Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #6

Okładka książki Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #6 Tomoki Izumi
Okładka książki Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej #6
Tomoki Izumi Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej (tom 6) komiksy
komiksy
Mieruko-chan. Dziewczyna, która widzi więcej (tom 6)
Mieruko-chan
Studio JG
2023-05-24
2023-05-24
2022-11-22
Anna-Maria Puto
horror psychologiczna siły nadprzyrodzone duchy komedia seinen manga

6 tom rozpoczyna się w tym samym momencie co zakończył poprzedni i Miko , Rom i Mitsue są w lesie i widać , że między Romem , a Mitsue jest chłodna atmosfera i w pewnym momencie Miko mówi im o zjawach , które trzy razy Ją ratowały i Ci Jej wyjaśniają , że ma u nich dług i jeśli go nie spłaci to duchy odbiorą dług od kogoś innego(Hana) i w pewnym momencie Mitsue chcę zrobić wszystko sama , a Rom nagle pyta czy chcę skończyć jak Ona i kobieta jest wściekła i nagle atakuję ich zjawy , ale Rom wyciąga zawieszkę , którą ukradł Hanie(ma w sobie moc) i przepędza duchy. A następnie cofamy się do tyłu i widzimy młodą Mitsue , którą odwiedza jakaś kobieta(przyjaciółka?) i jest z Nią mały Rom i kobieta prosi Mitsue by się nim zaopiekowała i w teraźniejszości bohaterowie docierają do świątyni i Rom mówi Miko by była przynętą , a Oni podkradną się do upiora i go pokonają i Mitsue nie chcę na to pozwolić , ale Miko się zgadza i staję przed upiorami i znów cofamy się do tyłu i Mitsue siedzi z tamtą kobietą , która mówi Jej , że chłopakiem trzeba się zająć i pokierować go na odpowiednią ścieżkę i Mitsue przyjmuję go na swojego pierwszego ucznia i nadaję mu imię Rom. I znów wracamy do bohaterów i Miko stoi przerażona przed olbrzymią zjawą , a Mitsue chcę Jej pomóc. I nagle zjawa wypluwa z ciała dzwoneczek i daję Miko , a gdy Mitsue krzyczy by tego nie brała nagle zjawia się Rom i łapię dzwoneczek. I znów mamy cofnięcie i widzimy jak mały Rom jest w tym samym miejscu w świątyni i upiór daję mu dzwoneczek , ale nagle kobieta , która przyprowadziła go do Mitsue łapię dzwoneczek i znika , a Mitsue chroni Roma i znów wracamy do bohaterów i Rom trzyma dzwoneczek i mówi Miko , że upiory już nie będą od Niej chcieli zapłaty i każę im odejść mówiąc , że dzwoneczek już dawno mu się należał i nagle upiory go atakują , a Mitsue rzuca się by mu pomóc i osłania go przed upiorem i znów się cofamy i okazuję się , że ta tajemnicza kobieta była mentorką Mitsue i znów wracamy do bohaterów i mamy zbliżenie na upiora , który pomagał Miko i jest wskazówka mówiąca , że ten upiór to tak naprawdę mentorka Mitsue , która zniknęła po złapaniu dzwoneczka. I na koniec mamy jeszcze dodatek jak Hana spotyka na ulicy brata Miko i Julię i zaciąga ich na pączki i Julia patrząc na brata Miko wyczuwa , że i On ma aurę , ale po chwili zauważa , że ten nie widzi upiorów i dociera do Niej , że chłopak jest zwyczajny , a w tej samej chwili brat Miko patrzy na wybór pączków i zastanawiając się jakie wziąć wylicza celując palcem i nagle palec kieruję się na ducha i ten znika , a Julia jest w szoku i myśli o tym , że brat Miko jednak ma moc:D I tak się kończy 6 tom. Historia nadal jest super i wciąga od pierwszej strony. Na plus to , że dowiedzieliśmy się więcej o Romie i Mitsue oraz i ich relacji. No i mamy świetny koniec w świątyni z tym upiorem. Czy to naprawdę mentorka Mitsue? A jeśli tak to czemu jest tą złą skoro była dobra wcześniej. Ciekawi mnie też jak to wszystko się dalej potoczy. Mam nadzieje , że ani Rom ani Mitsue nie zginą. I o co chodzi z tym dzwoneczkiem? Tamta kobieta go dotknęła i wychodzi na to , że stała się upiorem , a przynajmniej przeniosła się do ich świata. I dlaczego Rom się nie zmienił mimo , że dotknął dzwoneczka. No i mamy też świetny dodatek z Haną , Julią i bratem Miko. Końcówka jak Julia zaczyna wierzyć , że brat Miko też ma moc rewelacja. Czekam z niecierpliwością na 7 tom

Chyba jeden z fajniejszych tomów! :) Zaskakujący wątek jednego z kocich demonów (?),które widzi Miko! No i w końcu jakaś sensowniejsza akcja.

Miko wraz z Wróżką Chrzestną i Romem trafiają do tajemniczej świątyni w której muszą stawić czoła rządzącym tam straszydłom. Bardzo spodobał mi się zaskakujący wątek jednego z tych straszydeł. Polecam.

Tom poświęcony niemal w całości postaci Roma i Wróżki Chrzestnej. Mamy sporo odpowiedzi, wspomnień i pełnych determinacji postanowień. Choć fabuła posuwa się do przodu (cały tomik jest poświęcony jakimś dwóm godzinom życia głównej bohaterki),to ucierpiała na tym warstwa komediowa.

I chyba ten ostatni zarzut jest tu najpoważniejszy. Zdumiewająco mało tu zabawnych momentów, ecchi tak świetne w pierwszym tomie w ogóle wyparowało... Podsumowując: jeśli czekaliście na tom, w którym tajemnice duchów zostaną nieco odsłonięte, doczekaliście się. Jeśli jednak macie nadzieję na kolejne zabawne, krótkie historyjki o okropieństwach (oglądając przy okazji główną bohaterkę w bieliźnie),to nie tutaj.

Było dobrze i znowu nuuudaaa.

Było dobrze i znowu nuuudaaa.

• Mangi
  • Manga