Heretyk Mocy II: Uchodźca

Cykl: Nowa Era Jedi (tom 16) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Force Heretic II: Refugee
star wars

Tom XVI cyklu`Nowa era Jedi`. Luke Skywalker nie ustaje w poszukiwaniach Zonamy Sekot, żywej planety, która kryje klucz do zwycięstwa nad wrogiem. A Yuuzhanie kontynuują swój pochód przez galktykę. Ich agenci podsycają dawne wendety. Na Bakurze wybucha bunt niewolników. Han i Leia podejrzewają, że kryje się za nim zdradziecki spisek...

Hari_Seldon | 2015-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2015

Dalszy ciąg misji w poszukiwaniu żywej planety. Ekipa Lei i Hana zgodnie z sugestią tajemniczego nowego sprzymierzeńca udaje się na Bakurę, gdzie spotkają dawnych przeciwników. W tym czasie Luke i inni bohaterowie udają się po pomoc do przestrzeni Chissów. Bardzo podobały mi się nawiązania do książki „Pakt na Bakurze” i to, że wyjaśniono co działo się z Ssi-Ruukami przez ten cały czas. Bardzo dobrze też przemyślano intrygę – autorzy mieli parę fajnych pomysłów jak wykorzystać nadchodzące wydarzenia. Warto wspomnieć, że świetnie przedstawiono Tahiri – jestem ciekawy w jaki sposób poradzi sobie z sytuacją w jakiej się znalazła. Niestety trochę gorzej na tym tle wypada wątek Luke’a, ale też jest zwrot akcji i na dodatek dokonano wyraźnego postępu w poszukiwaniach. Szkoda też, że trochę po macoszemu potraktowano tutaj Nom Amora i jego historia specjalnie nie poruszyła się naprzód, ale mam nadzieję, że w następnym tomie to się zmieni. Podsumowując, kolejna dobra książka.

Kagan13 | 2017-02-07
erka93 | 2017-01-13