Istny drań

Okładka książki Istny drań Caroline Angel
Okładka książki Istny drań
Caroline Angel Wydawnictwo: Editio Cykl: Wróg mojego brata (tom 3) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Wróg mojego brata (tom 3)
Editio Red
Istny drań
Editio
2021-12-10
2021-12-10
literatura polska

"Istny drań" to myślę, że typowa wattpadowa książka.

Drake to chłopak, który ma wszystko, czego potrzebuję. Przystojny gracz i playboy ukazany jest z początku jako zepsuty nastolatek, co trochę kłóci się z tym, co widzimy później.

Vivian to dziewczyna, która w życiu przeszła naprawdę wiele. Wyrządzono jej wiele krzywd - fizycznych i emocjonalnych. Zamknięta w sobie dziewczyna, wiecznie chowa swoją twarz i wycofuje się ze społeczeństwa.

Oboje dostają zadanie do wykonania, które ich do siebie zbliża.

Pomysł na książkę fajny, choć oklepany, a sama historia napisana dość prosto (jak na wattpad przystało). Czyta się naprawdę przyjemnie, choć z tego, co pamiętam, znalazłam w niej jakieś błędy.
Ich relacja też rozwija się fajnie, on jest naprawdę słodki w stosunku do niej, a ona powoli się przed nim otwiera.

Książka przynosi trochę nostalgiczne uczucie, gdy jeszcze czytałam wyłącznie na wattpadzie, dlatego ode mnie ciut wyższa ocena.

"Istny drań" to myślę, że typowa wattpadowa książka.

Historia Drake’a i Vi jest cudowna. Uwielbiam ją

Historia Drake’a i Vi jest cudowna. Uwielbiam ją

Tym razem śledzimy poczynania Drake’a — młodszego brata Delii, który od najmłodszych lat sprawiał kłopoty wychowawcze.

Vivian Ward — piękna rudowłosa dziewczyna ukrywająca się pod kapturem bluzy i chodząca w za dużych ciuchach. Stara się być niewidzialna, przez co jest uważana w szkole za dziwadło.

Po śmierci ojca w domu przechodzi przez piekło za sprawą swojego ojczyma. Jej życie to obowiązki szkolne i niekończąca się lista obowiązków domowych. Dziewczyna modli się, by ktoś wyciągnął do niej pomocną dłoń, ale nie spodziewałabym się, że będzie to akurat ta osoba.

Drake Collins — pewny siebie, przystojny chłopak nieustannie popadający w kłopoty. Jest częstym gościem w gabinecie dyrektora, który ma już dosyć jego występków.

Zapracował sobie na niechlubną reputację playboya, nic dziwnego jest kapitanem drużyny. Wygląd i status w szkole sprawiają, że dziewczyny lgną do niego. Przez jakiś czas cieszyło go zainteresowanie jego osobą, jednak później stał się znudzony nachalnymi i łatwymi laskami.

Matka Vivian to bezduszna kobieta w ogóle nie reaguje na krzywdę, jaka spotyka jej dzieci. Jest ona zapatrzona w swojego kochanka i nie widzi niczego złego w jego postępowaniu. Nie rozumiem, jak można bronić tyrana, a swoje dzieci mieć gdzieś.

Jeremy jest ojczymem Vivian i Kiana mężczyzna rości sobie do nich prawa jak by byli jego własnością. To tyran, który stosuje przemoc zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jego występki przekraczają wszelkie granice.

Czy szkolny playboy może się zmienić i stać się troskliwym chłopakiem? Czy młody Collins będzie kontynuował rodzinną tradycję sylwestrowej nocy? Czy Vivian uda się uwolnić od matki i ojczyma?

Collinsów się kocha albo nienawidzi, ja należę do tej pierwszej grupy. Zakochałam się w tej serii i chociaż to już trzecia część to mi jeszcze mało i chętnie bym przeczytała coś więcej o nich.

Jeszcze została Darcy i bracia bliźniacy sądzę, że jak na Collinsów przystało, ich losy byłyby równie szalone, jak starszego rodzeństwa. Szkoda, że nie dowiem się, jak wygląda ich dorosłe życie.

Oczywiście z przyjemnością polecam Wam całą serię. Znajdziecie tutaj mnóstwo humoru i śmiesznych tekstów, a także uczuć i czułości. Myślę, że jeszcze kiedyś wrócę do tej serii i ją sobie odświeżę.

Po śmierci ojca w domu przechodzi przez piekło za sprawą swojego...

Brak słów.

Brak słów.

Również dołączam z opinią, że książka jest bardzo słaba. Dialogi wulgarne, chamskie, płytkie. Bardzo słaby styl. Ogólnie jestem zwyczajnie zniesmaczona. Nie tylko nie polecam. Tej książki po prostu nie należy czytać. Jedynie chyba po to, żeby nie powielać. Porażka.

Treść najeżona poważnymi błędami , fatalny język , fabuła wydumana .

Treść najeżona poważnymi błędami , fatalny język , fabuła wydumana .

Świetna seria ! Rodzina Collinsow jest rewelacyjna ! Książki czyta się szybko,jest dużo różnych akcji i fajne teksty. Polecam😊

"W bardzo krótkim czasie nasza dwójka wiele przeszła i zrozumieliśmy, jak ważna jest rodzina, dlatego ona jest tematem przewodnim... To taka nasza historia. Ukazuje ona walkę, jaką stoczyliśmy i prawo do szczęścia."

@carolineangel_autor

Collinsowie to rodzina, gdzie spokój nie istnieje. Drake jest buntownikiem, bez szacunku, rozpieszczony i nie doceniający niczego. Aby wybrać w kokpitów szkolnych musi wziąć udział w projekcie, gdzie w duecie musi stworzyć pracę. Jego partnerką zostaje tajemnicza, ukrywająca się za wielkimi ubraniami Vivian. Dotychczas patrzył tylko na łatwe szkolne lalunie, teraz jego uwagę zaprząta Vivi, która swoją osobowością niezwykle go intryguje. Pragnie dowiedzieć się jakie tajemnice skrywa dziewczyna ukrywając swoje ciało za paskudnymi ubraniami, oraz liczne blizny, których pojawianie się pragnie rozwikłać. Dotychczas żył bez stresów, teraz dowiaduje się, życie nie zawsze jest kolorowe i bestroskie. Czasem jest to codzienna walka na przegranej pozycji. Historia ukrywana przez dziewczynę jest wstrząsająca, ale poznanie Drake'a obudzi w niej wartości, chęć uporania się z problemami raz na zawsze. Jego natomiast nauczy życia i odmieni bezpowrotnie.

Ta książka jak poprzedniczki jest mieszanką komedi, tragedii, dramatu i romansu. Rodzina Collinsów jest szalona, nietuzinkowa ale jeśli coś się dzieje pójdą za sobą w ogień i będą walczyć do ostatnich sił. Vivian nigdy nie doświadczyła takiej miłości. Odkąd odszedł jej tata, codziennie żyje w bratem w piekle zgotowanym przez matkę i ojczyma. Doświadczą najgorszych krzywd, ale dopiero pojawienie się Drake'a tak naprawdę motywuje, popycha ich do walki. Każde wiedzie inne życie, jednak wspólnie wiele zyskują z tej znajomości. On dostaje szansę na zmianę swoich postępowań, ona na nowy start i życie jakiego od dawna pragnęła. Piękna książka, która rozbawia, wciąga bezpowrotnie, napawa nadzieją, wzrusza ckliwymi momentami, szokuje tragicznymi wątkami i rozgrzewa miłością, która pokona każdą przeszkodę. Pokazuje, że piękno nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka, a rodzinę można mieć różną, czasem jednak samemu można ją stworzyć jeśli trafi się na właściwą osobę. Bardzo polecam.

@carolineangel_autor

To już trzeci tom o rodzinie Collinsów. Drake to młodszy brat głównej bohaterki z poprzedniej serii oraz syn Blake’a z tomu pierwszego. Jak wskazuje tytuł jest istnym draniem, pakowanie się w kłopoty to jego specjalność, to że jest wzywany do dyrektora to niemal codzienność. Ma swoją paczkę, z którą się trzyma w szkole, a dziewczyny zmienia jak rękawiczki. Jakiś czas temu jedna skradła jego serce (przynajmniej tak mu się wydawało),jednak ona wybrała innego, mimo że cały czas kręci się w pobliżu Drake’a.

Vivian przez to, co przeszła w życiu, skrywa się pod obszernymi ubraniami a twarz chowa pod ogromnym kapturem. Nikt w szkole nie wie jak naprawdę wygląda, zwyczajnie chowa się w tłumie by nikt nie zwracał na nią uwagi. Uważana jest z dziwoląga, mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że to dziewczyna.

Na zaliczenie muszą wykonać projekt i tak w dziedzinie fotografii Drake musi współpracować z Vivian. On stawia sobie za zadanie by w końcu przekonać ją by pokazała swoją twarz.

Co skrywa Vivian? Czy Drake przekona ją by zdjęła kaptur? Czy ta ich współpraca ma szansę na powodzenie?

Najbardziej z tej serii skradł mi serce tom pierwszy. Drugi przeczytałam, ale nie porwał mnie jakoś, natomiast ten tom może nie tak bardzo jak część pierwsza, ale też mi się podobał.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów. Z jednej strony Drake, który jest szkolnym playboyem i rozpieszczonym dzieciakiem. Pozwala sobie na dużo a nawet na jeszcze więcej i nic sobie z tego nie robi, wierzy że pieniądze jego rodziców wszystko załatwią. A z drugiej strony Vivian, która jest bardzo skrytą osobą, unika wszelkiego kontaktu z kimkolwiek. Przeżyła piekło po śmierci ojca i ten dramat dalej trwa. Cały czas ma nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do niej i do jej brata pomocną dłoń, a wtedy ona chwyci ją i nigdy nie wypuści.

Przyjemnie było ponownie wrócić do szalonej rodzinki Collinsów, gdzie nie ma żadnych tematów tabu. Przyznam, że nie raz się uśmiałam. Relacje między tą rodziną są rewelacyjne. Aż ciepło na sercu robiło się przy czytaniu jak są blisko siebie, choć Drake nie docenia tego, co ma. A dodatkowo klątwa, która ciąży nad ich rodziną, główny bohater jest przekonany, że jemu uda się jej uniknąć.

W tej książce autorka porusza trudny temat, jakim jest przemoc w rodzinie. Vivian niestety jak na młodą dziewczynę przeszła bardzo wiele nie otrzymując wsparcia ani pomocy ze strony swojej matki. Jedynie, kto stara się ją wspierać to starszy brat, który jeździ na wózku inwalidzkim.

Książkę gorąco polecam, jest to świetna pozycja do zrelaksowania się, do oderwania się od problemów życia codziennego. Oczywiście zachęcam do przeczytania dwóch poprzednich tomów, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Świetna seria. Dawno się tak przy tej serii nie uśmiałam.
Polecam dla tych którzy lubią poczucie humoru a także pokazujące problemy życia codziennego u bohaterów w książkach.
P.S. Ludzie dlaczego w opiniach piszecie o czym jakakolwiek książka jest. Każdy potrafi czytać. Opinia polega na tym czy spodobała się książka czy nie. Opisujecie co w danej książce się dzieje a to jest irytujące.

Świetna seria. Dawno się tak przy tej serii nie uśmiałam.

• Romans

Dodaj cytat z książki Istny drań