Pamięć Włoch

Wydawnictwo: Fundacja Zeszytów Literackich
Włochy, eseje, podróże, sztuka
Inne
Snoopy

Pamięć Włoch Wojciecha Karpińskiego jest jedną z najpiękniejszych polskich książek o Włoszech [...]. Karpiński myśli o czymś, co wciąż jest żywe, i potrafi sprawić, że odwiedziny muzeów i galerii są odruchem jak gdyby naturalnym, a nasze obcowanie ze sztuką, z krajobrazem, staje się głębsze. (Paweł Hertz) Pamięć Włoch jest dziełem dobrej znajomości tego kraju. I wielkiej wrażliwości...

Pamięć Włoch jest dziełem dobrej znajomości tego kraju. I wielkiej wrażliwości artystycznej autora. Tylko takie skrzyżowanie wydaje dobre owoce. (Gustaw Herling-Grudziński)

chiara | 2012-05-12
Przeczytana: 09 lipca 2010

Karpiński pisze tak pięknie o Włoszech, że nabrałam ochoty na wyprawę jego śladem.

figozmakiem | 2012-09-02

Książa dobra, nic poza tym. Nie wywołuje zawrotu w głowie, jak dobre włoskie wino. A dobra książka o Italii, to taka, która oszałamia jak włoskie klimaty, słońca, wina, kuchnie.

guappa | 2015-12-27
Justyna86 | 2014-07-23
Generalissimus | 2014-07-17
mko | 2014-02-10
Znalezione w Ninatece: Pamięć Włoch

Podróże winny być przemyciem oczu, odnowieniem wrażliwości - pisze we wstępie do swojej książki Wojciech Karpiński. ”Pamięć Włoch” jest zapisem tak rozumianego podróżowania. Dziś w naszym audio-literackim cyklu o jednym z najpiękniejszych polskich zbiorów esejów o Włoszech i Rzymie.