Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #7

Okładka książki Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #7 Tomoki Izumi
Okładka książki Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #7
Tomoki Izumi Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej (tom 7) komiksy
komiksy
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej (tom 7)
Mieruko-chan
Studio JG
2023-08-31
2023-08-31
2023-04-18
Anna-Maria Puto
horror psychologiczna siły nadprzyrodzone duchy komedia seinen manga

Historia rozpoczyna się w tym samym momencie co zakończyła poprzednio i na ratunek Miko , Mitsue i Roma przybywa dawna mentorka chłopaka i pomaga im w walce , a w tym samym czasie Miko wchodzi do świątyni i widzi tam czaszkę , którą podnosi i , gdy to robi cała świątynia znika , a Ona pojawia się obok Mitsue i opowiada o tym co się stało w świątyni i obwinia się o wszystko , bo wzięła czaszkę , ale staruszka mówi Jej , że to nie Jej wina , a następnie widzą Roma , który rozmawia ze swoją dawną mentorką i ta uśmiecha się do niego , a następnie znika i trójka bohaterów wraca do domu i Rom mówi , że ma wyrzuty sumienia , bo gdyby jako dziecko nie poszedł do świątyni Jego mentorka wciąż by żyła , ale Mitsue mówi , że to nie Jego wina i ich relacja się ociepla i kobieta znów traktuję go jak swojego ucznia i mówi by nauczył się polegać na innych. Następnie widzimy , że z jakiejś jaskini/pieczary coś wychodzi i przechodzimy do Miko , która jest w szkolę z Haną i idąc korytarzem Miko widzi przerażającą zjawę i jak zawsze chcę Ją ominąć , ale nagle na Nią wpada i nic nie rozumie i właśnie wtedy Hana zaczyna przemawiać do zjawy przepraszając Ją , że Miko na Nią wpadła i przy okazji nazywając Ją ładną dziewczyną i Miko nic nie ogarnia i po chwili okazuję się , że wszyscy widzą ładną dziewczynę i okazuję się , że to nowa uczennica i po chwili okazuję się , że dziewczyna chodzi do klasy Miko i przedstawia się wszystkim jako – Michiru i dziewczyna siada obok Miko , która nadal nic nie ogarnia i widzi tylko przerażający wygląd nowej uczennicy i wtedy też wychodzi na jaw , że Michiru jest modelką i każdy Ją zna. A Miko próbując dostrzec w Niej człowieczeństwo ciągle patrzy Jej w oczy i to intryguję nową postać i potem Miko , Hana i Michiru idą do sklepiku i Hana proponuję nowej uczennice bułkę , a Miko chcąc chronić przyjaciółkę oddaję nowej postaci swoje jedzenie i ta przyjmuję i nagle zjawia się Julia , która jest w szoku widząc jaka Michiru jest wysoka , ale i Ona widzi normalną dziewczynę. I nagle zjawia się inna zjawa i niespodziewanie macki Michiru Ją łapią i zjadają , a Miko jest w szoku. Później widzimy Michiru w domu i dziewczyna trzyma na rękach jakiegoś robaczka i mówi , że ma nową koleżankę(Miko) i dziewczyna w przeciwieństwie do innych patrzy Jej prosto w oczy i zachowuję się jakby Ją znała(np: jedna uczennica chciała dotknąć włosów dziewczyny i Miko zaprotestowała , bo bała się , że ta dotknie macek , ale Michiru odebrała to inaczej i uznała , że Miko wie , że nie lubi jak ktoś dotyka Jej włosów) Następnie w szkolę odbywa się lekcja malowania i Michiru jest modelką , a Miko nie wie jak Ją narysować i ciągle patrzy Jej w oczy nie zdając sobie z tego sprawy i w końcu na innym portrecie widzi jak dziewczyna wygląda dla innych , ale wtedy kończy się lekcja i Michiru chcę by Miko pokazała Jej swój obraz(namalowała macki) , ale Miko szybko ucieka. A później widzimy Michiru w łazience i dziewczyna wciąż myśli o Miko i nagle wyjmuję ołówek i wygląda jakby go gryzła i wtedy z toalety wychodzi Julia i jest w szoku , a Michiru do Niej podchodzi i mówi , że muszą pogadać. I na koniec przechodzimy do Miko , która jest w domu i ma wrażenie , że ktoś Ją obserwuję i nawet wygląda przez okno , ale nikogo tam nie ma , ale gdy odchodzi od okna nagle na zewnątrz pojawia się Michiru , która ukrywała się za ścianą i z uśmiechem patrzy na dom Miko mówiąc – „Dom Miko” I tak się kończy kolejny tom. Historia wciąż jest świetna i non stop trzyma w napięciu. Intryguję również nowa postać. Niby Miko widzi Ją jako upiora , ale inni nie. Ona sama też nie zachowuję się jak upiór. Niby jest zafascynowana Miko , ale Ja to odebrałem w taki sposób , że dziewczyna jest samotna i chcę mieć prawdziwego przyjaciela , a skoro według Niej Miko ciągle wpatruję się w Jej oczy to uznała Ją za przyjaciółkę , ale o co do cholery z Nią chodzi? Może ma jakiegoś demona w sobie? Powiem też szczerze , że Ją polubiłem i mam nadzieję , że nie będzie antagonistką. Szkoda tylko , że było tak mało Julii. Pytanie co od Niej chciała Michiru. Może właśnie adres do domu Miko. Pewnie w kolejnym tomie się dowiemy. Na plus również zakończenie wątku świątyni i to , że Rom i Mitsue się pogodzili. Mam nadzieję , że Rom jeszcze powróci , bo Mitsue na pewno. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu

Świetny tomik, który sprawnie zamyka sprawę ze świątynią i otwiera kolejną przygodę – oto do szkoły Miko trafia nowa uczennica, do której doczepił się duch. Ten opis z początku zniechęca. Może się wydawać, że czytelników czeka powtórka z rozrywki ze sprawy z nauczycielem, jednak nie. Akcent jest położony w znacznie innym miejscu. Mega mi się to podoba.

Ogólnie wydaje mi się, że manga „Mieruko-chan” fajnie się rozkręciła. Nie chcę napisać „dojrzała”, bo też nie o to chodzi. Humor dalej jest świetny, czyta się to fantastycznie. Niemniej tytułowa bohaterka z osoby, która biernie doświadcza pewnych zdarzeń, staje się osobą radzącą sobie z nowymi wyzwaniami i powoli odnajdującą się w tym nowym świecie.

Bałem się, że sporo rzeczy może pójść w tym projekcie nie tak, jednak widzę, że była to płonna obawa. To kawał świetnej mangi i liczę na więcej. Jedyne, czego nie rozumiem do końca, to podział rozdziałów w tym tomie. Mam wrażenie, że upchnięto tu i zakończenie jednej historii, i początek całkiem nowej.

Ogólnie wydaje mi...

Zrobiło się ciekawie. Jeden kryzys zażegnany ale na horyzoncie mamy kolejny. Miko się nie nudzi. Polecam.

• Mangi
  • Manga