Lucia

Okładka książki Lucia Bernard Minier
Okładka książki Lucia
Bernard Minier Wydawnictwo: Rebis Cykl: Lucia Guerrero (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lucia Guerrero (tom 1)
Lucia
Rebis
2023-02-21
2023-02-21
Monika Szewc-Osiecka
kryminał

Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Blizny Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Blizny Thomas Enger, Jørn ...

„Tylko barbarzyńcy niszczą dzieło poprzednich cywilizacji w imię własnych wartości. Bo w sumie jaką mamy gwarancję, że nasze dzisiejsze wartości nie zostaną zakwestionowane w przyszłych wiekach?”

Rewelacyjna historia. To pierwsza książka Miniera w moim dorobku, ale na pewno nie ostatnia.

Ależ mi się dobrze czytało! Minier się winduje na liście moich ulubionych autorów "czytadeł" :)

Czy na pewno autorem jest Minier? Bo mam wątpliwości. Stawiałabym raczej na jakiegoś średnio utalentowanego ghostwritera. Cykl o Servazie cechuje charakterystyczny, wyrazisty styl i mimo absurdów niektórych fabularnych pomysłów i ewidentnego zamiłowania do groteski, czyta się go z zainteresowaniem. " Lucia" jest banalną, bzdurną historyjką, z nijakimi bohaterami, których losy w ogóle mnie nie obchodzą. Poza tym irytuje naiwny banalny język, który stawia tę książkę w szeregu taśmowej produkcji kryminalnopodobnej.

Jak to zwykle u Miniera, bardzo szybka, dość krwawa akcja. Zupełnie niepotrzebne opisy seksualne. Prawie do finału, nie znałam czarnego charakteru, ale ciut przed ostatnią sceną, domyśliłam się, kto jest sprawcą.

Początek nowej serii autora. Tym razem zabiera nas do Hiszpanii i tamtejszego świata zbrodni. Znalezione zostaje ciało policjanta, symbolicznie ukrzyżowane na wzgórzu. Jednak zwłoki nie są przybite do krzyża a przyklejone supermocnym klejem. Na miejscu zbrodni plącze się umazany krwią mężczyzna. Jednak okazuje się, że jest chory psychicznie - ma wieloraką osobowość i nie potrafi składnie opowiedzieć tego czego był świadkiem. W tym samym czasie grupka studentów zapaleńców jest w trakcie testów programu komputerowego potrafiącego znaleźć powiązania między zbrodniami. I znaleźli morderstwa, gdzie zwłoki były "układane" na wzór słynnych obrazów biblijnych - "kompozycja" trzymała się na kleju. I zaczyna się zabawa psychopaty z policją. Całkiem dobra zabawa 🙂

Niezła książka, ale nie porwała mnie. Główna bohaterka wzbudza sympatię. Mam nadzieję, że w kolejnej powieści będzie bardziej emocjonująco i mniej przewidywalnie.

strasznie słaba, rozwleczona i przewidywalna :(

strasznie słaba, rozwleczona i przewidywalna :(

Książka wydaje się być niepotrzebnie rozwleczona. Sama fabuła ciekawa i czasem zaskakująca. Jest to jednak jedna ze słabszych pozycji autora

Wytrzymałem może godzinę . Lubię autora ale ta książka to jest nieporozumienie. Rozwleczona do granic możliwości.

• Przeczytane 2023
  • Recenzenckie