Pająki. Młodzi Przyrodnicy

Okładka książki Pająki. Młodzi Przyrodnicy Patrycja Zarawska
Okładka książki Pająki. Młodzi Przyrodnicy
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy popularnonaukowa dziecięca
48 str. 48 min.
popularnonaukowa dziecięca
Młodzi przyrodnicy
Wilga
2022-09-28
2022-09-28
48 min.

Przedstawiam Wam dwie nowości z jednej z naszych ulubionych serii dla dzieci, jaką jest "MŁODZI PRZYRODNICY" od @wydawnictwo_wilga.
Moja córka najbardziej pokochała "PAJĄKI"😂. Odkąd tylko do nas dotarła, to praktycznie codziennie po nią sięga. Muszę przyznać, że się tego nie spodziewałam. Myślałam, że raczej bardziej skieruje się w stronę drugiej propozycji. Dzieci zaskakują i nigdy nie jest pewne, co akurat wpadnie im w oko🥰. Książka została ładnie wydana jednak bardziej chodzi mi o fakt, że dotyczy PAJĄKÓW, z którymi ja osobiście mam niemały problem🤫.
Odnajdziecie w niej wiele gatunków. Dowiecie się, które tworzą sieci, a które nie. Przekonacie się, jak polują na swoje ofiary i jaką porę dnia wybierają do żerowania. Dowiecie się, co jest ich pożywieniem! Książeczka zawiera wiele barwnych ilustracji, świetnie odzwierciedlających prawdziwe stworzenia.
Seria jest naprawdę ładnie wydana. Dzieci wiele z niej wyniosą. Kochamy takie pięknie wydane, edukacyjne propozycje, które ukazują świat przyrody z innej, bliższej perspektywy. My osobiście posiadamy już wiele tytułów serii "MŁODZI PRZYRODNICY" i z własnego doświadczenia wiem, że dzieci je uwielbiają! Różnorodność jest ogromna. Dzieci dzięki nim odkryją odpowiedzi na zagadki dzikiej przyrody.

Muszę się Wam do czegoś przyznać. Boję się pająków! Naprawdę! I niestety zauważyłam, że początkowa dziecięca fascynacja i ciekawość mojego Syna, powoli zaczyna przeradzać się w lęk. A jaki jest najlepszy sposób na poradzenie sobie, oswojenie ze strachem? Poznać "przeciwnika" 😉

Z pomocą i dużą porcją wiedzy przychodzi kolejny tom fantastycznej serii Młodzi Przyrodnicy. Tym razem przyjrzymy się naszym rodzimym pająkom! I powiem, że jest się komu przyglądać. Są pająki, które snują sieci, ale są i takie które tego nie robią, a na dodatek, aby uchronić się przed atakiem drapieżnych ptaków, upodobniają się do mrówek! Są także pająki, które potrafią polować pod wodą.
Znajdziecie tu m. in Kołosza, Czaika, Tygrzyka, Sieciarza, Topika, Kątnika i naprawdę wiele innych.
Gdzie i jak żyją, co jedzą, w jaki sposob zdobywają pożywienie, kto się opiekuje jajami - całe mnóstwo ciekawostek.
Sporą dawkę wiedzy fantastycznie uzupełniają bardzo szczegółowe ilustracje. No po prostu majstersztyk!

Książeczka ma niewielki format i miękką broszurkową okładkę, więc łatwo zabrać ją na spacer, zażyć ruchu i jednocześnie poszukać pajęczych sieci w okolicy. My tak zrobiliśmy, obserwowaliśmy pająki, które z kolei potrafią godzinami trwać w bezruchu czekając na ofiarę. I cieszę się ogromnie, że ta pozycja na nowo rozbudza tę dziecięcą fascynację. Co prawda obserwacje były z bezpiecznej odległości - ale to nawet lepiej😉dla pająków.

• Popularno-naukowe
  • Dziecięce