Dlaczego konie nie bekają?

Okładka książki Dlaczego konie nie bekają? Nick Crumpton
Okładka książki Dlaczego konie nie bekają?
Nick Crumpton Wydawnictwo: Media Rodzina literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Media Rodzina
2023-11-08
2023-11-08
48 min.

Z tej książki poznacie odpowiedzi nie tylko na tytułowe pytanie, bo informacji o koniach jest tu całe mnóstwo. Piękne, dumne, postawne zwierzęta zaprezentują się czytelnikom w pełnej krasie i pozwolą się bliżej poznać. Zatem wskakujcie na siodło i zobaczcie co kryje ta książka.

Zaczniecie od historii koni i pierwszych wzmianek na temat ich powiązań z ludźmi, bo jak zapewne wiecie relacje konia i człowieka znane są na różnych poziomach. Jaki ciekawostki przedstawione zostały tutaj znane konie znanych ludzi m.in. Aleksandra Wielkiego czy Napoleona.

Poznacie rozmaite rasy koni i dowiecie się, co je cechuje, ponieważ niektóre z nich doskonale sprawdzają się w zawodach jeździeckich, inne odnajdują się przed kamerą, jeszcze inne znajdują zatrudnienie w policji lub ciągną królewskie karoce. Jest też konkretna rasa, która uznawana jest za jedną z najinteligentniejszych i te właśnie konie nauczane są do wykonywania specjalnych zadań.

Są tutaj także informacje dotyczące pielęgnacji koni, sposobów ich poruszania się, czy interpretacji ich samopoczucia na podstawie tego jak konie trzymają uszy.

To książka, przez którą można przelecieć galopem, bo wciągnie Was i zaciekawi i zanim się obejrzycie przeczytacie ją do końca. Dla miłośników koni pozycja obowiązkowa 😊

Dodaj cytat z książki Dlaczego konie nie bekają?