Gordian. Grzech i kara

Okładka książki Gordian. Grzech i kara
Melissa Darwood Wydawnictwo: Melissa Darwood literatura obyczajowa, romans
Melissa Darwood
2023-02-18

Próbowałam czytać, próbowałam słuchać i nie dałam rady zakończyć. Książka tandetna, fabuła płytka. Główny bohater, którego ego sięga kosmosu. Postacie poboczne nie tak płytkie jak Gordian lecz płaskie. Taki erotyk byle jaki.

Miałam mieszane uczucia czytając ta książkę , już nawet chciałam ja odłożyć , ale nie …mówię dam jej szanse …no i powiem wam bomba . Nie spodziewałam się takiego obrotu , facet który bzykał każda , twierdził ze się nie zakocha , że miłość nie istnieje . A tu nagle spotkał ja i powoli , nieświadomie zmienił zdanie . Ona go odmieniła , On dzięki niej się zmienił . Końcówka wyjaśniła całe jego zachowanie . Na prawdę tego nie przewidziałam . Jak zawsze Melissa nas zaskakuje oczywiście pozytywnie .

Nie najgorsza, aczkolwiek początek był bardzo męczący. Główny bohater na początku jest niemiłosiernie irytujący, na tyle, że miałam nawet porzucić tę książkę. Jednak ciekawość co będzie dalej zwyciężyła.

Bardzo pikantna, mocno erotyczna momentami zabawna a momentami poważna. Główny bohater to zapatrzony w siebie seksoholik, chociaż trudno go nie polubić.
Na początku pewien wątek wydawał mi się dość dziwny, później jest on wyjaśniony ale według mnie podejście do tak poważnego tematu jest tutaj zbyt lekkie. Moim zdaniem to jedyny minus tej książki.
Ogromny plus to lektor! Zresztą mój ulubiony Filip Kosior ❤️ pasował tu idealnie!

Ogromny plus to lektor!...

Mega! ja myślałam, że to erotyk fakt i jest ale Gordiana omamy są super bo wprowadzają mieszane uczucia dla mnie to było ekscytujące :) zakończenie jest zaskakujące.

Dałabym zdecydowanie więcej punktów gdyby nie fakt, że poruszony jest tu temat, który na chwilę obecną jest mi bardzo bliski. Treść jest fajna dopóki nie dochodzimy do momentu guza mózgu, nieoperacyjnego nowotworu. Akurat teraz mam z tym dość bliską styczność poprzez bliską mi osobę i wiem ile czasu się z tym zmaga, jak to oddziałuje na nią i rodzinę. Jak chorują wszyscy wokół, nie tylko osoba z rakiem mózgu. Uważam że ten temat jest tu potraktowany trochę jak żart, co mnie strasznie ubodło, ale to moja prywatna opinia.

Książka tak różna od Mój szef, czy Niezdobyta. Ma w sobie coś intrygującego, czyta się bardzo szybko choć nie ukrywam, że wątki erotyczne to momentami omijałam.

Gordian 24- letni mężczyzna o polsko- greckich korzeniach. Mieszka w Polsce, ale kocha Grecję i marzy aby tam osiąść na stałe. Jego krótkie dotąd życie nie jest proste- koszmarne dzieciństwo, a obecnie wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Gordian nie potrzebuje niczyjej pomocy, litości czy wsparcia. Doskonale radzi sobie sam w wynajmowanym mieszkaniu, studiując i utrzymując się ze szkolenia z zakresu sztuk walki czy nielegalnych walk w podziemiu. Gordian nie ma dziewczyny, mimo że one lecą do niego jak do miodu i nie chce jej mieć. Nie ma zamiaru dać się pochłonąć uczuciom, które potrafią zniszczyć. Jednak nie zapomina o swoich potrzebach i rozładowaniu napięcia w spodniach. Wśród rówieśników ma tylko jednego przyjaciela Tomasza, ale to dla swojej matki jest w stanie zrobić wszystko.

Jego matka po koszmarnych wydarzeniach ruszyła dalej. Obecnie ma u swego boku kochającego mężczyznę, któremu Gordian nie potrafi zaufać. Pewnego dnia chłopak poznaje swoją przyrodnią siostrę- Kira, która przyleciała na wakacje do Polski. Gordian nie zamierza niańczyć dziewczyny.
W dodatku ona jest inna, nie zachowuje się tak jak reszta otaczających go kobiet i chyba nawet nie jest taka ładna, ale czy na pewno?

„Gordian. Grzech i Kara” to połączenie dwóch tomów w jeden, który pierwszy z nich miał swoją premierę w 2019 r. Nie miałam przyjemności zapoznać się wcześniej z historią. Melissa Darwood ma już spory dorobek wydawniczy, ale nadal nie zapoznałam się ze wszystkimi historiami. Te które do tej pory przeczytałam mają jeden wspólny mianownik, a jest nim choroba, która sprawia, że nie możesz oderwać się od książki. Autorka pokazuje nam, że wśród nas są ludzie, którzy borykają się z całkiem inną rzeczywistością i przeżywają swój własny koszmar. Gordian jest postacią, którą zrozumiesz, polubisz lub wręcz odwrotnie, ale z pewnością nie będziemy mu obojętni.
Zostajemy wciągnięci w życie, gdzie wydarzenia z dzieciństwa i trauma z nią związana odciska swoje piętno na młodym mężczyźnie, który nie chce być słaby i musi poradzić sobie sam ze swoimi demonami, które są błędnym kołem. Przygotujcie się na wiele erotycznych scen oraz emocji, które wywoła w Was ta historia.

Nie miałam okazji przeczytać tego tytułu podczas pierwszego wydania. Już niedługo premierę ma drugie wydanie książki, którą można także przeczytać lub przesłuchać przedpremierowo na Legimi. Przyznam, że ja większość przesłuchałam by słuchać głosu Filipa Kosiora, to idealny głos do roli Gordiana. Jak wracałam do czytania, to już nie było to.

Fabuła jak możecie się spodziewać, jest ostra, momentami bardzo wulgarna. Miłym zaskoczeniem jest to, że prócz głównego erotycznego wątku, mamy także wątki poboczne, które pozwalają nam zrozumieć Gordiana i to dlaczego jest jaki jest. Fabuła skupia się na psychologicznych aspektach, widzimy skutki przebytych w dzieciństwie traum, które mają odzwierciedlenie w dorosłym życiu tytułowego bohatera. Gordian nie jest mężczyzną, na którego w prawdziwym życiu zwróciłabym uwagę, często jednak podczas lektury miałam myśli, że to biedny, skrzywdzony chłopak. Muszę przyznać, że książka jest pikantna i zabawna, bardzo przypadł mi do gustu styl Autorki. Są momenty dość osobliwe, które sprawiły, że zaczęłam się zastanawiać czego jeszcze mogę spodziewać się po tej pozycji. Nie będę ukrywać, czyta się szybko, słucha jeszcze szybciej. Choć po takie książki sięgam bardzo rzadko, to ta pozycja miło mnie zaskoczyła i myślę, że będę sięgać po kolejne książki Autorki. Dziwie się sobie, że wcześniej nie trafiłam na "Gordiana".

Fabuła jak możecie się...

Czytałam pierwsze wydanie i nadal jestem zachwycona. Tym razem zrobiłam rereading w postaci audiobooka. Sztos! Polecam tym, którzy nie szukają banalnych romansów tylko erotyka z wątkiem psychologicznym.

• Nie przeczytane do końca
  • Przeczytane 2023