Dlaczego koty miauczą?

Okładka książki Dlaczego koty miauczą? Nick Crumpton
Okładka książki Dlaczego koty miauczą?
Nick Crumpton Wydawnictwo: Media Rodzina literatura dziecięca
2023-02-22
48 min.
Miłosz Urban
koty dzieci

Okładka książki Szalona gra w rób to co ja , czyli Franek i Felek idą spać Gabriela Rzepecka-Weiss, Piotr Stachera
Szalona gra w ... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vogel
Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vo...
Okładka książki Naprawdę chcę to ciasto! Lucia Gaggiotti (Ilustratorka), Simon Philip
Naprawdę chcę ... Lucia Gaggiotti (Il...
Okładka książki Operacja Tajemnica zamku Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Tajem... Jørn Lier Horst, Ha...

To książka, która przedstawia koty i ich najbliższych krewnych. Pełna jest zaskakujących faktów i niespodziewanych ciekawostek. Książka obali lub potwierdzi pewne mity, które powtarzamy sobie - pytanie czy wiemy jak jest naprawdę?
Poznacie kilka kocich osobowości, tych prawdziwych jak i znanych z historii i wierzeń.
Jednym słowem mówiąc, będzie kocio.

Jednym słowem mówiąc, będzie kocio.

„Koty potrafią wydawać sto różnych odgłosów i każdy z nich ma inne znaczenie.”

Koty to jedne z najbardziej ulubionych pupili człowieka. Zachwyca ich poczucie niezależności i wolności. Rozluźniamy się wsłuchując się w przyjemne mruczenie. Podczas głaskania chętnie czerpiemy od nich pozytywną energię. Ileż radości przynosi zabawa z nimi, obserwowanie pozorowanych polowań i chwytania zdobyczy. Miliard kotów domowych na świecie stanowi imponującą liczbę. Kotowate, podobnie jak psowate, mogą pochwalić się wielką różnorodnością ras, ale wciąż drzemie w nich duży składnik dzikości fascynującej człowieka. Psy my wybraliśmy, ale koty wybrały nas. Przyjemnie przebywa się w ich towarzystwie, ale również entuzjastycznie poznajemy historyjki na ich temat. Książka „Dlaczego koty miauczą?” jest właśnie zbiorem wielu interesujących ciekawostek.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/06/dlaczego-koty-miaucza.html

„Koty potrafią wydawać sto różnych odgłosów i każdy z nich ma inne znaczenie.”

Książka Dlaczego koty miauczą? wydana przez Wydawnictwo Media Rodzina to skarbnica wiedzy o tych wspaniałych zwierzętach. Przybliża historię przyjaźni miedzy ludźmi a kotami, pokazuje różnorodność ras, opisuje niezwykłe zdolności mruczków oraz zaskakuje ciekawostkami na ich temat.

Po lekturze będziecie wiedzieć, że dla kotów nie ma rzeczy niemożliwych: mogą zostać burmistrzem miasteczka, pływać na statku, przeżyć upadek z dużej wysokości, a do tego urodzić w jednym miocie piętnaścioro kociąt!

Książka uczy dzieci szacunku do kotów, tłumaczy z czego wynikają ich różne zachowania oraz jak je właściwie rozumieć. Na końcu, został także zamieszczony słownik kocich pojęć, wśród których wyjaśnione są słowa: miot, mikroczip, sterylizacja itp. Myślę, że to dobra pozycja dla rodzin, które planują powiększenie rodziny o mruczącego wąsacza lub mają już w domu kota, z którym dziecko się średnio dogaduje.

Dlaczego koty miauczą? ma bardzo przyjemna formę – twardą oprawę, matowe strony z licznymi ilustracjami oraz niedużymi porcjami tekstu. Jest dopracowana w szczegółach, warto zwrócić uwagę na piękną wyklejkę.

Książka ma także jedną wadę. Jeśli jeszcze kota w domu nie macie, to na pewno Wasze dzieci zapytają po lekturze, czy możecie jakiegoś przygarnąć…

Bardzo ciekawe książki, które w super jasny sposób przekazują masę informacji o tych zwierzętach. Na każdej rozkładówce jest po kilka krótkich informacji w różnych tematach. Niektóre są bardzo oczywiście inne dość intrygujące.

Co znajdziecie w „Dlaczego koty miauczą?”Informacje między innymi o
- Rasach
- Komunikacji
- Nastrojach
- Zmysłach
- Higienie
Wiedzieliście, że kocie wibrysy na pysku są tak długie jak szeroki jest kot, aby mogły sprawdzić przy pomocy głowy czy cały się zmieści w danym otworze?

Książka zakończona jest mini słowniczkiem.

Co znajdziecie w „Dlaczego koty miauczą?”Informacje między innymi o
- Rasach
- Komunikacji
- Nastrojach
- Zmysłach
- Higienie
Wiedzieliście, że...

Jeśli wasze dzieci lubią kociaki, ta książka na pewno im się spodoba. Ta, skierowana do przedszkolaków, książka przepełniona jest licznymi faktami i ciekawostkami o tych czworonogach.

Koty małe i duże, domowe i dzikie, należą do jednej rodziny. Ich różnorodność i obszary zamieszkania są bardzo różne. W książce głównie skupiono się na tych udomowionych, choć są też informacje o boskim wcieleniu kotów, a także o kotach sprawujących władzę.

Najważniejsze informacje zawarte w tekście będą niezwykle pomocne dla tych, którzy chcieliby mieć kota lub już go posiadają. Dowiecie się między innymi dlaczego koty miauczą, po co są im potrzebne wąsy, dlaczego ich noski są mokre i co sprawia, że widzą w ciemności. Aby wasz pupil dobrze się czuł, trzeba mu zapewnić pożywienie, dawkę ruchu i innych atrakcji (by nie ostrzył pazurków na meblach),czystą kuwetę i sporą dawkę głaskania.

Posiadanie zwierzaka to duża odpowiedzialność. Warto więc zadbać o to, by czuł się dobrze w naszym domu i aby niczego mu nie brakowało. Książki o zwierzętach, ich potrzebach i przyzwyczajeniach pokazują dzieciom, że pupile to nie zabawki i należy się nimi opiekować.

"To pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób kochających koty." Mnóstwo informacji i ciekawostek czeka na małych odkrywców.

Oj, na te książki czekałam z zapartym tchem!
Cóż innego mogła by robić czołowa kociara, a wcześniej psiara? 🤭

Czy wiecie wszystko o naszych domowych czworonogach?

Za sprawą współpracy z @mediarodzina.wydawnictwo dotarły do mnie kapitalne dowody na to, że nawet mając ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną można wciąż wiedzieć nie wystarczająco.

Przedstawiam Wam więc "Dlaczego psy się obwąchują?", poruszającą tajniki psich zachowań i motywacji oraz "Dlaczego koty miauczą?", czyli odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania natury zwierząt najbardziej samowystarczalnych zwierząt, jakie zamieszkują z ludźmi. 🤭
O rzetelne treści zadbał ekspert, dr Nick Crumpton a o ilustracje pełne duszy Lili Snowden-Fine.

Książki poprowadzone są jasno i czytelnie. Każda rozkładówka ma swój tytuł i stawia kolejne pytania i odpowiedzi, aby skupić możliwie najwięcej uwagi na temacie przy zachowaniu minimalizmu, z uwagi na wiek odbiorcy.
Nie znajdziesz tutaj rozwlekłych wypowiedzi, a konkrety ubarwione nutką humoru a czasem historii.

Estetyczna uczta.
Tak swobodnie można określić każdą z nich.

Zależnie od preferencji samodzielnie możecie zdecydować o doborze treści.
Jeśli Twój maluch z ogromną radością poznaje nowe kocie rasy, przyzwyczajenia a może już posiadacie w domu jednego z nich gwarantuje, że wnętrze "Dlaczego koty miauczą?" wbije Was w fotel.
Bo czy wiecie, o czym świadczy kocie drapanie?
Albo co jest powodem kociej nienawiści względem kąpieli? 🤔

Do tej pory myślałam, że o psach wiem już wszystko.
Mamy tutaj fanatyków szczekajacych przyjaciół ludzi?
Zaskoczy Was "Dlaczego psy się obwąchują?" , a to wszystko dlatego, że zyskacie odpowiedź na pytanie o psim surfowaniu, pracy a także rozwiklacie zagadkę dotyczącą wycia rownolegle do innych sygnałów dźwiękowych.

To co, która dla Was? 🤭🤪💛

Oj, na te książki czekałam z zapartym tchem!
Cóż innego mogła by robić czołowa kociara, a wcześniej psiara? 🤭

Czy wiecie wszystko o naszych domowych czworonogach?

Przedstawiam Wam więc...

Były ciekawostki o psach, są i ciekawostki o kotach 🥰

Świetnie, że książki wizualnie do siebie pasują, a ilość informacji w tej książce, zawróci w głowie niejednemu kociarzowi. Jeśli jesteście ciekawi np. czy koty faktycznie mają kilka żyć, zajrzyjcie do:
Dlaczego kotu miauczą? - dr Nick Crumpton, wydawca mediarodzinawydawnictwo

Ta część, jak jej poprzedniczka formatu a4, w twardej oprawie z miękkimi stronami. To idealny prezent dla wszystkich miłośników kociaków. Znajdują się tu ciekawe fakty o tych puszystych kłębuszkach. Znajdziecie razem z dziećmi odpowiedzi na pytania: czy ludzie zawsze mieli koty? Dlaczego kotu miauczą? Czy lubią głaskanie? Jak dbać o ich zdrowie? I wiele innych. Wszystkie te ciekawostki zawarte są na tel pięknych ilustracji w których kotów nie brakuje. A na samym końcu tej ciekawej książki znajdziecie słownik kocich pojęć.

U nas sprawdzają się obie części zarówno jako książki do czytania i oglądania🥰

Zapraszam do czytania 🥰

Były ciekawostki o psach, są i ciekawostki o kotach 🥰

Dlaczego kotu miauczą? - dr Nick Crumpton, wydawca mediarodzinawydawnictwo

Ta część, jak jej poprzedniczka formatu...

"Dlaczego koty miauczą?" została okrzyknięta przez Młodego "najlepszą kotową książką" i trudno się z tym nie zgodzić. Możemy w niej przeczytać między innymi gdzie koty lubią być głaskane, czy przynoszą pecha i ile lat miał najstarszy kot 😉

"Dlaczego koty miauczą" i "Dlaczego psy się obwąchują" to dwie fascynujące książki, które powinny znaleźć się na półce każdego miłośnika czworonogów - zarówno kociarzy, jak i psiarzy, a także osób planujących adopcję swojego pierwszego zwierzaka. Te wyjątkowe książeczki to nie tylko skarbnice wiedzy, ale również prawdziwe dzieła sztuki, pełne oryginalnych i kolorowych ilustracji, które ukazują opisywane przez autorów fakty w ciekawy i przystępny sposób. Dzięki nim, czytelnik przeniesie się w świat psów i kotów, zrozumie ich zachowanie i potrzeby, a także pozna ciekawostki dotyczące historii i ewolucji tych zwierząt. Warto zanurzyć się w tej fascynującej lekturze i stać się jeszcze bliższym swojemu pupilowi.

"Dlaczego koty miauczą"
Jeśli jesteś miłośnikiem kotów, to ta książka z pewnością Cię zainteresuje! To prawdziwa skarbnica wiedzy dla wszystkich miłośników tych pięknych i tajemniczych stworzeń, które uwielbiają chodzić własnymi ścieżkami.
Autorzy serwują fascynujące fakty na temat kociarskiego świata, zapewniając solidną porcję informacji o różnorodności ras, sposobach zaznaczania przez koty terytorium oraz ich zwyczajach. Dowiecie się, czy koty lubią być głaskane i czy faktycznie przynoszą pecha. A co więcej, poznacie odpowiedź na pytanie, które dręczy nie tylko kociarzy - czy koty są w stanie przejąć władzę nad światem?
Te prawdziwe perełki zostały zaprezentowane czytelnikowi w niebanalny sposób, podzielone na krótkie, przystępne rozdziały, które pozwalają na lekkie i przyjemne przyswajanie wiedzy. Bez wątpienia, obie książki to pozycje, które powinny znaleźć się na półce każdego miłośnika psów i kotów.

książka idealna dla wszystkich kociarzy.

😺 Po co kotu wąsy?
😺 Dlaczego koty lubią drapać różne przedmioty?
😺 Czy mój kot mnie ignoruje?
😺 Gdzie kotom oddawano boską cześć?
😺 Dlaczego koty liżą swoje pupy?

To tylko mała część pytań, na które znajdziemy tu odpowiedzi.

Ja byłam głodna takiej dawki wiedzy, a ta książka spełniła moje oczekiwania 🥰

książka idealna dla wszystkich kociarzy.

😺 Po co kotu wąsy?
😺 Dlaczego koty lubią drapać różne przedmioty?
😺 Czy mój kot mnie ignoruje?
😺 Gdzie kotom oddawano boską cześć?
😺 Dlaczego koty liżą swoje pupy?

To tylko mała część pytań, na które znajdziemy tu odpowiedzi.

Ja byłam głodna takiej dawki wiedzy, a ta książka spełniła moje oczekiwania 🥰

• Dla Anieli
  • Biblioteka Julki

Dodaj cytat z książki Dlaczego koty miauczą?