Potworna słodycz #1

2022-10-21
2019-06-25
9788380019805
Dagny Zawierucha
komedia romans siły nadprzyrodzone seinen manga szkolne

Nie spodziewałam się że ta manga będzie tak dobra. Kreska jest po prostu wspaniała a historia słodka i śmieszna, nie lubię romansów ale ten jest naprawdę dobrze napisany. Autorka stworzyła coś pięknego i ciekawego. Napewno nie długo kupię kolejne tomy.

Wspaniała manga ;3 jest słodka, polecam na początek przygody z mangami

Wspaniała manga ;3 jest słodka, polecam na początek przygody z mangami

Polecam slodkie

Polecam slodkie

Doskonała, lekka rozrywka, piękne rysunki z postaciami z wielkimi oczami. Świetne kreacje postaci: mamy główną bohaterkę, Kuroe, która pod wpływem intensywnych uczuć przeradza się w potwora (trochę jak w filmie "To nie wypanda"). Z tego względu jest outsiderką, koleżanki ze szkoły trochę się z niej śmieją. Arata - najpopularniejszy i najprzystojniejszy chłopak w szkole. Ale czy naprawdę dzięki temu jest szczęśliwy?
Obok nich mocno nakręcona matka głównej bohaterki i ich piesek. A! I jeszcze koleżanka, którą fascynują potwory. Wszystko to tworzy mieszankę wybuchową, czyta się świetnie!

Na półkach: , , , , , , , , , ,

"Potworna słodycz" jest jedną z najlepszych mang w mojej kolekcji. Naprawdę mnie wciągnęła, jestem w niej po prostu zauroczona. Właśnie, ta manga jest przesłodka! Nie każdemu może się ten tytuł spodobać, ale ja należę do tych czytelników co w tej mandze się zakochali i na pewno przeczytam kolejne tomy <3
PS: dobrze, że ta seria wciąż trwa!

PS: dobrze, że ta seria wciąż trwa!

„Potworna Słodycz 1” to jak narazie najciekawsza manga jaką przeczytałam!
Naprawdę mnie zachwyciła. Pomysł na fabułę jest świetny. Bohaterowie naprawdę ciekawi, kreska autorki cudna.
Właśnie zabieram się za 2 tom.
PS. Dziękuję Niuchaczowi za polecenie i pożyczenie tej mangi <3

„Potworna Słodycz 1” to jak narazie najciekawsza manga jaką przeczytałam!
Właśnie zabieram się za 2 tom.
PS. Dziękuję Niuchaczowi za polecenie i pożyczenie tej mangi <3

💋

💋

Zapowiada się w porządku i chętnie sięgnę po kolejny tom - a to zupełnie nie moje klimaty!
Pupy nie urywa, ale jest uroczo i zabawnie, czasem całkiem w punkt. Jedyne, co mnie niepokoi to fakt, że jedna z bohaterek jest w podejrzany sposób napalona na kaiju...

𖦹 Po tę mangę sięgnęłam, bo spodobała mi się okładka + niedługo będzie premiera w Polsce. Nie wiedziałam o czym będzie, ale nie zawiodłam się. Jest to romans połączony z komedią, w którym główna bohaterka pod wpływem silnych emocji zamienia się w Kaiju (taka Godzilla) i w związku z tym dzieją się różne rzeczy - tyle dowiadujemy się w tym tomie, nie chcę spojlerować.

𖦹 To chyba (dosłownie) najsłodsza manga i w ogóle książka jaką dotychczas przeczytałam. Dla mnie było to aż przesłodzone. Zaczynając od kreski (która swoją drogą mi się bardzo podoba i cała manga wyglądała by lepiej w kolorze),poprzez charakter głównej bohaterki, a kończąc na wątku romantycznym, który był zbyt szybki i prosty - nie lubię czegoś takiego, nawet w romansach.

𖦹 W sumie nie działo się tu dużo, jednak sam pomysł jest... oryginalny. To przyjemna lektura na wieczór (albo dzień, jak kto woli),szybko się czyta i na pewno zapoznam się z kolejnymi tomami.

𖦹 To...

W 1 tomie poznajemy licealistkę(Kuroe),która ma dziwną przypadłość , a konkretnie gdy za bardzo się podekscytuję jej ciało przechodzi przemianę np: rośnie jej ogon lub ma szpony i dlatego też nie ma przyjaciół ani chłopaka i żyję na uboczu i tylko jej mama zna prawdę. Jednak pewnego dnia jej ścieżki krzyżują się z najprzystojniejszym chłopakiem w klasie(Minami) , który ma mnóstwo fanek , ale nie przepada za nimi i nie ma odwagi im tego powiedzieć i na początku Kuroe nie chcę z nim spędzać czasu , ale gdy zaprasza ją na naleśniki , które ta chciała od dawna zjeść od razu się zgadza i na miejscu okazuję się , że są sami(On mówił , że będzie cała grupa) i mimo strachu , że się przemieni dziewczyna dobrze się bawi. Jednak , gdy wychodzą na zewnątrz spotykają fanki bohatera z ich klasy i te zaczynają obrażać bohaterkę. I już ma uciec , ale nagle Minami łapię ją za rękę i patrząc na swoje fanki ucieka razem z nią , a One są w szoku. Jednak Kuroe szybko uwalnia rękę i sama ucieka i podczas ucieczki wpada do wody i wynurza się jako wielki potwór , który zaczyna chodzić po wodzie i w pewnym momencie Minami ją widzi i nawet patrzą sobie w oczy , ale chłopak nie wie , że to Ona. A w tle jest jej mama , która jej szuka. Następnie bohaterka budzi się w domu i okazuję się , że szybko wróciła do swojego normalnego wyglądu i wraca do szkoły , a tam widzi jak jakaś dziewczyna przysuwa się blisko Minamiego i uznaję , że to jego dziewczyna , a gdy chłopak znów do niej przychodzi Kuroe każe mu odejść i więcej się do niej nie zbliżać. Jednak później pod domem dziewczyna widzi tą samą dziewczynę , która jest w jakimś dziwnym przebraniu i zaczyna z nią rozmawiać i okazuję się , że nazywa się – Manatsu i wcale nie jest jego dziewczyną i na dodatek wychodzi na jaw , że ma fioła na punkcie potworów i bardzo pragnie zobaczyć głównego potwora choć nie zdaję sobie sprawy , że to właśnie Kuroe i myśli , że bohaterka jest jego strażniczką. A po chwili się rozdzielają i rano spotykają się w szkolę i dziewczyna pyta bohaterki czy Minami jej się podoba i ta szybko zaprzecza , ale Manatsu wie co się dzieję i nagle przy wszystkich pyta chłopaka czy ma dziewczynę i ten mówi , że nie , a gdy jego fanki się cieszą chłopak stwierdza , że ktoś mu się podoba i patrzy na Kuroe , która ucieka i okazuję się , że wyrósł jej ogon i Manatsu ją dogania , ale ta nie chce się angażować w relację z bohaterem. I tak mija trochę czasu i w pewnym momencie fanki chłopaka zamykają bohaterkę w schowku , a gdy po jakimś czasie o tym rozmawiają wszystko słyszy Manatsu i ostrzega je by uważały , bo Kuroe jest strażniczką potwora i on może wrócić i je zabić , ale One się nie przejmują i dalej mówią o tym co zrobiły i co myślą o Kuroe i wszystko słyszy Manami i fanki są przerażone , a ten spokojnie mówi , że nie miał odwagi powiedzieć im , że nie chcę mieć z nimi nic wspólnego i , że chce spędzać czas z Kuroe i biegnie do schowka i , gdy chcę wejść Ona mu nie pozwala , ale po krótkiej rozmowie jest gotowa wyznać mu prawdę i pokazać ogon , ale jak chłopak wchodzi ogona już nie ma i dalej rozmawiają i w pewnym momencie ich twarz się bardzo blisko siebie , a gdy po chwili chłopak wychodzi nagle Kuroe znów zmienia się w potwora i zaczyna chodzić po szkolę , a Manatsu jest szczęśliwa , a te fanki uciekają przerażone , bo myślą , że potwór je zje:D A na koniec bohaterka znów jest sobą i wraca do domu z chłopakiem i mówi mu , że zdążyła uciec ze schowka zanim pojawił się potwór i tak się kończy 1 tom. Powiem szczerze , że 1 tom jest świetny. I mimo , że niczego się nie spodziewałem od początku się wciągnąłem i nawet przez chwilę się nie nudziłem. Na plus również bohaterowie : Kuroe , Minami i Manatsu. Świetna jest też mama bohaterki , która bardziej zachowuję się jak nastoletnia siostra:) Ciekawe jak to wszystko dalej się rozwinie , ale pewnie Minami i Manatsu w końcu odkryją , że bohaterka zmienia się w potwora. Już widzę reakcję Manatsu , która wielbi wszystkie potwory. I pewnie też między bohaterami narodzi się miłość. Zresztą już coś wisi w powietrzu. Mam też nadzieję , że w następnych tomach te fanki bohatera znikną albo jeszcze lepiej będą się bały bohaterki , która przecież jest strażniczką potwora jak mówi Manatsu:) Nie mogę się doczekać 2 tomu

• Manga
  • Mangi