Dlaczego psy się obwąchują?

Okładka książki Dlaczego psy się obwąchują? Nick Crumpton
Okładka książki Dlaczego psy się obwąchują?
Nick Crumpton Wydawnictwo: Media Rodzina literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Media Rodzina
2023-02-16
2023-02-16
48 min.
Miłosz Urban

Ta kapitalna książka odkryje przed Wami wiele psich tajemnic, np. co oznacza konkretne machanie ogonem. Poznacie bliżej mniej i bardziej znane rady psów, dowiecie się co psy lubią i potrafią robić. Ale nie jest to książka przedstawiająca tylko charakterystykę tych najlepszych przyjaciół człowieka, to również zbiór ciekawych psich historii, które Was rozbawią i zaskoczą.
Dowiecie się również jakich czasów sięgają podania i wierzenia o psich bóstwach, bo w końcu to również dotyczy psów.

Przepiękna książka w formie poradnika dziecięcego ,poświęcona psom. Oczywiście dorosłego też zainteresuje, choć tych wiadomości nie jest tak bardzo dużo. W sam raz na opanowanie wiedzy przez grono dziecięce. Książka jest bogato ilustrowana, kolorowa. Zdjęć brak. Format duży, twarda okładka.

Omówiono szczegółowo proces oswajania psa; psie rekordy nie tylko ze względu na wielkość ale też na długość ogona, uszu, języka poparte konkretnymi przykładami z życia; obwąchiwanie wzajemne psów na przywitanie w okolicach ogona i organ Jacobsona; co oznacza położenie ogona u psów, mowa zwierząt; pracę psów pasterskich, pokazy tresury ;psy górskie, myśliwskie; przykłady sławnych psów zasłużonych; wykorzystanie psów w różnych dziedzinach życia i służbach pożarniczych, wojsku itp.; psy wodne , pociągowe; uprawianie sportów z psami; psy kopiące, uprawiające gonitwy; psy medialne; problem psa pozostawionego samego w domu; żywienie; nauka załatwiania się na dworze; psy w mitologii.

Wszystko poparto przykładami, imionami konkretnych psów i skąd pochodzą, do kogo należą lub czyją były własnością w przeszłości.

Jest też cała masa różnych ciekawostek, dotyczących poszczególnych ras.

Na końcu znajduje się słowniczek wyrazów trudnych oraz indeks alfabetyczny.

Książeczka warta polecenia. Zainteresuje dzieciaki , szczególnie te pasjonujące się psami lub po prostu kochające je.

„Obwąchiwanie pup jest jak uścisk ręki i krótka rozmowa.”

Publikacja o edukacyjnym charakterze, wiele z niej można dowiedzieć się psach, bazuje na zbiorze krótkich ciekawostek poświęconych najpopularniejszym na świecie zwierzętom domowym. Coś na zasadzie, czy wiesz, że… Grupą docelową są już sześciolatki, które chętnie wyłapują w zaprezentowanej formie ciekawe informacje i cenne wskazówki, czyli wszystko to, co powinny wiedzieć o tych czworonogach. Narracja przyjemna i przyjazna, uwzględnia potrzeby młodych czytelników, zgrabnie inspiruje do zdobywania wiedzy. Sporo zabawnych okoliczności, sytuacji, wyjaśnień i tłumaczeń. Podoba mi się, że przez wszystko przebija się szacunek do zwierząt, zachęta do poznawania, rozumienia i akceptacji jakże niezwykłych nieraz obyczajów.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/05/dlaczego-psy-sie-obwachuja.html

„Obwąchiwanie pup jest jak uścisk ręki i krótka rozmowa.”

Bardzo ciekawe książki, które w super jasny sposób przekazują masę informacji o tych zwierzętach. Na każdej rozkładówce jest po kilka krótkich informacji w różnych tematach. Niektóre są bardzo oczywiście inne dość intrygujące.

W „Dlaczego psy się obwąchują” dowiecie się wiele o:
- Rasach
- Psach pasterskich, górskich, myśliwskich
- Szczekaniu i wyciu
- Psach surferach
- Kupach
Wiecie, że psy za pomocą swojego ogona komunikują emocje? Niesamowite ile możliwości daje im ta cześć ciała !

W „Dlaczego psy się obwąchują” dowiecie się wiele o:
- Rasach
- Psach pasterskich, górskich, myśliwskich
- Szczekaniu i wyciu
- Psach surferach
-...

"Dlaczego koty miauczą" i "Dlaczego psy się obwąchują" to dwie fascynujące książki, które powinny znaleźć się na półce każdego miłośnika czworonogów - zarówno kociarzy, jak i psiarzy, a także osób planujących adopcję swojego pierwszego zwierzaka. Te wyjątkowe książeczki to nie tylko skarbnice wiedzy, ale również prawdziwe dzieła sztuki, pełne oryginalnych i kolorowych ilustracji, które ukazują opisywane przez autorów fakty w ciekawy i przystępny sposób. Dzięki nim, czytelnik przeniesie się w świat psów i kotów, zrozumie ich zachowanie i potrzeby, a także pozna ciekawostki dotyczące historii i ewolucji tych zwierząt. Warto zanurzyć się w tej fascynującej lekturze i stać się jeszcze bliższym swojemu pupilowi.
"Dlaczego psy się obwąchują"
W przypadku książki o psach, czytelnik odnajdzie bogactwo mądrości, ukrytej w tajemnicach przeszłości. Od szlachetnych zadań, którymi pies służył ludzkości, po wyjątkowe przyjaźnie, które wzbogaciły życie ludzi na wieki. Autorzy nie tylko ukazują charakterystyczne cechy i zwyczaje różnych ras, ale też uchylają rąbek tajemnicy psich bohaterów oraz wspaniałych czworonogów, którzy pasjonują się sportem. Przybliżają również sposoby, w jakie psy porozumiewają się ze swoimi pobratymcami, jak i z ludźmi oraz fascynujące fakty, jak ten o największym psie na świecie, który wyrósł na 103,5 cm!

Te prawdziwe perełki zostały zaprezentowane czytelnikowi w niebanalny sposób, podzielone na krótkie, przystępne rozdziały, które pozwalają na lekkie i przyjemne przyswajanie wiedzy. Bez wątpienia, obie książki to pozycje, które powinny znaleźć się na półce każdego miłośnika psów i kotów.

Dawno temu psy były dzikimi zwierzętami. Jednak z biegiem czasu stawały się bliższe człowiekowi. Początkowo pilnowały domów, pomagały w gospodarstwach, by wreszcie stać się przyjacielem. Poznajcie bliżej te niezwykłe zwierzęta, od najmniejszych piesków chihuahua, po największe dogi niemiecki, od tych z najdłuższymi uszami, po te z najdłuższym ogonem. Aby lepiej zrozumieć psy, musicie koniecznie przyjrzeć się ich ogonkom. Machając nimi w różny sposób, komunikują się z nami.

Psy są obecne w życiu ludzi od bardzo dawna. Psy pasterskie mają w sobie tyle energii, że rewelacyjnie sprawdzają się do przeprowadzania owiec i bydła. Inne pokazują swoją zwinność i talenty na różnych pokazach. Są psy górskie, psy myśliwskie, a także psi bohaterowie. Niezależnie od tego, w czym są najlepsze, stają się naszymi przyjaciółmi, członkami rodzin. I choć czasami głośno szczekają, kopią dołki w ogrodzie i ciągle biegają, wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez nich.

Poznajcie razem z dziećmi różne rasy psów, ich zwyczaje, zajęcia, upodobania. Książka skrywa nie tylko wiele informacji, ale i ciekawostek, które mogą zaskoczyć czytelnika.

Oj, na te książki czekałam z zapartym tchem!
Cóż innego mogła by robić czołowa kociara, a wcześniej psiara? 🤭

Czy wiecie wszystko o naszych domowych czworonogach?

Za sprawą współpracy z @mediarodzina.wydawnictwo dotarły do mnie kapitalne dowody na to, że nawet mając ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną można wciąż wiedzieć nie wystarczająco.

Przedstawiam Wam więc "Dlaczego psy się obwąchują?", poruszającą tajniki psich zachowań i motywacji oraz "Dlaczego koty miauczą?", czyli odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania natury zwierząt najbardziej samowystarczalnych zwierząt, jakie zamieszkują z ludźmi. 🤭
O rzetelne treści zadbał ekspert, dr Nick Crumpton a o ilustracje pełne duszy Lili Snowden-Fine.

Książki poprowadzone są jasno i czytelnie. Każda rozkładówka ma swój tytuł i stawia kolejne pytania i odpowiedzi, aby skupić możliwie najwięcej uwagi na temacie przy zachowaniu minimalizmu, z uwagi na wiek odbiorcy.
Nie znajdziesz tutaj rozwlekłych wypowiedzi, a konkrety ubarwione nutką humoru a czasem historii.

Estetyczna uczta.
Tak swobodnie można określić każdą z nich.

Zależnie od preferencji samodzielnie możecie zdecydować o doborze treści.
Jeśli Twój maluch z ogromną radością poznaje nowe kocie rasy, przyzwyczajenia a może już posiadacie w domu jednego z nich gwarantuje, że wnętrze "Dlaczego koty miauczą?" wbije Was w fotel.
Bo czy wiecie, o czym świadczy kocie drapanie?
Albo co jest powodem kociej nienawiści względem kąpieli? 🤔

Do tej pory myślałam, że o psach wiem już wszystko.
Mamy tutaj fanatyków szczekajacych przyjaciół ludzi?
Zaskoczy Was "Dlaczego psy się obwąchują?" , a to wszystko dlatego, że zyskacie odpowiedź na pytanie o psim surfowaniu, pracy a także rozwiklacie zagadkę dotyczącą wycia rownolegle do innych sygnałów dźwiękowych.

To co, która dla Was? 🤭🤪💛

Oj, na te książki czekałam z zapartym tchem!
Cóż innego mogła by robić czołowa kociara, a wcześniej psiara? 🤭

Czy wiecie wszystko o naszych domowych czworonogach?

Przedstawiam Wam więc...

• Poradnik
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Dziecięce
  • Samodzielne
  • Edukacyjne
  • Psie

Dodaj cytat z książki Dlaczego psy się obwąchują?