Magiczny eliksir czarownicy Felicji

Poprzednia książka autorki pt." Ogród pełen emocji" jest ogromnie wartościową lekturą, bardzo podobała się mi i mojemu synowi. Kiedy więc dowiedziałam się o drugiej wydanej książeczce z radością po nią sięgnęłam.

Jest to pierwszy tom serii "Czarownice, czyli magiczne sposoby na budowanie pewności siebie" .

Poznajcie małą, sympatyczną czarownicę Felicję. Mieszka ona w chatce w lesie, lata na miotle jak typowa czarownica, nie rzuca jednak złych czarów. Zajmuje się tworzeniem magicznych eliksirów które mają pomóc dzieciom mieszkającym w wiosce położonej na skraju lasu.
Dziś Felicja przygotuje miksturę, którą ma pomóc przełamać strach.
Poznajemy także nietoperza Florka, który nie znosi dzieci, gdyż te wyśmiewają go. Nie lubi też Felicji i zrobi wszystko by jej dokuczyć, chciałby żeby ona także nie była lubiana.

Bohaterowie książeczki mają problemy jakie spotykają także nasze dzieci - strach przed publicznym występem, wizytą u dentysty, przy spotkaniu obcego psa czy pająka. Dzięki temu nasze pociechy mogą utożsamiać się z nimi.
Felicja ma niezawodny eliksir którego wypicie sprawi że stres znika.
Kto wie może uda się pomóc także Florkowi?
Przeczytajcie i przekonajcie się sami.

Książeczka pokazuje małym czytelnikom, że nie warto uciekać, gdy boimy się nieznanego. W życiu stajemy z wieloma sytuacjami w których strach zagląda nam w oczy, więc warto znaleźć sposób na jego pokonanie. Takim eliksirem w naszym życiu może być rozmowa. Z pewnością znajdzie się ktoś dzięki komu inaczej spojrzymy na swoje problemy.

"[...] żeby być lubianym, samemu trzeba polubić innych. A najważniejsze to nie bać się nieznanego"

Książka ma przepiękną szatę graficzną. Na okładce niektóre elementy mienią się fioletem. Kartki są różnokolorowe, zdobione na marginesie, oraz bogate w cudowne rysunki.
Autorka posługuje się językiem zrozumiałym dla małych czytelników. Często powtarza imiona, zwroty, czy nazwy np. "[...] wołali na niego Florek. Florek był jedynym na świecie nietoperzem[...]" . Jest to zabieg ułatwiający dzieciom zrozumienie tekstu.
Podczas czytania mojemu synowi na głos przy niektórych książkach zdarzało się, że Tomek zadawał pytania o kogo chodzi, o kim teraz czytam, przy tej książeczce nie miał wątpliwości.
Na końcu znajdziecie pomysły na zabawy nawiązujące do treści książeczki, oraz informacje o autorce.
Oboje z Tomkiem polecamy i czekamy na kolejne historie z tej serii.

Poznajcie małą, sympatyczną czarownicę Felicję. Mieszka ona w...

Każdy z nas się czegoś boi. Nie uwierzę, że nie. Mały czy duży, każdy ma przed czymś obawę. Jak znalazłam sklasyfikowano już około 700 różnych fobii! To, co dla nas może się wydawać śmieszne, dla innych osób jest przerażające.

I tak też bywa z dziećmi. Boją się przeróżnych rzeczy, najczęściej z powodu niewiedzy czy braku doświadczenia. A przynajmniej mój syn ma takie lęki przed nieznanym. Wyjście w nowe miejsca, konieczność spotkania nowych osób powodują strach i niechęć. Warto zastanowić się ile razy my, dorośli, bagatelizowaliśmy obawy naszych dzieci słowami "daj spokój, przecież to tylko..." czy "nic ci nie będzie". Czy gdybyśmy sami w trudnych chwilach usłyszeli te słowa od zaufanych osób byłoby nam łatwiej? Czy chętniej poszlibyśmy w nieznane?

A zatem jak pokonać dziecięcy strach? Czy istnieje na to magiczny sposób?

"Czarownica Felicja ma bardzo ważne zadanie: musi stworzyć eliksir, który pomoże dzieciom pokonać strach. Nie jest to łatwe, ponieważ przeszkadza jej w tym mały, wredny nietoperz, który nie lubi dzieci. Czy ma ku temu powody?

Felicja odkrywa, że jeśli połączy odpowiednie składniki i wypowie przy tym zaklęcie, jej eliksir będzie w stanie zdziałać cuda."

"Magiczny eliksir czarownicy Felicji" to książeczka dla dzieci i o dzieciach, poruszająca typowe dla nich problemy. Spotykamy tu Filomenkę, która wstydzi się wystąpić na szkolnym przedstawieniu, Franka, który nie chce iść do dentysty, Frydzię, panicznie bojącą się wszystkich psów oraz Fabiana nieprzepadającego za pająkami. Jest również tytułowa czarownica Felicja, która charakterem bardziej przypomina dobrą wróżkę, bowiem chce pomóc wszystkim tym dzieciom w pokonaniu ich lęków. Jest także i Florek - nietoperz, który nie cierpi dzieci bo uważa, że się z niego naśmiewają, ponieważ nie potrafi latać. Z tego też powodu chce popsuć plany czarownicy Felicji, aby i jej nikt nie lubił. Czy mu się to uda? A może to Felicja znajdzie sposób na zgryźliwego Florka?

Ta książka na pewno spodoba się małym czytelnikom. Jest przepięknie wydana. Już sama okładka zachęca do sięgnięcia po nią a tłoczony tytuł oraz inne elementy, mieniące się na fioletowo przyciągają wzrok i wprowadzają odrobinę magii. Również kolejne strony to prawdziwa uczta dla oczu. Książka jest bardzo kolorowa - każde dwie kolejne strony mają inne tło. Kolory są jednak stonowane, nie rażą w oczy, więc czyta się bardzo przyjemnie. Ilustracje są tutaj miłym dla oka dodatkiem uzupełniającym treść i pozwalającym rozwinąć wyobraźnię.

Na każdej stronie znajduje się również zdobienie w postaci rysunku składników używanych przez czarownicę do eliksiru. I wygląda to bardzo uroczo. Również postaci czarownicy i wrednego Florka zostały przedstawione w sympatyczny sposób i na pewno skradną serca maluchów.

Format książeczki jest bardzo poręczny, a sama książeczka jest cienka i nie ciąży w dłoni podczas czytania. Czyta się ją szybko i zapewniam Was, że Wasze dzieci nie poprzestaną na jednym razie!

Ja jestem książeczką oczarowana. Ujęło mnie już początkowe stwierdzenie, że każde dziecko się czegoś boi. Felicja nie sprawia magicznie, że problemy nagle znikają. Pomaga za to oswoić lęk i pokazuje, że każdy ma w sobie tę odwagę do pokonywania trudności. Czasem trzeba tylko...wypić magiczny eliksir (którym w naszym codziennym życiu może być na przykład odpowiednio pokierowana rozmowa). Ja wiem, że wszyscy byśmy chcieli rozwiązania natychmiastowego i najlepiej pozbycia się problemu. Niestety nie jest to możliwe i warto uczyć tego również dzieci już od najmłodszych lat. Tak, by w życiu dorosłym potrafiły opanować swój lęk i podjąć się wyzwań jakie przygotowało im życie.

"Magiczny eliksir czarownicy Felicji" to pierwsza książka z serii "Czarownice, czyli magiczne sposoby na budowanie pewności siebie" i szczerze przyznam, że czekam z niecierpliwością na kolejne jej części!

"Magiczny eliksir czarownicy Felicji" to pierwsza historia, która rozpoczyna serię "Czarownice, czyli magiczne sposoby na budowanie pewności siebie"!

Chyba każdy z nas jako dziecko (i nie tylko) czegoś się bał, czasami ten strach stawał się tak olbrzymi, nie pozwalał normalnie funkcjonować, wręcz paraliżował.

Z takimi przeciwnościami walczy czarownica Felicja, tworzy dla innych magiczny eliksir, dzięki któremu pozbywają się dławiącego ich lęku, stają się odważni i odzyskują pewność siebie. Niestety jej zadanie nie jest takie proste, a wszystkiemu winny jest nietoperz Florek, który nie lubi dzieci. Czy Felicji uda się pomóc także Florkowi? Odpowiedź znajduje się w książce ❤️

Uwielbiam książki Autorki, w każdej przemyca mnóstwo prawd, olbrzymie pokłady wyrozumiałości, miłości i dobra. Każda z nich chwyta nie tylko dziecięce serduszko, ale także sprawia, że dorosły zachwyca się ich treścią. Pola nie mogła oderwać się od opisanej historii, pochłonęła ją całkowicie i sprawiła, że nie istniało nic poza niezwykłą czarownicą. Nie miała najmniejszego problemu ze zrozumieniem treści. Stwierdziła, że jest zakochana w tej historii i będziemy ją czytać codziennie. Prawda, że brzmi cudownie? 😍

Z takimi przeciwnościami walczy czarownica Felicja, tworzy dla...

Kilka dni temu do naszej biblioteczki dołączyła nowa książeczka autorstwa Pani Ewy Bolesta-Mroczek. Wcześniej nie mieliśmy okazji czytać dzieł autorki więc bardzo byliśmy ciekawi o czym będzie ta książeczka i czy spodoba się moim dzieciom. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Książeczka jest leciutka, starannie wykonana i zdobiona pięknymi ilustracjami. Czcionka tekstu jest idealna - do czytania zarówno dla młodszych jak i starszych osób.

Felicja jest czarownicą i w swojej chatce przygotowuje eliksir, który pozwala dzieciom nabrać odwagi w konkretnych sytuacjach. Felicji bacznie przygląda się nietoperz Florek. Nie lubi Czarownicy i dzieci. Uważa, że nikt go nie lubi i wszyscy się z niego śmieją bo ma jedno skrzydełko krótsze. Czy ma rację?

Zainteresowanie przyciąga już sama okładka. Posiada fioletowe, mieniące się elementy. W środku znajdziecie także piękne ilustracje. Książeczka jest pisana prostym językiem, który dziecko bez problemu rozumie. Pojawia się postać dobrej czarownicy, która pomaga dzieciom i jest lubiana.
Sytuacje, w których dzieci czują strach są typowe i często spotykane, np. wizyta u dentysty, przedstawienie szkolne, spotkanie na drodze obcego psa. Felicja każdemu dziecku tłumaczy, że strach ma tylko wielkie oczy i wskazuje pozytywne aspekty każdej sytuacji.
W książce często powtarza się przepis eliksiru na pokonanie strachu oraz magiczne słowa. Dziecko po przeczytaniu opowieści praktycznie zna te kilka słów na pamięć 😊 moja córka stwierdziła, że musi koniecznie jutro opowiedzieć koleżankom z przedszkola o tym eliksirze 😁😁

Na końcu książki znajduje się "Wspólna zabawa". Jest to kilka zapytań dla dziecka związanych z przeczytaną w książce historią. Dotyczą zarówno bohaterów opowieści jak i zadania kreatywne które dziecko ma do wykonania. Bardzo fajny pomysł z tą częścią. Dzięki temu książka na dłużej zostanie w pamięci dziecka i będzie częściej po nią sięgać.

Książeczka jest pierwszą częścią z serii książek "Czarownice, czyli magiczne sposoby na budowanie pewności siebie". Nie możemy doczekać się kolejnych części ♥️♥️

Polecam serdecznie książkę 📚"Magiczny eliksir czarownicy Felicji 🧙‍♀️🪄" jest to pięknie ilustrowana książka która zachęca i przykuwa uwagę każdego dziecka 😍 Dzięki magicznemu eliksirowi 🧪 dzieci pokonują swój lęk 🙈. Filipek uwielbia słuchać i mówi że czarownica robi eliksir i Puch 🧪 a nietoperz 🦇 Florek jest nie grzeczny bo przeszkadza 😉,Zuzi spodobała się Wspólna zabawa i wymyślanie eliksiru na swój lęk 🙈
Nasza opinia 10/10 ❤️❤️❤️

• Współpraca