Zapisane w pamięci

Wydawnictwo: NieZwykłe
karollllllla

Jako nastolatka Eva podjęła kilka bardzo złych decyzji. Młoda, naiwna i zakochana, nie podejrzewała, że chłopak, którego obdarzyła bezgraniczną miłością, okaże się jej oprawcą, pozbawi marzeń oraz zaufania do ludzi. Zamiast miłości i ciepła poznała smak bólu i nienawiści. Przy odrobinie szczęścia i olbrzymiej ilości desperacji udało jej się od niego uciec i rozpocząć nowe życie. Lecz czy można uwolnić się od czegoś, co wypaliło w umyśle trwałe piętno, na każdym kroku przypomina o strachu i rzuca w wir wspomnień?

Alex to odnoszący wielkie sukcesy bokser, który za maską wrogości, zarozumialstwa i nonszalancji kryje więcej cierpienia, niż ktokolwiek zdołałby udźwignąć. Od najmłodszych lat przyjmował od życia bolesne ciosy. Tylko niesamowita wola walki i hart ducha pozwoliły mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Jako dorosły wspiął się na wyżyny, zdobył wszystko, o czym nawet nie śmiał marzyć. Jednak nadal brakuje mu najważniejszego – miłości.

Gdy los krzyżuje ścieżki tych dwojga, oboje dostają to, czego od zawsze pragnęli. Alex daje Evie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, których dziewczyna tak bardzo potrzebuje. Ona natomiast staje się dla niego zbawieniem i przepustką do osiągnięcia pełni szczęścia. Miłość, która ich połączyła, zdarza się raz na sto lat. Ale czy ich uczucie będzie trwać wiecznie? Czy przyjdzie im za nie zapłacić? Czy ta bajka zakończy się słynnym „żyli długo i szczęśliwie”?

Jeśli światło nie jest wystarczająco silne, by przebić się przez mrok, zostaje po prostu wchłonięte, a my pozostajemy z niczym – oprócz bolesnej wyrwy w sercu.

„Ewa Pirce ponownie serwuje nam książkę, która sprawia, że czytelnik nie może złapać tchu i pogodzić się z dramatem rozgrywającym się w jego głowie. Historia Evy i Alexandra jest brutalna, pełna negatywnych emocji, trudnych doświadczeń życiowych oraz miłości – tak silnej, że przetrwa nawet największy huragan. Ta powieść to prawdziwa uczta emocjonalna, która na długo zostanie w Waszych sercach!” – Patrycja Bomba, portal Book Paradise.

„Czasami życie popycha nas do zrobienia czegoś, co na zawsze zmienia bieg naszej historii. Ale czy musi to od razu oznaczać wieczne życie w mroku? Bohaterowie gnani są demonami traumatycznej przeszłości, przeciwności losu, bolesnymi tajemnicami, nieokiełznaną namiętnością i miłością, która potrafi ranić bardziej niż zadawane ciosy. Nowa powieść Ewy Pirce ma w sobie wszystko to, za co kocham romanse. »Zapisane w pamięci« to prawdziwy emocjonalny nokaut, który powali Was na kolana i sprawi, że historia Alexa i Evy na długo wyryje się w Waszej pamięci i sercu” – Katarzyna Ewa Górka, Katherine the bookworm

„»Zapisane w pamięci« to brutalna, przerażająca oraz porażająca opowieść o miłości Alexa i Evy – dwójki niedoskonałych, zepsutych przez przeszłość ludzi, próbujących przeżyć teraźniejszość oraz walczyć o przyszłość. Ewa Pirce jako mistrzyni niekonwencjonalnych miłosnych opowieści ukazuje emocje, uczucia oraz dramat bohaterów w najlepszy dla siebie sposób. Treść książki, niczym najwyższej rangi dreszczowiec, trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego akapitu” –
Czytelniczka, Nela Groniak

„Historia Evy i Alexa to emocjonalny tajfun, który po prostu zmiecie Was z nóg. Ewa Pirce czaruje słodkimi słowami, by za chwilę strącić czytelnika w przepaść pełną smutku, brudu i cierpienia. Niezwykły styl oraz język, jakim opowiada o miłości, ale i o okrutnej przeszłości bohaterów sprawi, że ta opowieść na długo zapisze się w Waszej pamięci” – Meg Adams, Niegrzeczne dziewczyny recenzują

„»Zapisane w pamięci« to opowieść o dwójce zranionych dusz. Ludziach miażdżonych przeszłością, ukrywających głęboko w sobie koszmarne wspomnienia. Piękna, bolesna, niebywale ekspresyjna historia, która skruszy wiele serc” – Anna Tuziak, zazyjkultury.pl

źródło opisu: niezwykłe

źródło okładki: niezwykłe

Sol | 2019-03-11
Przeczytana: 11 marca 2019

Ocena na LC? Ponad 8.
Na grupach na facebooku szał.
Recenzje? Niemal tylko entuzjastyczne.

W skrócie.
Drama
Egzaltacja
Mary- i Marian-suizm.
Nudy i powtórki
Westchnienia i zachwyty
Potem przeżywanie przeszłości i kolejna dramatoza.
Seksy.
Słodziaczkowanie.
I znów drama queen i drama king w natarciu.
I logika postaci taka logiczna :D

Ledwo dałam radę, nie rozumiem zachwytów, nie rozumiem polecania sobie tego gniota wszędzie, zwłaszcza, że istnieją znacznie lepsze książki.
Jeśli chcecie jednak zagłębić się w szczegóły.. Zapraszam:

CZEMU ach czemu to budzi taki powszechny zachwyt?
Przecież do diaska, to wszystko już było! Ludzie, czy Was zaślepia fakt, że to młoda polska pisarka, którą może i poznaliście i dlatego tak gloryfikujecie?
Książki dzielą się na dobre, złe, genialne i niewarte papieru na jakim powstały. Nie na polskie, amerykańskie, tureckie i książki autorstwa znajomej. Nie twórzmy osobnych standardów bo potem można wpaść w złudne przekonanie, że sięga się po coś...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Są takie książki, które na zawsze pozostają z nami. Nawet długo, długo po przeczytaniu ostatniej strony nadal siedzą w naszej głowie i wystarczy jakiś drobiazg czy symbol, żeby od nowa ta konkretna historia eksplodowała w naszych myślach, niosąc ze sobą wiele emocji, wzruszeń, ale także bolesnych momentów.

Taka właśnie jest najnowsza książka Ewy Pirce „Zapisane w pamięci”. Krąży po głowie i nie daje o sobie zapomnieć, bo to, co autorka zaserwowała nam na jej kartach, ta niesamowita, chwytająca za serce podróż, którą odbywamy wraz z bohaterami, staje się częścią nas samych.
Eva w młodości podjęła kilka kiepskich decyzji. Oddała serce mężczyźnie, który okazał się oprawcą, jej katem i kimś do szpiku złym. To, co jej zrobił, jest niewyobrażalnie okrutne i nigdy nie powinno się wydarzyć. Co gorsze dobrze wiemy, że takie rzeczy niestety mają miejsce nie tylko w książkach. To boli. Cała historia Evy to bolesna, przejmująca opowieść o...

Historia dwojga młodych ludzi z przeszłością. Pełna miłości, namiętności, smutku, bólu, rozpaczy... Ile cierpienia może znieść jedna osoba? Czy miłość ma w sobie uzdrawiającą moc? Poznajemy dwoje rozbitków życiowych, którzy trafiają na siebie przez przypadek. Od samego początku, od pierwszego spojrzenia między naszymi bohaterami, wyczuwa się wręcz namacalne iskrzenie. Eva i Aleks...

"Między nami wytworzyło się coś irracjonalnego, magicznego. Magnetyczne przyciąganie, podniecenie i coś, czego nigdy wcześniej nie czułem".

Evę poznajemy w najgorszym momencie jej życia. Ucieka od mężczyzny, który więził ją latami. Znęcam się nad nią i wykorzystywał w każdy możliwy sposób, psychicznie i fizycznie. Miał być miłością życia, a okazał się tyranem bez serca, zwyrodnialcem i bestią w ludzkiej skórze. Młoda, piękna, atrakcyjna, poraniona, z bliznami na ciele i duszy, próbuje stanąć na nogi. Nie jest to łatwe, demony przeszłości wyskakują w najmniej spodziewanych momentach.

Aleks...

Kasiek | 2019-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2019

Wow!!! Taka była moja pierwsza reakcja po otworzeniu paczki z książką. W końcu coś dla mnie. Nie na jeden wieczór, a na trzy. Książka ma imponującą objętość, co mi odpowiada, tym bardziej, że czyta się ją błyskawicznie. Historia przedstawiona jest w całości. Nie jest przerwana w newralgicznym punkcie akcji, aby zachęcić czytelnika, a raczej w tym przypadku czytelniczkę, do zakupu kolejnej części. No i nie trzeba czekać miesiącami na kontynuację, czego bardzo nie lubię.

Książka pochłonęła moją uwagę w całości. Każdą wolną chwilę w ciągu ostatnich dni spędziłam z jej bohaterami – Evą i Aleksem. Były to chwile wypełnione pełną gamą emocji. Trzeba przyznać, że autorka wie jak na nich grać. Z jednej strony ukazuje nam prawdziwe piękno, które wyraża w relacjach między głównymi bohaterami. Uczucie, którym się darzą jest szczere, głębokie i równie mocno odwzajemnione. Niestety jest też druga strona medalu, a mianowicie wszelka brzydota tego świata, zwyrodnialstwo i bestialstwo. W tej...

WielkaRecka | 2019-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2019

Książka ,,Zapisane w pamięci” to kolejna genialna powieść Ewy Price. To historia przepełniona bólem, cierpieniem oraz ogromną miłością, która wzrusza i wywołuje palpitacje serca. Bohaterowie są znakomicie wykreowani. Posiadają swoje wady, z którymi walczą nieustannie. To postaci bardzo realne, zmagające się z prawdziwymi problemami. I choć książka to niezła cegła to nie ma mowy tu o nudzie. Autorka pomalutku odwija cukierek z opakowania, byś poznał/a tajemnice naszych bohaterów. Co też bardzo mi się podobało, każde zdarzenie mamy opisane z perspektywy Evy jak i Alexa, dzięki czemu mamy obiektywny obraz na dane wydarzenia oraz emocje, jakie im towarzyszą. Ta książka to gruby kaliber różnych emocji. Napisana lekkim i prostym językiem sprawia, że przez tą powieść się płynie wręcz zatraca. Tematyka jaka została w tej historii poruszona, czyli znęcanie psychiczne i fizyczne uważam, że jest ostatnio na topie jeśli chodzi o literaturę. I muszę przyznać z ręką na sercu autorka podołała...

Pistacia_Vera | 2019-03-13
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2019

To nie jest pierwsza książka w moim życiu, którą chciałam porzucić w trakcie czytania ale pierwsza przy której byłam naprawdę blisko żeby to zrobić. przebrnęłam przez 150 stron i pomyślałam, że nie dam rady i szkoda mi czasu na kolejnych 450. zmusiłam się żeby doczytać do epilogu. historia jest opowiadana z dwóch perspektyw: damskiej i męskiej, dodam że ta sama historia więc po pewnym czasie zaczęłam czytać tylko te fragmenty opowiadane przez bohatera gdyż słodycz bohaterki i nielogiczność tej postaci mnie odrzuciła. czytałam już wcześniej jedną książkę pani Ewy Pirce i powinnam na tym poprzestać. zdecydowanie z dramatami tej autorki nie jest mi po drodze.

WampirkaJustynka | 2019-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2019

Ciężka książka. Nie dlatego, że źle się czyta. Czyta się dobrze i szybko. Ciężka jest historia Eve i Alexa. Zwłaszcza i koszmarna przeszłość. Trochę mnie zszokowała. W głowi mi się nie mieści jak rodzicie mogą tak postępować (chodzi mi zarówno o rodziców Evy jak i Alexa). Choć może zabrzmi to dziwnie to jak dla mnie Sam jest WOW - fragment z Johnem. To sprawiło, że jestem bardzo ciekawa jego historii. Pomijając wyrodnych rodziców i Johna to polubiłam wszystkie postacie.

wrotka | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

wrotkaczyta.blogspot.com

"Nikt nie chce zepsutej zabawki, misia bez oka, lalki bez ręki czy samochodziku bez koła. Tym bardziej nie potrzebuje zadawania się z człowiekiem okaleczonym nie tylko wewnętrznie ale i zewnętrznie. Rozchwytywane są rzeczy ładne, błyszczące, nieskalane. To co brzydkie się wyrzuca, nie przygarnia"

W momencie, kiedy otrzymałam do przeczytania "Zapisane w pamięci" Ewy Pirce, byłam odrobinę przerażona objętością książki. Ponad 700 stron tekstu. Zastanawiałam się kiedy ja ją przeczytam. Moje obawy okazały się zupełnie niepotrzebne. Okazało się, że powieść o miłości dwojga ludzi pokiereszowanych przez życie pochłonęłam dosłownie w kilka wieczorów.
Eva jako nastolatka podjęła najgorszą decyzję w swoim życiu. Porzuciła rodzinę, uciekając ze swoim ówczesnym chłopakiem. Zaślepiona miłością, nie przypuszczała, że chłopak okaże się jej najgorszym koszmarem, jej oprawcą. Po kilku latach upokorzeń i bólu Evie udaje się uciec i zacząć nowe życie. Na swojej drodze...

"Rodzina to nie więzy krwi. To nie dokument. To coś, co nosimy w sercu. Jesteśmy w stanie oddać dla niej wszystko i nie żądać nic w zamian. To osoby, które zawsze przy nas będą i pomogą dźwigać ciężar życia. Zminimalizują cierpienie i będą cieszyły się naszymi sukcesami. To czysta bezinteresowność i bezgraniczna miłość".

Tym razem Ewa Pirce zabiera nas do świata Evy i Alexa, dwóch poranionych przez los osobowości. Evę poznajemy w momencie, kiedy ucieka od mężczyzny, który więził ją latami. Dziewczyna obdarzyła go ogromną i bezgraniczną miłością, a on w zamian stał się jej oprawcą, tyranem i sadystą. Odebrał jej zaufanie do ludzi, pozbawił miłości i ciepła, zagwarantował ból i łzy. Czy dziewczyna podniesie się po tym, co przeżyła? Czy zazna jeszcze kiedyś upragnionego wsparcia i bezpieczeństwa?

Alex odnosi spektakularne sukcesy jako bokser. Na co dzień cechuje go wrogość i pewność siebie, ale w środku jest równie poraniony jak Eva. Od dziecka przyjmował wiele bolesnych ciosów od...

motheroftworeads | 2019-02-26

„Nie byliśmy dwojgiem ludzi, tylko jedną niedoskonałą, pełną smutku i rozgoryczenia, ale spełnioną osobą. Znaleźliśmy się w ciemności i musieliśmy trafić na siebie, by nawzajem oświetlić sobie drogę do szczęścia. Nasze dusze scaliły się w jedność, dając początek jasności silniejszej od słońca. Nasze serca biły jednym, nie zawsze miarowym, ale mocnym rytmem. Nasze umysły nawiązały nierozerwalne połączenie, a ciała perfekcyjnie się uzupełniały. Moja łagodność równoważyła jego ostrość. Jego siła chroniła moją bezbronność.”

Eva będąc nastolatką związała się z niewłaściwym chłopakiem. Nie była zupełnie świadoma tego, że stanie się w tym związku ofiarą, a jedyne czego doświadczy to ból, nie tylko fizyczny ale także psychiczny i nienawiść. Któregoś dnia udaje jej się uciec od swojego oprawcy.
Alex to światowej sławy bokser. Na pozór zarozumiały i pewny siebie, skrywa jednak mnóstwo cierpienia, ze względu na bolesne dzieciństwo. Od najmłodszych lat poznał co to ból fizyczny, i tylko...