Sekretne życie drzew

Okładka książki Sekretne życie drzew Moira Butterfield
Okładka książki Sekretne życie drzew
Moira Butterfield Wydawnictwo: Jedność popularnonaukowa dziecięca
48 str. 48 min.
popularnonaukowa dziecięca
Jedność
2023-02-28
2023-02-28
48 min.

Książka o przyrodzie, która ma przepiękną okładkę i pełna jest fascynujących opowieści? Proszę bardzo, oto "Sekretne życie drzew" 🌳

Dąb Ryszard przedstawi nam niezwykle ciekawe opowieści o świecie roślin i zwierząt. Książka pełna jest baśni z różnych stron świata, co sprawia, że zainteresuje nawet te dzieci, które niekoniecznie chciałyby poznawać po prostu suche fakty przyrodnicze.

Znajdziemy tutaj hinduską baśń o nasionku figowca, węgierską o wyniosłym dębie, szkocką o tajemniczym drzewie, norwerską o Thorze i burzy, perską o niewidzialnych owocach i smoku oraz brytyjską o leśnych tajemnicach.

Cała książka jest przepięknie zilustrowana, a pomiędzy krótkimi baśniami znajdziemy także mnóstwo przyrodniczej wiedzy podanej w atrakcyjny dla dziecka sposób.

Dowiemy się jak dbać o drzewa, co z nich powstaje, jak wygląda las w czterech porach roku, poznamy sposoby drzew na komunikację oraz typowy obiad dębu.

Mojego czterolatka bardzo zainteresowała ta książka, szczególnie przedstawione w niej baśnie. Jeśli szukacie pięknej i nietypowej książki przyrodniczej to "Sekretne życie drzew" będzie świetnym wyborem 🌳

Poznawanie sekretów świata przyrody jest niesamowite. Ciekawostki, zwięzłe i jasno przekazane informacje sprawiają, że dzieci chłoną wiedzę jednocześnie zadając pytania i odkrywając piękno otaczającego nas świata.

Przewodnikiem po świecie pełnym drzew jest Dzielny Dąb Ryszard. To on zabierze małych czytelników w niezwykłą podróż i odpowie na mnóstwo pytań. Jednak zanim to uczyni, opowie co nieco o sobie.

"Sekretne życie drzew" to książka, która rozbudza w dzieciach ciekawość świata. Znajdziecie w niej informacje o narodzinach drzewa, o zmianach, jakie zachodzą podczas pór roku, a także o tym, że potrzeba bardzo dużo czasu, by drzewo było wielkie i potężne. Poznacie legendy i baśnie z drzewami w roli głównej. Dowiecie się, co kryje pień, jak drzewa rozmawiają i jak rosną różne gatunki drzew.

Na dokładkę całe mnóstwo ciekawostek i zachęta, by samemu posadzić drzewo. A wszystko to przedstawione w sposób prosty, czytelny. Nie bez znaczenia są także kolorowe, wypełniające strony książki ilustracje.

Oto książka odkrywająca przed czytelnikiem tajemnice świata drzew.

Książka, po której przeczytaniu już chyba nigdy nie spojrzycie na drzewa w ten sam sposób.

Przewodnikiem po świecie drzew jest Ryszard Dębowe Serce, najstarsze drzewo w całym lesie.

Przekazuje czytelnikom najważniejsze informacje o tym jak rosną drzewa i czego do tego procesu potrzebują, jak są zbudowane, jakie inne lasy można spotkać na świecie, jakie drzewa są naj... (najwyższe, najcięższe) na świecie, czy też co się dzieje o każdej porze roku.

Co jakiś czas wspomina on także baśnie opowiedziane mu przez ptaki czyli Sowę Mądralińską i Ptaśkę, o słoniu i małpie skrywających się w cieniu figowca, o pastuszku wspinającym się na szczyt Podniebnej Jabłoni czy też o gniewnym chłopcu i mądrej niedźwiedzicy.

Pomiędzy tymi krótkimi baśniami znajduje się wiele ciekawostek, które być może i Was zaskoczą tak jak mnie.

Czy wiedzieliście, że systemem korzeni drzewa przesyłają innym drzewom pożywienie? A są też takie gatunki, które przesyłają trujące soki, powstrzymujące wzrost sąsiadów. Inne znów potrafią się chronić, np. afrykańskie akacje produkują związki chemiczne, od których liście gorzknieją, tym samym odstraszając żyrafy.

Te wszystkie informacje sprawiają, że człowiek zupełnie inaczej postrzega drzewa i lasy. Jako niesamowite dary natury.

Dodatkowo wiadomości są podane w tak przyjemny sposób, że od książki naprawdę ciężko jest się oderwać. Dzieci również słuchają z zaciekawieniem a wplecione baśnie są miłym przerywnikiem.

Ilustracje, w stonowanej kolorystyce, są świetnym uzupełnieniem i pobudzają wyobraźnię. A okładka zachwyca od pierwszego wejrzenia. Przez swoje zdobienia dodatkowo zachęca by po tę książkę jak najszybciej sięgnąć.

Z całego serca polecam tym mniejszym i tym większym ciekawym świata odkrywcom!

Oto książka odkrywająca przed czytelnikiem tajemnice świata drzew.

Zapraszam do poznania serii „Sekretne życie”, która w pouczający sposób odkrywa przed dziećmi tajemnice ptaków, pszczół i drzew oraz, która jest częścią projektu #ŻycieBezGranic - słyszeliście już o tym projekcie? Koniecznie zerknijcie pod ten #

Ogromną sztuką jest przedstawić wiele przyrodniczych ciekawostek najmłodszym tak, aby ich nie zanudzić, a skuteczne zainteresować. Wydawnictwo Jedność poradziło sobie z tym doskonale.

Na poznanie "Sekretnego życia pszczół" czytelnika zaprasza sympatyczna Pszczółka Brzęczółka. Opowiada jak zbudowana jest pszczoła, jak wygląda wnętrze ula, w jaki sposób pszczoły budują plaster miodu i jak potrafią tańczyć. Tłumaczy jak zorganizowana jest pszczela społeczność i jak odróżnić królową pszczół od pszczoły robotnicy. W ciekawy sposób uświadomia dziecku jak bardzo ważne są pszczoły dla życia roślin i ludzi i podpowiada co możemy zrobić, by wspomóc te pracowite owady.

O "Sekretnym życiu ptaków" opowiada nam ptak Chyży Jerzyk. Opowieść zaczyna od tego jak zbudowane są ptaki, jak wyglądają ich pióra oraz gdzie i z czego budują swoje gniazda. Informuje czym się żywią i w jaki sposób śpiewają. Opowiada jak zorganizowana jest ptasia społeczność i co możemy zrobić, by łatwiej i bezpieczniej im się żyło.

W końcu poznajemy "Sekretne życie drzew" i naszym przewodnikiem jest tym razem najstarsze drzewo w lesie, Ryszard Dębowe Serce. Ryszard opowiada czytelnikowi jak rosną drzewa, jak ważne są dla ludzi i zwierząt. Omawia budowę drzew i poznaje dzieci z najbardziej fascynującymi okazami z całego świata.

To co mnie pozytywnie zaskoczyło i dodało atrakcyjności książkom to wplecione w tekst opowiadania pochodzące z mitologii, baśni i ludowych przekazów, które sprawią, że sekretne życie pszczół, drzew i ptaków staje się jeszcze ciekawsze.

Wartościowa treść przekazana w przystępny sposób idealnie współgra z pięknymi ilustracjami z dbałością o szczegóły. Natomiast twarde oprawy z pięknymi zdobieniami na okładkach nie pozwalają przejść obojętnie obok tych książek.

Polecam Wam tą serię, która nie tylko poszerzy wiedzę ale i zachęci Wasze pociechy do wycieczki w teren i poszukiwania ciekawostek wyczytanych w książkach, a Was rodziców skłoni do tego, aby się zatrzymać i uważnie przyjrzeć otaczającej przyrodzie i tak po prostu zachwycić się jej pięknem.

2082

Jest to jakby odległe wspomnienie fenomenalnej książki Petera Wohllebena pod tym samym tytułem.
Znajdziemy tu i najnowsze teorie naukowe a także legendy i baśnie. Jednak jakiegoś magicznego elementu brak w tej opowieści starego dębu.

wiat, w którym przyszło nam żyć wydaje się być klarowny i czytelny.
Zdaję się nam, że wiemy już wszystko a nauka ma już sztywno wytyczone granice.

Poznajcie więc "Życie bez Granic", autorski projekt @wydawnictwojednosc ,dzięki któremu macie szansę przekroczyć własne zasięgi pojmowania rzeczywistości. ✨️
Dziś, dzięki naszej blyskotliwej współpracy mam niewątpliwą przyjemność zaprezentować Wam jedne z najpiękniejszych książek jakie oferuje rynek wydawniczy, szczególnie gdy mowa o tych edukacyjnych treściach.

Seria "Sekretne życie (...)" mimo, że odkrywa przed czytelnikiem bogactwo świata jednocześnie sprawia, że wiedzą w nien zawarta skrywa prawdziwy zbiór tajemnic tej samej natury, która wydawała się nam już odkryta.

Na czym polega jej wyjątkowość?
Gruba, złocona i tłoczona oprawa, nasycone realistyczne barwy, grubsze matowe kartki a do tego zapach... który zwala z nóg największych moli książkowych.💛

Tak, wiem- nie takiego opisu się spodziewaliście.
Ale to doskonały wstep do magii, która należy odkrywać właśnie od tych elementów.✨️

Książki operują na tematach niezbędnych w świecie przyrody.
Bo czy wyobrażasz sobie go bez tlenu koniecznego do życia, bez roślin, które opuszcza pszczoly albo bez poranków... bez świergotu ptaków?

Poza niewątpliwą dawką edukacji, która możecie odkryć na kolejnych kafelkach mojego postu istnieje tutaj też pewien piękny motyw, którym jest wplecenie w zawartość książki baśni powodzenia perskiego lub hinduskiego.
Czy można wyobrazić sobie bardziej magiczna książkę?

Tu dzieje się magia. Po raz kolejny wydawnictwo sprawiło, że zbieram szczękę z podłogi. Jako wielka fanką wszelkich książek o zabarwieniu edukacyjnymi, ekologicznym i przyrodniczym bije ogromne brawa za pomysł i realizacje tego projektu.
Oby jak najwięcej właśnie takich!💛

wiat, w którym przyszło nam żyć wydaje się być klarowny i czytelny.
Zdaję się nam, że wiemy już wszystko a nauka ma już sztywno wytyczone granice.

Dziś, dzięki naszej blyskotliwej współpracy mam niewątpliwą...

Dziś chciałam Wam zaprezentować serię tak cudną, że mogłabym śpiewać o niej pieśni pochwalne😍

"Sekretne życie pszczół", "Sekretne życie drzew" i "Sekretne życie ptaków" to pozycje dopracowane w każdym szczególe.

To książki, które:

👉 mają ogromny walor edukacyjny w trzech tytułowych zakresach:
🌳DRZEWA - rozwój od nasiona, budowa, roczny cykl życia, symbioza z innymi organizmami żywymi, właściwości drzew, rekordy wysokości, długowieczności
🦆PTAKI - cykl życia, budowa ciała i piór, niezwykłe zastosowanie dziobów, pochodzenie różnych gatunków, zwyczaje
🐝 PSZCZOŁY - cykl życia, budowa, funkcje jakie pełnią w ulu, rodzaje i gatunki, gdzie budują domy, skąd się bierze królowa

👉są pięknie ilustrowane i zachęcają dzieci do interakcji poprzez wyszukiwanie wskazanych elementów,

👉zawierają legendy i podania, które opisują niezwykłość pszczół, drzew i ptaków,

👉rozbudzają miłość do przyrody, uczą jak jej pomagać i żyć z nią w równowadze,

👉są pełne ciekawostek i doskonale rozbudzają wiedzę

To genialna, wspaniałe dopracowana seria, którą polecam Wam z całego serca. A sama chowam nadzieję, że doczekamy się kolejnych tomów ❤️

To książki, które:

👉 mają ogromny walor edukacyjny w trzech tytułowych zakresach:
🌳DRZEWA - rozwój od nasiona, budowa, roczny cykl życia, symbioza z innymi...

Dąb Ryszard podzieli się z wami mnóstwem ciekawostek o życiu drzew. Opowie nam o tym, jakie owoce wydają drzewa, czym się żywą, kto zamieszkuje ich korony, w jaki sposób rosną oraz wiele innych ciekawych i cennych informacji. Posłuchajcie drzewnych opowieści z czterech stron świata.

Dlaczego drzewa są tak ważne dla przyrody i dla nas ludzi❓️

Jestem przekonana, że książka zaciekawi każdego, nawet dorosłych❗️
Ma piękne ilustracje oraz łatwe w zrozumieniu tekst. Zawiera w sobie kilka opowieści, legend, baśni o drzewach. Książka zachęca do recyklingu oraz sadzenia drzewek, do której mamy dokładną instrukcję na końcu książki.

Bardzo wartościowa pozycja dla naszych pociech my kochamy takie książki.

Dlaczego drzewa są tak ważne dla przyrody i dla nas ludzi❓️

Jestem przekonana, że...

Trudno sobie wyobrazić świat bez wysokich, zielonych drzew. Ich rozłożyste korony dają schronienie zwierzętom, nam zaś, ludziom, najróżniejsze dary. Drzewa mają też swoje tajemnice.
Jesteście ciekawi jakie?
Dąb Ryszard, bohater książki „Sekretne życie drzew”, o wszystkim Wam opowie, drodzy czytelnicy. Rozpocznie od swojej historii, od czasu, gdy był małym żołędziem, skradzionym przez polną mysz, a potem rósł i rósł, aż stał się najstarszym drzewem w całym lesie. Ryszard, zwany Dębowe Serce, zdradzi Wam wiele ciekawostek, bo wiele podczas swego stuletniego życia widział i słyszał, a ponieważ jest dobrym bajarzem, przekazuje swoją wiedzę w łatwy do zrozumienia sposób. Wyjawi, co skrywa jego kora, a co pień, czym się karmi, jak komunikuje się z innymi drzewami i jak wygląda jego życie w czterech porach roku. Wspomni też o swoich najcięższych, najstarszych i największych kuzynach. To jednak nie wszystko. Ciekawostek do przekazania ma jeszcze wiele. Możecie je wszystkie poznać, wystarczy tylko wziąć do ręki tę niezwykłą książkę i czytać. Proste prawda?
A jeśli zaciekawi Was to, o czym szumi stary dąb Ryszard, pochylcie się również nad pozostałymi, równie ciekawymi książkami od @wydawnictwojednosc pt. „Sekretne życie ptaków” oraz „Sekretne życie pszczół”, w których poznacie całkiem nowych bohaterów.

Jesteście ciekawi jakie?

• Samodzielne
  • Natura2000
  • Dla przedszkolaka
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Sekretne życie drzew