Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #2

Okładka książki Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #2 Tomoki Izumi
Okładka książki Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #2
Tomoki Izumi Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej (tom 2) komiksy
komiksy
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej (tom 2)
Mieruko-chan
Studio JG
2022-07-13
2022-07-13
9788380019409
Anna-Maria Puto
horror psychologiczna siły nadprzyrodzone duchy komedia seinen manga

Zdecydowanie lepszy niż pierwszy. Tutaj już naprawdę się wciągnęłam i zainteresowałam historią i dalszymi losami bohaterek. Rysunki świetne, a design duchów jest bardzo pomysłowy; do tego mimika Mieruko i Hany to miód na moje oczy.

Lepsze niż tom poprzedni dzięki Julii i zapodaniu więcej szlaków na konkretniejszą fabułę.

Nadal liczę na to, że akcja się rozkręci i coś ciekawego zacznie się dziać.

Nadal liczę na to, że akcja się rozkręci i coś ciekawego zacznie się dziać.

Drugi tom serii mistrzowsko rozwija wątki rozpoczęte w pierwszym oraz wprowadza szereg nowych postaci, które dobrze rokują na przyszłość. Wydarzenia tu przedstawione także można zobaczyć w animowanej adaptacji „Mieruko-chan” i zdaje się, że będzie tak i w przypadku trzeciej mangi. Niemniej nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co będzie dalej.

Naprawdę świetnie narysowana manga. W tym tomie pojawia się nowa bohaterka która zaprzyjaźnia się z Miko i również jak ona "widzi". Miko nadal ze wszystkich sił stara się ignorować przerażające istoty. Pojawia się również ... "bóstwo" które atakuje przerażające istoty. Polecam.

W końcu przeczytałem 2 tom mimo , że wyszedł już jakiś czas temu. Akcja rozpoczyna się , gdy Hana idzie na spotkanie z Miko i ciągle jest głodna i czytelnik widzi wokół niej mnóstwo duchów , ale Ona ich nie widzi. W końcu przyjaciółki się spotykają i Miko jest przerażona , bo widzi upiory obok swojej przyjaciółki. Następnie dziewczyny idą do świątyni i Miko się modli by upiory dały spokój Hanie i przy okazji jej. Jednak przerażający upiór wciąż przy nich jest , ale nagle zjawiają się trzy inne duchy i walczą z tym upiorem i go pokonują , a po wszystkim mówią do Miko – „Trzy razy” A Ona nie wie co się właśnie wydarzyło. Następnie poznajemy dziewczynę(Julia) , która chcę być uczennicą wróżki z poprzedniego tomu , ale Ona nie chcę się zgodzić i daję jej tylko bransoletkę i wychodzi na jaw , że Julia też ma moc i widzi duchy. A po chwili dziewczyna odkrywa , że wróżka zamknęła swój lokal i dowiaduję się od jakiegoś mężczyzny , że wróżka wróciła na wieś i pokazuję dziewczynie Miko i Hanę mówiąc , że były jej ostatnim klientkami i Julia patrząc na nie domyśla się , że Miko widzi duchy i następnie w szkolę ją obserwuję i w końcu prosi o rozmowę i mówi , że wie o jej sekrecie , ale Miko udaję , że nie wie o co chodzi , a Julia myśli , że Miko uważa ją za słabszą i próbuję jej pokazać swoją moc , ale jej bransoletka pęka i okazuję się , że Julia widzi tylko małe duchy , a tych potężnych nie widzi(jeden jest z nimi) i Miko nie chcąc by duch odkrył , że jest widziany przydusza Julię by straciła przytomność , a potem Julia budzi się w u pielęgniarki i jest z Nią Miko i przeprasza za to co zrobiła i już ma zamiar przyznać , że widzi duchy , ale rezygnuję , bo nie chce narażać Juli i wychodzi , a Julia uważa , że Miko jej groziła śmiercią:D Następnie Miko wraca wieczorem do domu i po drodze ma wrażenie , że widzi ducha , ale okazuję się , że to żywa staruszka , która nie ma siły dość do domu i Miko ją niesie i pod domem spotykają jej córkę i kobieta tłumaczy Miko , że odkąd zmarł jej tata jej mama się pogubiła i nie poznaję ludzi i córka na chwilę wchodzi do domu by dać coś Miko za pomoc , a Miko nagle zauważa ducha mężczyzny , który idzie w jej stronę i mówi jakieś cyfry i Miko jest przerażona i chcę uciec , ale nagle staruszka ją łapię i pyta patrząc na jej telefon do czego to służy , a w tej samej chwili duch coraz bardziej się zbliża i ciągle mówi cyfry , a Miko nagle zapisuję te cyfry w telefonie i pokazuję telefon staruszce , a gdy ta odczytuję cyfry szybko wpada do domu i podchodzi do sejfu , a jej córka mówi , że przecież nie zna kodu , ale nagle staruszka po wpisaniu cyfr podanych przed ducha otwiera sejf i są tam rzeczy po jej zmarłym mężu i kobieta nagle zachowuję się całkiem inaczej i od razu rozpoznaję córkę i mówi , że zrobi jej rosół , a Miko stoi na zewnątrz i , gdy duch ją mija dziewczyna jest zaskoczona , a po chwili wraca do domu i przypomina sobie , że duch , gdy ją mijał powiedział – „Dziękuję” Później Miko i Hana są na mieście i Miko widzi duchy , które stoją w kolejce i podchodzą do jakiegoś stwora , który je pożera i jednym z duchów jest ten duch z wczoraj i Miko nie wie co się dzieję. Później są w szkolę Hana mówi , że będzie teraz robić mnóstwo zdjęć i chcę iść w jakieś fajne miejsce i nagle zjawia się Julia , która mówi , że zaprowadzi je do fajnego miejsca i Hana się cieszy , a Julia myśli o tym , że musi sprawdzić moc Miko. Później cała trójka idzie na miejsce i mają przejść przez tunel i jest tam mnóstwo duchów i w pewnej chwili Miko klęka , bo wpadł jej do buta kamień i wyrzuca go , a jak chcę wstać traci równowagę i podpiera się rękoma , a potem klaszcze by oczyścić ręce , a Julia myśli , że to rytuał przeciw duchom:D I oczywiście okazuję się , że Julia widzi tylko małe albo średnie duchy , a tych wielkich i potężnych nie widzi i dziewczyna próbuję udowodnić Miko , że też ma moc i , gdy jeden mały duch odchodzi Julia się cieszy i pyta Miko czy widziała , ale nagle za Julią staję olbrzymi duch i Miko nie myśląc wiele rzuca się do niej i ją odciąga , a duch zaczyna krzyczeć , że Miko go widzi i robi się coraz straszniejszy i nagle zjawiają się dwa duchy ze świątyni i wielki duch znika. A bohaterki wracają do domu i , gdy są w autobusie Hana robi im selfie i proponuję by ustawiły sobie na tapetach w telefonie i Julia się waha , ale w końcu ustawia. Następnie Miko i jej brat szukają prezentu dla mamy i w pewnej chwili Miko przymierza sukienkę i w przymierzalni jest z nią duch kobiety , która chwali jej wygląd , a następnie już po zakupach Miko i jej brat jadą do domu i nagle w pociągu pojawia się duch z toporem i dźga każdego po kolei i Miko jest przerażona i w pewnej chwili duch dźga kobietę , która siedziała obok Miko i , gdy to robi wpycha ją do wora(Była duchem) , a Miko przerażona wstaję , a na najbliżej stacji bierze brata i wychodzą. A później bohaterki są w szkolę i okazuję się , że nauczycielka Miko i Hany idzie na macierzyńskie , bo zaraz urodzi i Miko zauważa , ze obok jej brzucha jest jakaś dziwna poświata i po chwili wahania prosi nauczycielkę by na siebie uważała i ta mówi , że tym razem wszystko będzie dobrze i dodaje , że to jej druga ciąża , a pierwsze dziecko zmarło i teraz kobieta ma zamiar obdarzyć dziecko miłością swoją i zmarłego dziecka. I nagle Miko dostrzega , że ta poświata to duch dzidziusia , który trzyma mamę za palec. A na koniec dziewczyny siedzą w klasie i wchodzi nowy nauczyciel i przedstawia się jako – Zen i Miko jest przerażona i okazuje się , że to mężczyzna , który chciał kotka w 1 tomie , a Miko widziała wokół niego duchy i teraz również je widzi i dziewczyna ma złe przeczucie. I tak się kończy 2 tom. Historia jest świetna , a nawet lepsza niż w 1 tomie. Na plus postać Juli. Od razu ją polubiłem. Świetna jest w tym , że chce dorównać Miko choć nie zdaję sobie sprawy z obecności wielkich i przerażających duchów. Ciekawe jaka jest różnica między nią , a Miko skoro bohaterka widzi każdy rodzaj duchów , a Julia nie. Widać też , że Julia jest samotna i chciałaby mieć przyjaciółki(Ta scena z zdjęciem na tapecie jasno to pokazuję) Świetny był też wątek z duchem , który podziękował Miko. Czyli jednak duchy pragną pomocy lub chcą coś przekazać. Oby Miko w końcu pokonała strach i zaczęła im pomagać. Intryguję też wątek duchów ze świątyni , które pokonały upiora. I te ich słowa – „Trzy razy” Ciekawe o co chodzi. Może pomogą Miko 3 razy z innymi duchami? No i świetny koniec , gdy mężczyzna oblegany przez duchy zaczyna być nauczycielem w szkolę , a Miko ma złe przeczucie. Ciekawe o co chodzi z tym mężczyzną. I poruszyła mnie scena z duchem dziecka. Wszędzie wokół przerażające upiory , a tu malutki dzidziuś , który trzyma mamę za palec. I zapewne ją chroni , a także swoje nienarodzone rodzeństwo. Nie mogę się doczekać 3 tomu

2084

Zdecydowanie lepszy tomik od pierwszego. Moze dlatego, ze nie wciskali tyle elementow ecchi ;) Te zjawy naprawde sa przerazajace, kreska idealnie to oddaje. W tym tomiku dolaczyla nowa postac widzaca te koszmary - Julia. Jej przeinaczanie faktow co do zachowania Miko naprawde smieszy ;D No i ciekawe sa te bostwa zabijajace potwory... moze akcja z nimi sie tez jeszcze rozwinie. Epizodyczna komedia grozy, ale taka do przeczytania sobie na relaksik ^.^

Kolejny tom Mieruko-chan to więcej komedio-grozy. Nadal jest tu epizodycznie jednak do historii dołączają tajemnicze bóstwa które mam wrażenie że w przyszłości trochę namieszają. Dochodzi nowa bohaterka Julia która również ma zdolności widzenia koszmarów ale nie w takim stopniu jak Miko. Kreska świetna, rysunki stworzeń są bardzo creepy. Nie ma tu też tylu elementów ecchi jak w pierwszym tomie. Drugi tomik mi się podobał; jest to ciekawa, niezobowiązująca seria na relaks.

• Mangi
  • Manga