Jak i dlaczego zabijamy innych

Świetna książka, ukazująca nam przypadki ludzi, którzy zabijali innych ludzi. Książka pokazująca nam główne motywy zabójstw, kto zazwyczaj jest ofiarą, kto mordercą. Naprawdę polecam tę pozycję osobom zainteresowanym daną tematyką.

Co sprawia, że człowiek jest w stanie zabić drugą osobę?

W mediach społecznościowych i telewizji nie jest ciężko natknąć się na szokujące wzmianki o tym, jak jeden człowiek robi krzywdę drugiej osobie. Czasem to "tylko" lekki uszczerbek na zdrowi, czasem historia kończy się śmiercią ofiary.

Dlaczego zabijamy innych?

Wykształceni ludzie z całego świata zadają sobie to pytanie. I choć z każdą kolejną pracą napisaną na ten temat jesteśmy bliżej sedna odpowiedzi wciąż są przypadki, kiedy nie można tego jasno określić.

"Jak i dlaczego zabijamy innych" Andrzeja Gawlińskiego to drugie, rozszerzone wydanie książki poświęconej tej tematyce.

Przeczytamy w niej o najczęstszych motywach wśród polskich zabójców. Zweryfikujemy też wiadomości, jakie mogą dostarczać nam seriale true crime. Czy naprawdę ekstremalnie ciężkie, bądź trudne zbrodnie zdarzają się tak często?

Autor wypowiada się w sposób jasny i klarowny. Trudniejsze terminy wyjaśnia, a spis skrótów może stać się bardzo pomocną ściągą. W porównaniu z pierwszym wydaniem lektura została uzupełniona, co widać już ją pierwszy rzut oka - jest znacznie grubsza.

Jeśli nie znacie jeszcze książek Andrzeja Gawlińskiego polecam Wam serdecznie przyjrzeć się im bliżej. A tak się złożyło, że dzisiaj można kupić w przedsprzedaży kolejne z jego książek. Dajcie się namówić!

Co sprawia, że człowiek jest w stanie zabić drugą osobę?

Dlaczego zabijamy innych?

Wykształceni ludzie z całego świata zadają sobie to...

Wciągająca. Bardzo dobrze się czyta.

Wciągająca. Bardzo dobrze się czyta.

• Literatura faktu
  • Do kupienia
  • * dostępność - do sprawdzenia
  • Psychologia, samorozwój

Dodaj cytat z książki Jak i dlaczego zabijamy innych