrzewanymi musi biegać, nie mówiąc już o scenie z rynną :) Polecam!

Popijawa na żoliborskiej melinie kończy się tragicznie - jeden z jej uczestników zostaje znaleziony martwy w pobliskiej piwnicy z raną kłutą w plecach.
Szybkie śledztwo MO ujawnia, że każdy z pozostałych imprezowiczów miał motyw dla zabójstwa. Porucznik Mazurek stara się rozwiązać sprawę, mając również na uwadze niewyjaśnione tajemnice z przeszłości zamordowanego.
Krótki, zwarty fabularnie kryminał z ciekawym twistem pod koniec (aczkolwiek rozwiązanie sprawy jest w sumie zbyt przypadkowe, by można je uznać za w pełni udane),bez propagandy (to plus, bez opisów późnego prlu (to minus) - ale w sumie udana rozrywka.

Krótki,...

Mam w domu dwa kryminały Wojta i szczerze mówiąc, "Wyrok" jest od nich o kilka klas lepszy. Milicja znajduje zwłoki młodego chłopaka Walenika. Podejrzenia koncentrują się na znajomych ofiary, tzw. niebieskich ptakach. Jedni są już zdeklarowanymi przestępcami, inni, eksstudenci, balansują na granicy. Sprawnie napisane, a sprawca nie jest oczywisty...

Bardzo przyzwoity milicyjny kryminał. Jeśli komuś nie przeszkadza miniona rzeczywistość, ciut odmienna od aktualnej, a w charakterze dochodzeniowca błyskotliwy funkcjonariusz MO to warto sięgnąć po tą książkę.

Jak ktoś lubi kryminały o milicji i czasach PRLu (jerzębiak i te sprawy) polecam

• Popkultura PRL
  • Sensacja/Kryminał
  • Przeczytane 2022
  • Polskie kryminały, sensacje, thrillery i okolice
  • Przeczytane w 2022 roku
  • Kryminał, sensacja