Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki?

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Wydawnictwo: Rebis
Do Gentlemen Really Prefer Blondes?
978-83-7510-463-9
psychologia, miłość, uczucia
poradniki
Pistacia

Oparte na wynikach najnowszych badań odpowiadzi na pytania dotyczące miłości, seksu, atrakcyjności i dobierania się w pary. Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zmienia nasz gust w kwestii mężczyzn? Dlaczego podczas pocałunku przechylamy głowę w prawo? Dlaczego bardziej nas pociągają osoby wybredne? Jak zmienia się nasz mózg, kiedy jesteśmy zakochani? DLACZEGO RUMIEŃCE SĄ TAKIE...

Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zmienia nasz gust w kwestii mężczyzn?
Dlaczego podczas pocałunku przechylamy głowę w prawo?
Dlaczego bardziej nas pociągają osoby wybredne?
Jak zmienia się nasz mózg, kiedy jesteśmy zakochani?
DLACZEGO RUMIEŃCE SĄ TAKIE SEKSOWNE?
CZY DOBRZY TANCERZE SĄ TEŻ DOBRYMI KOCHANKAMI?
JAK PORY ROKU WPŁYWAJĄ NA NASZE ŻYCIE SEKSUALNE?
CZY GENY MOGĄ SKŁONIĆ CIĘ DO CUDZOŁÓSTWA?
DLACZEGO WIĘCEJ KOBIET NIŻ MĘŻCZYZN MA ORIENTACJĘ BISEKSUALNĄ?

Autorka - opierając się na wynikach najnowszych badań z zakresu biologii, neurologii i psychologii ewolucyjnej - odpowiada na mnóstwo pytań dotyczących miłości, seksu, atrakcyjności i dobierania się w pary. W przystępny sposób odsłaniając genetyczne, hormonalne i psychologiczne tajemnice leżące u podstaw naszych fascynacji seksualnych, przedstawia zarazem nieszablonowe porady dla tych, którzy pragną odkryć sekret udanego związku.

[opis wydawcy]

Miss_Jacobs | 2013-12-30

oCo sprawia, że wybieramy konkretne osoby i dlaczego czasem pociągają nas mężczyźni w typie macho? Jakie jest prawdopodobieństwo związana się z daną osobą? Dzięki J. Pincott znalazłam odpowiedź.

W zasadzie nie wiem, co bardziej mnie zdziwiło. Fakt, że ktoś wpadł na pomysł badań czy też fakt, że ktoś wydał na nie pieniądze. Badań jest bez liku, o wszystkim. Od hormonów, układu odpornościowego, wrażliwości na zapach przez rozmiar genitaliów, wzrost, kolor oczu, typu zachowania i tak aż do tytułowych blond włosów. Wyniki jednego z badań nawet wysłałam koleżance i potwierdziła wnioski. Ale to już temat na zupełnie inną historię. ;)

Wyniki potrafią zadziwić i/lub sprawić, że pobiegniecie do łazienki, aby przyglądać się swojemu ciału lub oczom. Tak jak ten, że bardzo prawdopodobieństwo (jedyna istotna statystycznie różnica), że niebieskooki mężczyzna zwiąże się z również niebieskooką kobietą. Powód? Geny odpowiadające na niebieski kolor oczu są recesywne. A to z kolei oznacza, że...

Weronika | 2011-07-28
Przeczytana: 25 marca 2010

Moja recenzja:

żabot | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Od kilku lat na naszym rynku pojawia się coraz więcej książek, które można by podpiąć pod półkę „Psychologia ewolucyjna”. Dziedzina przeżywa rozkwit od dobrych 20-30 lat, a czerpie pełnymi garściami z dziedzin pokrewnych takich jak medycyna, ekologia, etologia, socjologia, psychologia, antropologia etc. I zabawne jest jak dużym niezrozumieniem „cieszy” się wśród wielu czytelników, co widać choćby i po recenzjach zamieszczonych pod tą pozycją. Może dlatego, że autorka postanowiła połączyć treści popularnonaukowe z pisaniem czegoś na kształt poradnika. I to jest chyba najpoważniejszy zarzut wobec autorki. Wiele osób sięgających po poradniki z lenistwa poszukuje prostych i skutecznych porad, niczym instrukcji obsługi samochodu. Wciśnij tu i tam, przekręć to i owo a uzyskasz oczekiwany efekt. Ba! Nawet jeśli tych porad nie szuka, pod takim kątem czyta tego typu książki. A przydałoby się, żeby przed lekturą czytelnicy przeszli szybki kurs statystyki i przynajmniej zapoznali się z...

Książka posiada dużo przydatnej jak i nieprzydatnej wiedzy, w czym zdecydowanie więcej tej drugiej. Ale nie jest aż tak źle jak mogłoby być.
PS. Po przeczytaniu popadłam w depresję ;c

alexia180 | 2014-10-12

Nietrafiony prezent. Znajoma chciała mi zrobić prezent na urodziny i kupiła mi tę książkę. Nie wiem komu się chciało pieniądze wydawać na opublikowanie i wydanie czegoś takiego. To jest książka dla tych co lubią mieć na półce mało wartościowej treści w ładnym wydaniu. Może my Polacy jesteśmy inni, może Amerykanie takie "książki" czytają.. ale dla mnie to była tylko strata czasu..

Karolina | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016