Ostatnie polowanie

Okładka książki Ostatnie polowanie Jack Carr
Okładka książki Ostatnie polowanie
Jack Carr Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: James Reece (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
James Reece (tom 3)
Savage Son
Czarna Owca
2023-04-26
2023-04-26
2020-04-14

Były kapitan Navy SEALs, James Reece, dochodzi do siebie po operacji. Musi wreszcie uporać się ze stratą najbliższych i pomyśleć, nie tylko o zemście, lecz także o przyszłości.

Jednak tej przeszłości pozbawić go chce rosyjska mafia. Za namową Oliviera Greya, analityka CIA, który przeszedł na stronę wroga, pachan jednego z gangów wysyła do USA oddział zabójców.

W tym samym czasie gdzieś na odległej Syberii kobieta ucieka przed tajemniczym mężczyzną. Trwa śnieżyca, między drzewami słychać wściekłe ujadanie psów gończych. Podążający za nią człowiek właśnie urządza sobie łowy, w których stawką jest jej życie.

————

W tym roku postanawiam ZA KAŻDYM RAZEM sprawdzać książki czy są jednotomówkami czy składową serii.

Po raz 156 bowiem trafiła w moje ręce kolejna część cyklu, gdzie nie znam poprzednich historii. W dodatku jak na złość ta mi się baaardzo spodobała i już zamówiłam dwie poprzednie części.

Mamy tu byłego SEALs’a nieźle poturbowanego przez życie, który jakkolwiek próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Pomaga mu w tym przyjaciel Raife Hastings, również były SEALs, z zamiłowania myśliwy. Obaj wskoczyliby za sobą w ogień.

Ich życie jest solą w oku pewnego obywatela Rosji, który zleca zabójstwo obu mężczyzn. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że zarówno Reece, jak i Raife odznaczają się ponadprzeciętnymi umiejętnościami.
Gdy porwana zostaje siostra Raife’a – Hanna – rozpoczyna się polowanie, w prawdziwym tego słowa znaczeniu a człowiek staje się zwierzyną łowną.

Choć z racji nieznajomości poprzednich części ciężko było mi wejść w historię, to wraz z kolejnymi stronami było coraz lepiej.
Pomysł na fabułę bardzo dobry a jeśli dodamy do tego wartką akcję, bohaterów z krwi i kości oraz autora, który ma ogromną wiedzę w poruszanych tematach to sumą jest świetnie skrojony thriller mający bardzo dobre, równe tempo.
Dodatkowo autor ciągle dba o to, żeby ciarki wciąż nawiedzały nasze plecy.

W tym samym...

Ostatnie polowanie to kolejna powieść z serii o Jemesie Reece, byłym kapitanie Navy SEALs. To moje pierwsze spotkanie z tym bohaterem i trochę brakowało mi znajomości poprzednich części. Chodzi o historię życia, o przeszłość, która ma ogromnOstatniey wpływ na teraźniejszość. Można jednak się odnaleźć bez znajomości poprzednich części, od czego są domysły i główkowanie.
Reese jest po bardzo trudnych przeżyciach, zabito mu rodzinę, ojca a on sam przeszedł operację guza mózgu. Dzięki przyjacielowi, może odpocząć na ranczu w Montanie, w ciszy i oddaleniu. Były komandos zastanawia się co dalej zrobić ze swoim życiem,ale ktoś inny o tym zadecyduje. Ktoś kto obawia się zemsty Reece'a i postanawia sam na niego zapolować.
To książka sensacyjna, z bardzo szybką akcją. Jeśli lubicie akcje wojskowe, ataki zbrojne, pościgi,to książka jest dla Was. Odwieczna walka dobrych że złymi, gdzie tymi dobrymi są oczywiście Amerykanie. Mnie trochę znudziła,ale ewidentnie nie jestem targetem tego typu literatury. Nie żałuję,że przeczytałam tą książkę,bo już wiem, że to nie dla mnie, chociaż jest dość sprawnie napisana. @wydawnictwoczarnaowca
@atena1wspak

Zdarza się Wam sięgać po książkę, której przeczytanie odkładaliście w czasie, aż w końcu nadchodzi ten moment, aby w końcu ją wziąć do ręki, a ona ku waszemu zaskoczeniu okazuje się wyjątkowo dobrą powieścią, od której nie sposób było Wam się oderwać?
Akurat tak miałam z tą książką, odwlekałam ją w czasie, ile tylko mogłam, aż w końcu zebrałam się w sobie, bo już chciałam mieć ją za sobą. Jakie było moje zaskoczenie, gdy już po przeczytaniu samego prologu, tak się wkręciłam w tę historię, że momentami czułam się, jakbym oglądała jakiś dobry sensacyjny film. Szybka akcja, czuć było z każdej kolejnej strony adrenalinę towarzyszącą bohaterom, ciekawe skonstruowana fabuła, która do samego końca trzymała w napięciu. Walka dobra ze złem, na zasadzie zemsty i zaznania spokoju oraz chorej żądzy polowania i zabijania dla zabawy.
Autorem tej książki jest emerytowany oficer Navy Seal's, który z biorąc inspiracje własnego doświadczenia, stworzył serię przygód byłego kapitana Jamesa Reec'a. Jest to już trzeci tom i z pewnością sięgnę po pozostałe części, jestem ciekawa, czy będą tak samo dobre. Czytając, można dostrzec, że powieść powstała przez człowieka, który musiał stoczyć nie jedną walkę na polu bitwy, ma doskonałe rozeznanie wśród broni i amunicji. I to był jedyny minus w tej książce, bo dla mnie jako laika wśród broni, taka ilość opisów tego sprzętu była zbędna, totalnie nie wiedziałam, o czym ja czytam. Tylko spokojnie na końcu książki są wszystkie objaśnienia, co, gdzie, jak i do czego służy ☺️
Polityka -spisek, rosyjska mafia -brutalność, pościg - strzelanina, to zaledwie kropla w morzu, z czym przyjdzie Wam się zmierzyć biorąc się za tę książkę. Naprawdę polecam 🖤

Trzeci tom przygód Jamesa Reece'a od Czarnej Owcy wbija ponownie na szczyty moich ulubionych thrillerów sensacyjnych. Absolutnie. Pod każdym względem.
➡️Mieliśmy zemstę w tomie pierwszym, mieliśmy odkupienie w drugim - tutaj James już jest w pełni, na nowo ukształtowanym człowiekiem po przejściach, który może brać się do roboty. I nieśmiało starać się ułożyć swoje pogmatwane życie, co łatwe nie będzie.
➡️Zalety:
- znakomita wręcz znajomość realiów militarnych i strategii - nic dziwnego, lata służby pisarza w siłach specjalnych robią swoje. Na dodatek opisuje wszystkie meandry działań w sposób przystępny i nadzwyczaj interesujący,
- napięcie non stop,
- świetne opisy broni,
- idealne tempo i dynamika,
- różne zakątki świata,
- nasz ulubiony bohater w wysokiej formie,
- powrót starych, dobrych znajomych,
- Jack w końcu odczuwa coś innego poza wściekłością i zemstą,
- wplecione wątki polityczne (zawsze na plus w techno thrillerach),
- przyjaźń i zdrada,
- klarowne i czytelne wątki, brak nielogiczności,
- ci źli znowu dostają wpierd... tzn. Jack leje im dupsko, tzn. lejemy ruskich 😁 a co!
- istotną rolę (w pewnej części) odgrywają psy! Ha!
- świetny wstęp od autora! Czytać koniecznie,
- rewelacyjne sceny walk i potyczek.
➡️Wady:
- dla mnie brak. Serio.
➡️Podsumowując - absolutnie, z książki na książkę Jack Carr jest coraz lepszy i w tym momencie wbił na szczyt moich ulubieńców w gatunku. Bez kitu! Znakomity bohater, świetne pomysły, dużo realizmu (oczywiście w rozsądnych granicach, to nie dokument) i akcja aż stawy trzeszczą. Moja ocena 9/10 i UZJ (Uncelkowy Znak Jakości). I mocno uprasza się Czarną Owcę o wydanie kolejnych tomów z przygodami Jamesa.

Jack Carr w swoim stylu - typowa amerykańska powieść sensacyjno-szpiegowska, miejscami zabarwiona nutą amerykańskiego patriotyzmu. Kolejne losy Jamesa Reeca"a, byłego, być może znów czynnego żołnierza i agenta CIA, bezkompromisowa walka z rosyjskimi odpowiednikami. Podoba mi się, że autor nie jest typowym hurra wyznawcą wielkości i niezniszczalności amerykańskiej potęgi - pokazuje słabe punkty systemu, mówi o tym, że w ich administracji i służbach też trafiają się zdrajcy i rosyjscy agenci. Książka dla miłośników tego gatunku -ja lubię, więc czytam z zadowoleniem.

"Polo­wa­nie i wojna łączą się ze sobą nie­uchron­nie. Mają wspól­nego ojca. Życie zra­dza się ze śmier­ci, a zabi­ja­nie – w obro­nie sie­bie, ro­dzi­ny, ple­mie­nia czy kraju – sta­nowi czę­sty ele­ment tego rów­na­nia."

Łowca czy zwierzyna? Jaki byłby Twój wybór, gdybyś musiał/musiała coś wybrać? Ja skłaniam się ku łowcy, jest więcej możliwości.

"Ostatnie polowanie" rozpoczyna się w konkretnej śnieżycy, gdzieś na Syberii. Kobieta ucieka przed tajemniczym mężczyzną i psami. Stawka jest wysoka. Życie lub śmierć.

Początek kupił mnie całkowicie, już tutaj nie ma miejsca na nudę. Wartka akcja i pomysł to coś, co charakteryzuje książki Autora. Nie brakuje tu zbrodni, zemsty i polityki.

Główny bohater - James Recce - znajduje się na ranczu przyjaciela, gdzie po dość skomplikowanej operacji, stara się dojść do siebie. Planując zemstę, nie spodziewa się, że życie znów napisze inny scenariusz, niż ten, który sam przewiduje.
Rosyjska mafia jest blisko a chęć pozbycia się niektórych osób większa niż kiedykolwiek.

Chociaż czasem miałam wrażenie, że gdzieś to już czytałam, i pewnie było to w dwóch poprzednich częściach, potraktowałam tą książkę jako odskocznie od kryminałów i z czystym sercem mogę polecić miłośnikom sensacji.

Moim zdaniem cała seria - III cześci - trzyma dobry poziom. Więc jeśli jeszcze jej nie znacie, to nie czekajcie. Czas poznać Autora i Jego twórczość.

"Ostatnie polowanie"...

"Ostatnie polowanie" Jacka Carra zaczyna się konkretnie, gdzieś na odległej Syberii,wśród śnieżycy, kobieta ucieka przed tajemniczym mężczyzną. Słychać wściekłe ujadanie psów, tropiący ją człowiek urządził sobie łowy, w których stawką jest życie… lub śmierć.

W najnowszej części cyklu z Jamesem Reece, sensacja miesza się z thrillerem, z zemstą, z mrożącą krew w żyłach zbrodnią, i bardzo mocno z polityką. Zresztą wymienione w historii militarne organizacje pozarządowe znamy już teraz choćby z doniesień dotyczących wojny na Ukrainie.

James Recce dochodzi do siebie po dość skomplikowanej operacji na ranczu przyjaciela, i dawnego towarzysza broni, Raife’a Hastingsa.
Spokój i cisza sprzyjają nie tylko przebiegowi rehabilitacji, ale pozwalają również zaplanować zemstę..

Nie wszystko jednak potoczy się po myśli byłego kapitana SEALs, jego plany pokrzyżować chce Oliver Grey oraz rosyjska mafia.

Nic więcej nie powiem, możecie być pewni, że wrażeń i dynamiki nie zabraknie, i choć większość motywów przywołanych przez autora uruchamia z tytuł głowy podszept "ale to już było", książkę po prostu dobrze się czyta. Ciekawy wątek szczególnych polowań dopełnia całości.

Jedyne, do czego trudno mi się przyzwyczaić, to fakt, że w tych historiach Amerykanie zawsze w pojedynkę (czasem z odrobiną pomocy) ratują świat. Ten typ tak ma. 😉

"Ostatnie polowanie" miało być zwieńczeniem trylogii Jacka Carra, ale w ojczyźnie pisarza pojawiły się już następne tomy, zatem to jeszcze nie koniec. Podobno na podstawie kolejnych części powieści postał również serial, może ktoś z was miał okazję go już zobaczyć?

Opowieści o perypetiach i wyzwaniach jakie los stawia przed byłym przedstawicielem elitarnego oddziału operacji specjalnych marynarki USA nie jest żadnym must read, ale jeśli lubicie sensacyjne przygody i wartką, trzymającą do końca w napięciu, akcję - będziecie zadowoleni!

Muszę przyznać, iż początkowo uznałam, że seria z Jamesem Reecem nie jest dla mnie, choć przecież i do Jacka Reachera, którego uwielbiam, robiłam bardzo długie podchody. Niepotrzebnie. Obie serie, choć mocno sensacyjne i tracące polityką, są warte naszej uwagi.

Pierwszy tom zmiótł mnie z planszy, drugi odrobinę rozczarował, za to trzecim autor wrócił na podium.

Były kapitan Navy SEALs James Reece ma siedem żyć niczym kot i na ranczu przyjaciela przechodzi właśnie rekonwalescencję po dość skomplikowanej operacji guza mózgu. Spokój i cisza pozwalają na dopracowanie planu zemsty. Czas zacząć polowanie, tylko kto tutaj jest myśliwym?

"Ostatnie polowanie" miało być zwieńczeniem trylogii Jacka Carra, ale za wielką wodą ukazały się już kolejne tomy. Genialna intryga, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i spektakularnych scen fabuła z jej ludzkimi bohaterami, stała się inspiracją dla twórców serialu z Chrisem Prattem w roli głównej.

Nie bez znaczenia jest fakt, że autor jako emerytowany oficer najbardziej elitarnej formacji operacji specjalnych na świecie czerpał z własnych doświadczeń, emocji i przeżyć. A ja oraz Lee Child polecamy wszystkim wielbicielom innego banity o złotym sercu — Jacka Reachera.

Były...

Zemsta i strata.

Książki sensacyjne poświęcone wojskowym oraz ich czynom w prywatnym życiu to każdorazowo lektury pasjonujące, pełne akcji i trzymające w napięciu do samego końca. "Ostatnie polowanie" Jacka Carra idealnie wpisuje się w tę konwencję, będąc jednocześnie opowieścią o słusznej zemście, którą za swoje krzywdy (i to nie tylko na wojnie) pragnie wywrzeć były dowódca z Afganistanu - James Reece.

Były kapitan Navy SEALs, James Reece, dochodzi do siebie po operacji. Na ranczu przyjaciela i byłego towarzysza broni, Raife’a Hastingsa, Reece musi wreszcie uporać się ze stratą i pomyśleć nie tylko o zemście, lecz także o przyszłości. Tej przyszłości chce go jednak pozbawić bratwa, rosyjska mafia. Za namową Olivera Greya, analityka CIA, który przeszedł na stronę wroga, pachan jednego z gangów wysyła do Stanów oddział zabójców. Planując odwet, Grey raz po raz spogląda na zegarek odebrany Thomasowi Reece’owi. Syn wkrótce dołączy do ojca... A przynajmniej taki jest plan tych, którzy pociągają za sznurki.

W tym samym czasie gdzieś na odległej Syberii kobieta ucieka przed tajemniczym mężczyzną. Trwa śnieżyca, między drzewami słychać wściekłe ujadanie psów gończych. Podążający za nią człowiek już niedługo urządzi sobie łowy, w których stawką będzie życie… lub śmierć.

"Ostatnie polowanie" to tytuł, w którym sensacja miesza się z thrillerem, z szokującą zbrodnią, ze słuszną zemstą, a nawet z polityką, która sięga swymi brudnymi rękami do życia zwykłych ludzi zamieniając ich codzienność w piekło. Reece zdaje sobie z tego sprawę i stara się działać tak, aby odpłacić pięknym za nadobne każdemu, kto skrzywdził jego samego lub kogoś mu bliskiego. Nie będzie to jednak łatwe... Nie tym razem, gdy jest osłabiony, prawie złamany i na pierwszy rzut oka pozbawiony znakomitej większości ze swoich atutów.

Jack Carr wszedł na chyba jeszcze wyższy poziom, niż dotąd - najnowsza książka to powtórka z dobrze nam znanych fabularnych schematów (które jednak wcale się nie nudzą) z dodatkiem ekscytujących wątków, za sprawą których brniemy w historię coraz głębiej i z coraz większą uwagą. Zainteresowanie już od samego początku to dobry prognostyk - raczej się nie zawiedziecie!

Czy zemsta zostanie wywarta? Czy ci, którzy na to zasługują, dostaną to? Odpowiedzi poznacie po przeczytaniu książki. I sądzę, że poznacie je dosyć szybko - tego rodzaju, pełne akcji lektury, czyta się bowiem raz-dwa: to książki z gatunku totalnie nieodkładalnych.

Czarna Owca - dziękuję.

#ostatniepolowanie #jackcarr #jamesreece #kryminał #sensacja #thriller #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Zemsta i strata.

Książka jest mocno naładowana szczegółami. Historie z przeszłości przeplatane są z obecnymi wydarzeniami. Jest 'ciezka', wymaga sporego skupienia i zapamiętywania różnych powiązań. Nie zaiskrzyło między nami, dotrwałam do połowy.

• Kryminał
  • Idealna na prezent