Bordeaux piąta rano

2022-11-28
2022-11-28

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Ciężko przebrnąć przez tą książkę.. P. uporczywie i namolnie pisze o wielkiej miłości do J., która albo nie odpisuje albo pisze takie wywody ,że nie jestem ciekawa co będzie dalej. Nic się nie dzieje i tak naprawdę to tylko nudne pisanie.. gdzie ta wielka miłość z opisu?? XXI wiek, wielka miłość kobiety i mężczyzny którzy nie mogą się spotkać przez kilka lat z błahych powodów..?

Piszemy sobie prywatne wiadomości,czasem myślimy by się spotkać.Nasze marzenia o spotkaniu z osobą,bo drugiej stronie komputera są różne.
Czasem zależy,nam tylko o sex,c\asem o przyjaźń.
Jednak zwykle nasze kontakty są wirtualne.

Książka opowiada właśnie o takich kontaktach.
J to kobieta,P to mężczyzna.
Piszą,ze sobą i mnie nudzą.Na początek wciągali,potem już było coraz gorzej.
Na końcu czekałem by skończyli pisać.
Uff,jutro oddaje do biblioteki.

Czasem zależy,nam tylko o sex,c\asem o przyjaźń.
Jednak zwykle nasze kontakty są wirtualne.

Książka opowiada właśnie o takich kontaktach.
J to kobieta,P to mężczyzna.
Piszą,ze sobą i mnie nudzą.Na początek wciągali,potem już było coraz...

Powieść czyta się dość szybko ze względu na formę (maile),ale tak irytującej postaci jaką był dla mnie P., to nie spotkałam od czasów Any z "Pięćdziesięciu twarzy Greya".
Po książkę sięgnęłam, bo miałam ochotę na coś o wielkiej, niemożliwej miłości, wielkiej tęsknocie .. Zawiodłam się bardzo. Jaka miłość? P. to dla mnie kłamca, który bawi się ludźmi, do tego ostatnie strony sprawiły, że odebrałam go jako faceta z problemami psychicznymi.

Wielkie rozczarowanie i kilka cytatów - tylko to pozostało mi po lekturze. Do zakupu skusił mnie opis. Gdzie ta magia, miłość, tęsknota? Niestety ja jej na kartach tej powieści nie odnalazłam. Spodobał mi się pomysł przedstawienia historii w postaci listów, jednak uważam, że autorka zbyt wysoko ustawiła sobie poprzeczkę. Po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością tej autorki i muszę się jeszcze mocno zastanowić czy dam jej drugą szansę.

Sięgając po najnowszą powieść Malwiny Kowszewicz nie wiązałam z nią żadnego konkretnego celu. Liczyłam na lekką, niezobowiązującą lekturę, która pozwoli odetchnąć. Niewielka ilość stron, lekki, aczkolwiek bardzo ciekawie ujęty temat, przyjemnie wyglądająca okładka zapowiadały wiele miłych chwil z książką. Ale czy na pewno?

czytaj dalej na --> http://www.klubrecenzentaksiazki-recenzje.blogspot.com/2013/02/55-malwina-kowszewicz-bordeaux-piata.html

czytaj dalej na --...

rozczarowała mnie

rozczarowała mnie

„Wymyśliłem Cię... Wziąłem Twoje imię, kształty, kolor oczu, kilka chwil... ulepiłem z tego kogoś, kto jest mi niezbędny jak krawat...” - To mój ulubiony cytat z całej książki. Idealnie opisuje fabułę, w której głównie chodzi o to, że miłość na odległość, pomimo rozwiniętych środków komunikacji, nie jest możliwa. Bo tak jak mówi pierwsze zdanie - osobę kreujemy sobie sami i kochamy jedynie to co wymyśliliśmy. Wspomnienia po czasie wietrzeją i tracą kolory, jak wywołane zdjęcia.
Piotr to pewny siebie mężczyzna, który nie do końca wie, czego chce od życia. Julia to młoda reżyser, która próbuje zapomnieć o Piotrze.
Ich historia jest na tyle skomplikowana, że nie potrafią popchnąć się do jakichkolwiek akcji ratowania miłości. Jedynie maile, które tak naprawdę są pustymi słowami, opisują ich emocje i obecną sytuację między tą dwójką.

Książkę przeczytałam w dość krótkim czasie, i gdyby nie to, że wygrałam ją, nigdy sama bym jej nie kupiła. Nie wiem, czy w ogóle sięgnęłabym po nią, gdyby zawitała w pobliskiej bibliotece.
Jednak tragedii nie było, miło się czytało. Było kilka momentów, gdzie zrobiło się dość monotonnie, ale kilka stron dalej wszystko się rozkręciło.
Jednym zdaniem: książka na rozluźnienie. :)

Książka bardzo dobrze się zapowiadała.
Odłożyłam, bo P. mnie denerwował. Miałam wrażenie, że sam nie wie kim jest.

Książka bardzo dobrze się zapowiadała.
Odłożyłam, bo P. mnie denerwował. Miałam wrażenie, że sam nie wie kim jest.

Julie i Piotra dzieli ocean . Poznali sie pokochali i rozdzielily ich pewne okolicznosci. Pozostala intymnosc wyrazana przez emaile. Jak dla mnie ten Piotr wydal sie bardzo namolny i sam niewiedzacy czego chce. Nie chcialabym takiej milosci.

• W biblioteczce
  • Niedoczytane