Pamięć Włoch

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Włochy, eseje, podróże, sztuka
Inne
Snoopy

Pamięć Włoch Wojciecha Karpińskiego jest jedną z najpiękniejszych polskich książek o Włoszech [...]. Karpiński myśli o czymś, co wciąż jest żywe, i potrafi sprawić, że odwiedziny muzeów i galerii są odruchem jak gdyby naturalnym, a nasze obcowanie ze sztuką, z krajobrazem, staje się głębsze. (Paweł Hertz) Pamięć Włoch jest dziełem dobrej znajomości tego kraju. I wielkiej wrażliwości...

Pamięć Włoch jest dziełem dobrej znajomości tego kraju. I wielkiej wrażliwości artystycznej autora. Tylko takie skrzyżowanie wydaje dobre owoce. (Gustaw Herling-Grudziński)

chiara | 2012-05-12
Przeczytana: 09 lipca 2010

Karpiński pisze tak pięknie o Włoszech, że nabrałam ochoty na wyprawę jego śladem.

Aleksandraczyta | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Wojciech Karpiński zabrał mnie w podróż po Włoszech, po Włoszech widzianych oczami dzieł sztuki i literatury. Czasami była to wyprawa porywająca, czasami przynudzająca.

figozmakiem | 2012-09-02

Książa dobra, nic poza tym. Nie wywołuje zawrotu w głowie, jak dobre włoskie wino. A dobra książka o Italii, to taka, która oszałamia jak włoskie klimaty, słońca, wina, kuchnie.

uczimoo | 2017-11-20
czekolada72 | 2016-03-13
Na półkach: Przeczytane, ITALIA
guappa | 2015-12-27

Znalezione w Ninatece: Pamięć Włoch

Podróże winny być przemyciem oczu, odnowieniem wrażliwości - pisze we wstępie do swojej książki Wojciech Karpiński. ”Pamięć Włoch” jest zapisem tak rozumianego podróżowania. Dziś w naszym audio-literackim cyklu o jednym z najpiękniejszych polskich zbiorów esejów o Włoszech i Rzymie.